dlaczego kupiliście ceeda?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Mark_Master
 

19 maja 2008 12:33

Niestety trochę z rozpędu i przez głupotę. Uległem reklamie i pozytywnym opią z pisemek branżowych. Dodatkowo hasło "7 lat gwarancji" zrobiło swoje.

Drugi raz bym nie popełnił tego błędu. Ale teraz trudno mam samochód i same problemy !!!

W przeciwieństwie do Was, odnoszę wrażenie że nabyłem towar niepełnowartościowy a dodatkowo opieszałość serwisów i zlewanie klienta przez KIA POLSKA niszczą wizerunek firmy.

Rozważam złożenie żądania do producenta o wymianę samochodu.

Zapytacie o co chodzi ????

Jak sie pozbieram w sobie to chętnie Wam to opiszę. Nie mam na to teraz siły.

Zapłaciłem za samochód blisko 60 tyś. a mam wrażenie jak bym jeździł czymś za max 40 tyś :cry:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 maja 2008 13:43

<span>Mark_Master</span> napisał(a):Jak sie pozbieram w sobie to chętnie Wam to opiszę.

Prosimy o opis. Takie wypadki jak dotąd są na forum rzadkością i z tego powodu zainteresują zapewne wszystkich. Ale proponuję w tym celu założyć osobny wątek.

AUTOR WĄTKU
darecky
 

19 maja 2008 14:55

vitaras napisał(a):
<span>Mark_Master</span> napisał(a):Jak sie pozbieram w sobie to chętnie Wam to opiszę.

Prosimy o opis. Takie wypadki jak dotąd są na forum rzadkością i z tego powodu zainteresują zapewne wszystkich. Ale proponuję w tym celu założyć osobny wątek.


Przyłączam się do prośby Vitarasa

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

19 maja 2008 15:12

Mark_Master napisał(a):
Zapłaciłem za samochód blisko 60 tyś. a mam wrażenie jak bym jeździł czymś za max 40 tyś :cry:


Ciekawe co byłoby, gdybyś, tak jak pewien znany internetowej społecznośi posiadacz BMW, nabył siódemkę w opcji za ponad 300 tys. i pierwszego roku na serwis wydał 65 tys. To dopiero żenada. :wink: Bo ja wybierając Ceeda patrzyłem trzeźwo na stosunek cena/jakośc. Dlatego nie szedłem w koszta wersji full wypas z najmocniejszym silnikiem tylko wybrałem wariant "ekonomicznie uzasadniony"-jak coś się posypie, nie będę załował. Zresztą masz prawidłowe wrażenie-najtańszy Ceed to w końcu czterdziesci parę tys. :)

AUTOR WĄTKU
AndyCzarny
 

19 maja 2008 15:20

a ja mam swoje własne bardzo pozytywne odczucia że śmigam autem co najmniej za 100 000 złotych polskich...

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

19 maja 2008 15:52

<span>Sajmon</span> napisał(a):Dlatego nie szedłem w koszta wersji full wypas z najmocniejszym silnikiem tylko wybrałem wariant "ekonomicznie uzasadniony"-

a ja mam full opcje i dobrze mi z tym :D jeszcze raz podkresle super autko za stosunkowo male pieniadze :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

23 maja 2008 09:08

Podsumowanie:
Jak wynika z naszych wypowiedzi kupowaliśmy cee'da przede wszystkim za wygląd. Nie ważny czy to pro, SW czy HB cee'd ładny jest i tyle.
Na drugim miejscu jest cena, a dokładniej jej stosunek do wyposażenia i mocy silników. Osobiście długo szukałem w necie i nie znalazłem żadnego lepszego auta w tej klasie.
Moc i solidność silników (szczególnie dieseli) zajmują 3-cie miejsce w mojej ankiecie. Trochę słyszałem i czytałem na temat 1,6 crdi i każdy go chwali.
Następne cechy to ciekawe rozwiązanie konstrukcyjne i to że cee'd jest Koreańczykiem również wpłynęło na naszą decyzję.
No i znalazł się również niezadowolony użytkownik :idea: . Kolega Mark Master.. no cóż wyjątek potwierdza regułę.. cee'd RULEZ :D
A niezadowolonemu klubowiczowi życzę aby jak najszybciej rozwiązał swoje problemy i opisał je na forum. Czekamy z niecierpliwością.
pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
Witek
 

25 maja 2008 08:25

1. Silnik crdi 115 KM - najpierw próbowałem ceeda 122 KM benzynowego, ale po jeździe crdi klamka zapadła
2. Gwarancja - latami męczyłem się z Renault Megane (pęknięty pasek rozrządu, urwany alternator itp.)
3. Wyposażenie
4. Wygląd SW

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

25 maja 2008 08:28

- Wyposażenie
-Cena
-Nowy
-Za ta cenę i w tej klasie z takim wyposażeniem pozostał tylko kijek :)

AUTOR WĄTKU
adam08
 

25 maja 2008 09:43

[quote="Witek"]
pęknięty pasek rozrządu, urwany alternator itp.)

:o UUUU.. współczuję
Ten na zdjęciu to Twój SW.. kolor yellow?
Zapomnij o tym pytaniu, widziałem, że już npisałeś posta no forum powitań.
W tym momencie do zalet ceeda można dodać: ładna kolorystyka :wink:

AUTOR WĄTKU
wik
 

28 maja 2008 19:25

Z początku uwagę zwróciła cena i okres gwarancji.
Naoglądałem się, najeździłem się zanim dokonałem wyboru. Podoba mi się w Ceedzie SW elegancka półeczka nad zapasowym kołem, wygodne siedzenia, elastyczny gumowy pasek ochronny pod przednim zderzakiem, miękki plastyk konsoli, wszystko działa jak należy, a drzwi zamykają się jak w jakimś Rollsie. A więc:
Wybrałem Ceeda ze względu na jakość wykonania. To mnie ostatecznie przekonało. :)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 maja 2008 19:41

<span>wik</span> napisał(a):Wybrałem Ceeda ze względu na jakość wykonania. To mnie ostatecznie przekonało.

no niech no przyjdzie Sensor. :wink:

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

28 maja 2008 20:02

<span>vitaras</span> napisał(a):no niech no przyjdzie Sensor.


Coś mi się wydaje że Sensor będzie miał z deka inne zdanie w tej kwestii.. :wink: :wink:

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

............

28 cze 2008 13:28

klubowicze krótko cena ,wygląd, wyposażenie wszystko na 5+

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

07 lip 2008 13:53

moim przypadku po przykrych doświadczeniach z poprzednim samochodem (Daewoo Nubira), na który niejako dałem się naciągnąć (ech młody i głupi byłem) postanowiłem ją wyrzucić na śmietnik i kupić coś nowego.

Pół roku szukania, grzebania, negocjowania po różnych markowopopularnonieoryginalnychinieszczególnych salonach trafiłem do MOTO KIA Katowice. Bardzo miła obsługa, zaawansowana prezentacja modeli, szybka wstępna decyzja:

JA: O ładne to, co to?
KIA: Pro_Cee`d
JA: A to takie dla mnie

Potem jeszcze kilkanaście niby przypadkowych odwiedzin, kilka jazd próbnych i decyzja zapadła. Pro_Cee`d.

Za lekką namową pracownika MOTO zdecydowałem się na kolor biały, pomarudziłem trochę o wyposażenie i się zaczeło... Oczekiwanie które jeszcze rozrywa mnie od środka... Jeszcze 3 tygodnie...

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

07 lip 2008 13:55

asfilm napisał(a):Potem jeszcze kilkanaście niby przypadkowych odwiedzin, kilka jazd próbnych i decyzja zapadła. Pro_Cee`d.

Jaki silnik i wersja wyposazenia?

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

07 lip 2008 17:47

2.0 CRDi OPT (+AC)

AUTOR WĄTKU
wik
 

07 lip 2008 18:27

A tak poważnie, to właściwie zapytajcie się mojej żony. Ona mnie do KIA zaciągnęła. Z początku myślała, że to włoskie auta.
- KIA to włoskie samochody, prawda misiu? - spytała się.
- Takie włoskie jakem miś... - odparłem.

..Gadaj z babą... argue

AUTOR WĄTKU
krisder
 

07 lip 2008 20:56

W moim przypadku było to tak:
Pojechałem swoją cytryną na przegląd i okazało się że właściciel serwisu prowadzi również Kia. Nudząc się w oczekiwaniu na odbiór auta zaniosło mnie do salonu kia gdzie stał sobie cee'd, jako egzemplarz premierowy. Nie były jeszcze znane ceny i opcje wyposażenia. Ten egzemplarz jak się później okazało to był optimum+. Gdy usiadłem za kierownicą przeżyłem mały szok. Od tamtej pory marzyłem że może i ja będę mógł cieszyć się swoim cee'dem. Minęło 1,5 roku i sen się ziścił. clapping

AUTOR WĄTKU
potok
 

07 lip 2008 21:05

asfilm napisał(a):2.0 CRDi OPT (+AC)


AC to air condition - standart dla optimum, chodziło ci zapewne o auto-klimę za 1 kpln :wink: Do tego silnika warto zamówić ESP 8-)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl