dlaczego kupiliście ceeda?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

11 maja 2012 22:11

arek314 napisał(a):Kupiłem w wyprzedaży poprzedniego rocznika, planowałem więcej jeździć, więc opłacało się brać nowe żeby mieć spokój. Teraz mam 4-letnie auto z średnim przebiegiem poniżej 10kkm rocznie, jak go rdza nie połknie :pałka to powinno posłużyć długie lata. :ok


Mam dokładnie tak samo - tylko że 2 letnie
Chyba się nie odkocham :ha

closed
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

11 maja 2012 22:38

Ja kierowałem się wykonaniem,oraz bogatym wyposażeniem w cenie.Jak zobaczyłem jak Kia poszła do przodu z samochodami,usiadłem w środku wykończenie plastiki klima i wiedziałem właśnie takiego szukałem.Wcześniej myślałem o Daci M-cv kawał smochodu ale w środku te plastiki wykonanie odstraszało,potem Skoda ale za wszystko dopłata jakbym chciał kupić z takim wyposażeniem jak Ceed musiłbym z 80 tys.dać więć stwierdziłem za przereklamowany silnik Volsvagena nie dam tyle kasy.Nie,żałuje ,że kupiłem ten samochód to jest naprawdę bardzo dobre auto świetnie się prowadzi,fajne jest.Nie zamieniłbym napewno ani na Opla Astrę czy Vectrę ani na Skodę Octavię ani na Forda Mondeo i na wiele innych samochodów które widzę na ulicy i słyszę co się z nimi dzieje.

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

14 maja 2012 17:35

Ja podobnie, usiadłem wcześniej w Volvo V50, ale że jestem słusznej postury to było mi trochę ciasno, poza tym olała mnie obsługa salonu więc sobie odpuściłem. Ale jak wszedłem do salonu Kia i zobaczyłem stojący prosto w drzwi samochód to tak na mnie spojrzał, że już musiał być mój. Wersja Optimum srebrny kombiak w benzynie. Japa mi się właśnie tak roześmiała :ha
Żona jeździ Yarisem a ja wcześniej Lanosem, a jeszcze wcześniej Punto. Z żadnym skośnym nie miałem żadnych problemów, więc każde moje następne autko będzie "składane" żółtymi łapkami. :good
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
Misieq79
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

24 maja 2012 19:39

Mnie skusiła gwarancja (tak, teraz też wiem jak ograniczona ale fakt faktem że jak po 6 latach tłoki wylecą przez maskę to będzie teoretycznie podlegać).
Po drugie, zawsze podobała mnie się linia Procka, przy czym był bardziej praktyczny i tańszy od Mazdy MX-5 ;)
Po trzecie, w sumie przymierzałem się do Ryjka, ale...
Po czwarte, we wszystkich odwiedzanych salonach Ryjki miały być na połowę maja, a mój Punto II TwinAir obydwoma palącymi cylindrami dawał do zrozumienia że tak długo nie pociągnie
Po piąte, w przedostatnim salonie stał sobie czarny Procek, na widok którego, cytując przedmówcę, :ha Nieco gorzej było z ceną.
Po szóste, przedstawiciel doszedł do wniosku że lepiej sprzedać Procka za cenę (prawie) Rio niż nie sprzedać Procka za cenę Procka
Ot i cała historia

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

24 maja 2012 20:53

Misieq79 napisał(a):Po piąte, w przedostatnim salonie stał sobie czarny Procek, na widok którego, cytując przedmówcę, :ha


Witaj w klubie :good
Mają coś w sobie clapping
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
Silver
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

05 cze 2012 12:18

W moim przypadku zaważył wygląd-jest śliczny i oczywiście wyposażenie +wykonanie,właściwości jezdne.

leto
Przedszkolak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 04 maja 2012 08:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

27 paź 2012 18:35

Cee'd-a SW kupiłem w Grudniu, niecały rok temu. Przesiadłem się z używanego wcześniej przez 6 lat Fiata... Seicento ! :D Także skok ogromny. Dlaczego padło na Kię ? Przede wszystkim stosunek jakości do ceny, bo nie znalazłem w ofertach żadnego innego auta w cenie ok 35tyś, w miarę nowego (2008rok, czyli jeszcze trochę na gwarancji) i z przebiegiem poniżej 30k km, z naprawdę fajnym wyposażeniem. Do tego piękny wygląd, dużo miejsca - chociaż po Seicento to w każdym aucie byłoby dużo miejsca - ale tak naprawdę, dla mnie, osoby która dopiero w przyszłym roku się żeni, zakłada rodzinę, to auto jest w tej chwili idealne i myślę że do momentu spłodzenia dwójki bachorków jeszcze takie będzie - potem pomyślimy ;) Dwa razy już się autem przeprowadzałem, przejechałem trochę ponad 14k km, bez żadnych usterek, z jedną nadprogramową wizytą w serwisie (wymiana stabilizatora). Za 2 tygodnie pierwsza wizyta w ASO na przeglądzie, mam nadzieję że po niej nie odkocham się w aucie, bo póki co jestem mocno zauroczony :)
| Kia Cee'd | SW | Optimum | 122KM | 2008r |
Obrazek
Obrazek

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

22 lis 2012 14:11

ja kupiłem z uwagi na gwarancję (nowy w salonie w PL). teraz wiem że rdza to rdza i nic się na to nie poradzi. Wiem też że ta gwarancja to dla tych co mają dużo czasu i nerwów. Wiem też że KIA miała niskie ceny z uwagi na kiepskiej jakości elementy. osobiście nie polecam jako samochód na lata. Kupić i jeździć do 150tyś km w 3 lata, potem sprzedać. POZDR.

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

22 lis 2012 18:21

Miał być Polo 1.4 TDI 08r pojechałem obejrzeć, obok stała KIA 1.6 CRDI 06r i wiecie co wsiadłem zapłaciłem odjechałem i ni żałuje, większa lepszy motor, lepszy but ,wygodna.Najgorsze jest to że mam chrapkę na 2012 1.6 CRDI 130KM tylko HATCHBACK, byłem widziałem bajer .

AUTOR WĄTKU
egregor3000
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

23 lis 2012 12:38

W salonie zona z corka wsiadly w Ceeda 1.6 Komfort+ i juz nie chcialy wysiasc :). Chcielismy co prawda 1.4 ale trzeba bylo czekac ponad 2 miesiace, wiec wzielismy "z polki" i po 5 dniach auto zarejestrowane i ubezpieczone zawitalo przed naszym domem. Zakupu nie zalujemy do dzis :).

AUTOR WĄTKU
ven
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

23 lis 2012 12:50

W trakcie poszukiwania auta na otomoto wpadlem na bardzo ciekawa oferte, na drugi dzien po wizycie u sprzedajacego autko stalo sie moja wlasnoscia, jak narazie (od pukac) ja i moja zona(chociaz ona stwiewrdzila na poczatku ze kupuje sobie auto na dupy :o) jestesmy zadowoleni, chociaz nie ukrywam ze przydalby sie SW :) moze ktos sie chce zamienic :P

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

26 lis 2012 17:37

ven napisał(a):twiewrdzila na poczatku ze kupuje sobie auto na dupy

:lol: Dobre :lol: Przy procku to bym jeszcze zrozumiał, ale HB? Ale spoko, też mi się to przytrafiło B) :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

18 lut 2013 13:07

Miałem już kupić Ceed'a po FL, ale jak tylko zobaczyłem nowego, to... :szok :szok i tak jest do dziś za każdym razem jak wsiadam :ha .
Nie żałuję decyzji :good
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kuba_eM
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

19 lut 2013 07:47

U mnie (oprócz wielu innych czynników wpływających na wybór auta) jednym z ważnych elementów co do samochodu jest dobry automat. Skrzynię 4 biegową uważam za archaizm, dlatego szukałem tylko 6-cio i więcej biegowych. Po długich przemyśleniach i rozmowach z żoną, na początku miał być cee'd, potem mały Merc A, VW Golf. W międzyczasie ze względu na ciekawą ofertę (flota firmowa) był B-max. Potem podobała mi się Alfa Gulietta. Gdyby w Polsce sprzedawano Rio z 6 biegowymi automatami, to.... A tak dozbieraliśmy i wróciliśmy do początku: mamy ceed'a. Myślę, że jest to strzał w 10-kę :good

AUTOR WĄTKU
Maciek
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

19 lut 2013 09:04

Moja historia przebiegała następująco:
W marcu 2012 postanowiłem, że mój 18-sty samochód będzie nowy z salonu i będzie to klasa kompakt. Zacząłem po kolei odwiedzać okoliczne salony samochodowe (pominąłem KIA :?? ) z jazdami próbnymi i negocjacjami ceny włącznie. Po jakimś miesiącu już miałem kupić Octavie, ale coś mnie męczyło, że trochę drogo, że liche wyposażenie (liczyłem, że wydam ok. 60tyś. zl.) i zrezygnowałem.
Przed wakacjami postanowiłem znowu rozpocząć polowanie na "nowego", ponieważ szykował się wyjazd do Czarnogóry, a chciałem mieć autko na gwarancji, z pełnym assistance. Po kolejnej jeździe próbnej nowym autem, a był nim AURIS przesiadłem się do Ceeda i to było to co zdecydowało na TAK. Dużo niższa cena, mocniejszy motor, lepsze wyposażenie, bardziej komfortowa jazda i jak się później okazało mniejsze spalanie "postawiło kropkę nad i". Mam i sobie chwalę. :ok

AUTOR WĄTKU
natalka_k88
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

08 kwi 2013 13:56

dzięki za założenie tego wątku, jestem właśnie na etapie wyboru najbardziej mi pasującego modelu Kia i każda opinia jest dla mnie cenna :D i fajnie, że piszecie też o wadach, a nie tylko zachwalacie ten, jakby nie było, wspaniały samochód :)

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

16 kwi 2013 13:24

Dlaczego? Bo mi baba zrzędziła, że Corolla ma 3 drzwi i przez to niewygodne, że nieładna, że silnik ledno odpycha kółka. A jak wsiadła w kijankę to zaczęła narzekać na trzeszczenie plastików deski rozdzielczej, ciężkie działanie skrzyni przy redukcji na 2kę, g..ne zawieszenie i pewnie się co znajdzie wkrótce.
A ja tyle mówiłem żeby nie zmieniać :evil:

Aha - był w dobrej cenie i naszym budżecie, klekot bez 2masu, dpf'u i na łańcuchu,
ładne i 5 drzwi hyh
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

Avatar użytkownika
lukasskyworker
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 03 kwi 2013 13:45
Lokalizacja: BIALYSTOK
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 110KM
2012, m

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

24 kwi 2013 08:31

stosunek cena/jakość/wyposażenie - chyba nie ma innego rywala. Poza tym Ceed II SW wyglada super , silnik 1.6 CDRI jak na razie spisuje sie niezle, spalanie mogłoby być lepsze ale nie ma co narzekać. Stosunek waga/moc na kolana nie powala ale 110 KM daje rade. W środku na szcześnie nie ma 1000 guzikow jak w nowej Astrze i czlowiek nie wie co nacisnąć zeby mu na gębe nie wiało z klimy....bagażnik dość obszerny, pakowny i z wieloma schowkami. W standardzie jest też dojazdówka co np w skodzie nie koniecznie dostaniemy. Generlani samochd z wygladu ma ładna linie w środek tez tak szybko się nie zestarzeje. Nigdy nie myślałem o zakupie koreańczyka.....ale teraz polecam....zwłaszcza nowe modele z nowym designe'm .
KIA Cee'd II SW 1.6 CRDI 110 KM

em_gie
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 cze 2015 23:00
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

15 lip 2015 22:22

Kupiłem nowego ceeda sw, bo był tańszy o ok. 20 tysięcy złotych od hondy civic kombi z podobnym dieslem, tylko mniejszym bagażnikiem i 2-letnią gwarancją. Do tego honda miała dwumasę i dpf-a, a kia nie :-)

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

17 lip 2015 09:19

Ja szukałem solidnego rodzinnego auta z dieslem. Miało ono zastąpić VW Vento 1.9TDI (z którym nota bene rozstałem się z żalem bo nigdy mnie nie zawiódł i dobrze się trzymał). Napaliłem się na Volvo V50 i szukałem dość długo, aż czara goryczy się przebrała gdy pojechałem obejrzeć piękne V50 do Wrocławia. Na oko ideał, z jazdy też, ale mimo wszystko pojechałem do serwisu Volvo (przy okazji polecam niezależny Volvotech we Wrocku) gdzie po najdokładniejszej diagnostyce jaką widziałem (trwało to ok. 1,5h) wyszło m.in. turbo do wymiany, w sumie trzeba byłoby zainwestować ok. 7k w to auto a jego właściciel oczywiście nie zamierzał tyle opuścić stwierdzając że poczeka na klienta który nie pojedzie na diagnostykę. No i wracając wk*** z Wrocka przejeżdżałem przez Starową Górę, gdzie mój wzrok przyciągnął wielki parking z mnóstwem podobnych aut i tak trafiłem do Landcaru. Obejrzałem używanego Ceeda, przejechałem się i bardzo pozytywnie zaskoczyłem. Potem poczytałem forum, poszukałem opinii, pojechałem z żoną, której Ceed też bardzo się spodobał, ponegocjowaliśmy no i jest :) Podsumowując: to Ceed kupił mnie :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl