dlaczego kupiliście ceeda?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

28 sie 2016 11:14

Zakup z drugiej ręki to ryzyko.
Bezwypadkowe nie oznacza bezawaryjne. :/

nadane z SM-N910C
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Momo
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 30 sty 2016 13:15
Lokalizacja: Loooodz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1400 Pb 109KM
2009

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

28 sie 2016 13:13

Ale mnie nie chodzi o awaryjność, akurat po 12 tys km nic się nie zepsuło. No ze 4 razy nagle straciłem wspomaganie :P
Problemem jest RDZA. Zabezpieczenie antykorozyjne w tym aucie to jakiś kiepski żart ;)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

28 sie 2016 18:01

Momo napisał(a):Problemem jest RDZA. Zabezpieczenie antykorozyjne w tym aucie to jakiś kiepski żart ;)


To niestety problem wielu marek łącznie z tymi najlepszymi.

http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploat ... rozja.html

Ostatnio też widziałem jak narzekali na forum A6 więc :scratch_one-s_head:

I przyznam, też nie rozumiem jak dochodzi do korozji, skoro na blachy nakładany jest ocynk.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Momo
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 30 sty 2016 13:15
Lokalizacja: Loooodz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1400 Pb 109KM
2009

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

28 sie 2016 18:58

Nie wiem jak to możliwe, ale miałem wcześniej 307 i po 11 latach było jedno miejsce z rdzą.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

29 sie 2016 12:28

Bo to zależy od wielu czynników, a nie tylko od jakości wykonania i zabezpieczenia.
Garażowanie, sposób i częstotliwość mycia, nawet miejsce zamieszkania (sól morska itd).

Tapatalk @ Galaxy S6
Obrazek

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

29 sie 2016 14:07

Momo napisał(a):Nie wiem jak to możliwe, ale miałem wcześniej 307 i po 11 latach było jedno miejsce z rdzą.

Miałeś to auto od nowości?
Obrazek

Momo
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 30 sty 2016 13:15
Lokalizacja: Loooodz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1400 Pb 109KM
2009

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

29 sie 2016 14:08

Nie, kupione było jako 3 letnie z firmy leasingowej.
Przy obecnej technologii 10 lat bez rdzy to powinna być norma. Nie mowiąc już o tym że rdzy bym się spodziewał na rantach drzwi na dole. Tymczasem wykwity są na ramkach szyb od góry :D
No i kończąc temat rdzy to poczytałem na forum że to problem w Ceed 1, Ceed 1 FL, jak i w Ceed 2. Poza tym auto jest fajne i jak juz pisałem nic się jeszcze nie zepsuło ;)

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

29 sie 2016 18:02

Momo napisał(a):Ale mnie nie chodzi o awaryjność, akurat po 12 tys km nic się nie zepsuło. No ze 4 razy nagle straciłem wspomaganie :P


To uważaj z tym wspomaganiem jak masz na gwarancji to zgłaszają to bo najprawdopodobniej masz do wymiany wspomaganie wraz z kolumną kierowniczą ja miałem podobnie aż mi padło po całości i wymienili mi na nową a koszt nowej bez wymiany to 6 koła. Dobrze że stało się to jeszcze na gwarancji bo by mnie krew zalała

Tapnięte z OnePlus One

AUTOR WĄTKU
K@rol85
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

20 paź 2016 15:16

Trafiło się fajne autko z udokumentowaną przeszłością z drogną rysą na zderzaku, jednak mechanicznie w bardzo dobrym stanie, zero rdzy itd. Serwisowane regularnie przez cały okres gwarancji. Silnik też bajka, taki w sam raz dla mnie tj dynamiczny i zarazem oszczędny. Pierwszym wyborem była Honda Accord, byłem już w zasadzie zdecydowany, ale zawsze zdarzało się coś co mnie od zakupu Hondy oddalało. Kolejny powód to $ - średnio 8-10tys zl mniej za 4-5 lat młodsze auto przeważył szalę z chwilą gdy trafiła się w moich okolicach właśnie ta KIA. Nie bez znaczenia był też fakt, że kolega z pracy ma Kia Cee'd od nowości, takie samo auto tylko że rok starsze i w kombi i nigdy złego słowa nie powiedział na ten samochód.
Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony, oby tak dalej :)

gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

06 mar 2017 00:33

Ja szukałem auta, które spełni moje oczekiwania od A do Z. I tu był problem ponieważ wymagający to jestem bardzo a że powiększa mi się rodzina to stwierdziłem, że nie ma co szukać auta paroletniego nie wiadomo jak przez kogoś używanego, dlatego stwierdziłem, że mając kilka tysięcy warto dołożyć kilka więcej i mieć salonową full nówkę. I w tym przedziale cenowym zacząłem szukać i znalazłem Fiata Tipo Hatchback Kia Ceed Hatchback oraz Opla Astrę V Hatchback oczywiście wszystkie trzy z silnikami 1.4 (za wyjątkiem tipo 1.4 95KM) i tak tipo jeździłem sedanem na jeździe próbnej ale wyposażeniem jakoś mnie nie kupił... potem przyszła KIa i po kilku jazdach próbnych kupiła mnie więc i ja kupiłem ją. Moja wersja wyposażenia to M + pakiet DFA i tak od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem. Gdy zamówiłem KIĘ to zobaczyłem że o 4 tys więcej mógłbym mieć Opla Astrę V więc pojechałem wsiadłem do środka i Opel jak to Opel kształty bardziej ostre na zewnątrz, w środku nowy design oczywiście panel dotykowy i na plus hydrauliczne zawory. Bagażnik o 10 litrów mniejszy względem KIA ale i tak opel mi się podobał no ale co... Za KIĘ wpłaciłem zadatek w postaci 1000 zł więc by mi przepadł i tak trochę pełen niezadowolenia wyszedłem z Opla nie przejeżdżając się nim w ogóle... cierpliwie czekałem na KIĘ aż nadszedł ten moment... gdy zabrałem KIĘ z salonu i tu jeszcze ciekawostka bo domówiłem do niej alusy 15" bo na zwykłych stalówkach wyglądała tak nijak. I tak jeżdżę od piątku nowym Ceede'm i jakoś tak w środku w kabinie jedynie co mi przeszkadza to ten szum opon. Bo co jak co ale silnika nie słychać w ogóle na postoju to tak jakby w ogóle był zapłon wyłączony reszta wszystko na plus. Acha jedynie do czego jeszcze mogę się przyczepić to fakt że jakoś u mnie drzwi moje lewe od kierowcy ciężko się zamykają muszę mocno nimi szarpnąć żeby się zamknęły do końca. Na razie mam przejechane 400 km zobaczymy co będzie dalej :) I tak kończąc mój wywód to zastanawiam się jeszcze nad tym wyciszeniem... czy to wina opon bo fabrycznie mam Hankooki czy może faktycznie słabe wyciszenie jak to jest u Was ?

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

06 mar 2017 06:15

Ciezko sie domykaja, bo Ceed to bardzo szczelne auto. Wytwarza sie podcisnienie, ktore odpycha drzwi.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

06 mar 2017 09:07

W Sportku nowym to samo, wszystkim się to rzuca w oczy od razu, że trzeba nieźle trzaskać drzwiami :-/

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

06 mar 2017 11:09

Jeżeli jest tak jak. Mówią te dwa cwaniaki
To zrób test Gwidon. Uchyl któreś okno i wtedy zamknij drzwi i obserwuj., najlepiej uchyl w innych ńiz zamykane ,bo wtedy otwarta szyba to moze byc nawet inny dźwięk tych zamykanych drżwi i zakłóci co to test :-)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Lentik
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

07 kwi 2017 17:01

Witam. Ja przymierzałem się do sportage. Przy wyjściu z salonu żona cofnęła się do ceed business line. Wsiadłem za stery i tak mi się spodobał, że za 2 tygodnie stał pod domem. Pozdrawiam

rak
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 lut 2017 02:52
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L Business Line

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

08 kwi 2017 08:28

Potrzebowaliśmy drugiego auta większego, wpierw szukałem używanych później jednak skupiłem się na nowych z wyprzedaży rocznika (na aukcjach wszędzie widziałem tylko jakieś rozbitki powystawiane, przynajmniej te modele co mnie interesowały). Oglądałem nowe modele kombi Forda Focusa, Opla Astry, I30 no i Ceeda. Focus w środku mi się podobał, lecz bagażnik i silniki mnie zniechęciły. Astra z zewnątrz ładna lecz w środku niedopracowana, w salonie włączyłem długie światła, których sprzedawca później nie potrafił wyłączyć ..., bagażnik porażka, źle zaprojektowany jakby na szybko. Silnik 1.4 turbo też nowy z opisów super, ale serwis nic o tym silniku nie wiedział... niesprawdzona konstrukcja, zrezygnowałem z tej opcji. I30 w okolicy z wyprzedaży nie było już, więc i wybór padł na Ceed'a, no i póki co nie żałuję.
W ceed bogate wyposażenie, dobrze zaprojektowany bagażnik jak i wnętrze, audio gra całkiem ok, navi ok, klima dwustrefowa, silnik 1.6 GDI sprawdzona jednostka, trudno się czegoś doczepić.

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

08 kwi 2017 20:59

Pracuje w częściach 11 lat i najmniej cześć sprzedaje się do aut Koreańskich Hyundai/Kia, i to jest moje spostrzeżenie. Z Japonią nie jest aż tak jak się producenci chwalą! Kia jest naprawdę dobrym samochodem na przekór tym co wszyscy myślą i mówią.

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

09 kwi 2017 12:13

A mi po raz trzeci padł odbiornik w tylniej klapie do bezkluczykowego otwierania bagażnika. Znowu czas stracony w aso. Ręce opadają :///

adam2000
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 maja 2021 11:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb/LPG 0KM
0

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

28 maja 2021 11:36

Wcześniej jeździłem BMW e90, w najmocniejszej wersji silnikowej (https://dealsbay.pl/motoryzacja/jaki-si ... w-bmw-e90/). Jednak kondycja finansowa się poprawiłem i sięgnąłem po nową furkę, KIA ma dobrą marke więc na to postawiłem :)

Norged
Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 mar 2021 17:00
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

28 maja 2021 16:58

gwidon napisał(a): I tak jeżdżę od piątku nowym Ceede'm i jakoś tak w środku w kabinie jedynie co mi przeszkadza to ten szum opon. Bo co jak co ale silnika nie słychać w ogóle na postoju to tak jakby w ogóle był zapłon wyłączony reszta wszystko na plus.

Niestety szum opon w Ceed doprowadza do szału. Pierwszy raz spotykam się z tak słabym wygłuszeniem kabiny :(

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

28 maja 2021 17:34

Norged napisał(a):Niestety szum opon w Ceed doprowadza do szału. Pierwszy raz spotykam się z tak słabym wygłuszeniem kabiny :(

I dlatego zdecydowałeś się na ceeda?
Bo nie bardzo rozumiem co ma ten wpis do nazwy tematu...
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl