dlaczego kupiliście ceeda?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

09 lis 2009 21:26

Bo to fajne auto jest :P clapping
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
jarekjack
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

10 lis 2009 10:33

kokos89 napisał(a):2. wyglad zewnetrzny - prosiak podany na bialo po prostu ogromnie mi sie podoba :)


Ja też kupiłem Prosiaka, bardzo mi się podoba zewnętrznie, brałem pod uwagę, biały, lub czerwony metalik - super się prezentuje - jeżdżę dopiero tydzień, a już 3 obce osoby stwierdziły, że bardzo ładny samochodzik.

Inne przyczyny zakupu:
1/ przestudiowałem nasze forum i poza wyjątkowymi pechowcami, nie było ciężkich uwag krytycznych
2/ Stosunek ceny do wyposażenia, biorąc pod uwagę Pro Optimum w dieslu, za Leona w podobnym wyposażeniu trzeba byłoby dać ok. 90K, to samo za Mitsu Lancera Sportback (co prawda reklamują się że chodzi od 60 tys, ale nie w dieslu). Poza tym jak wsiadłem do Lancera i zobaczyłem sterowanie oparciem siedzenia, oraz kiere sterowaną w jednej płaszczyźnie, to uznałem to za nieporozumienie i zrezygnowałem.
3/ 5 lat gwarancji - jeżdżę 30 tys rocznie, więc na 5 lat mi starczy.
4/ Diesel Common Rail - mam jeszcze Leona I TDI, i przyznam, że głośność, oraz drgania silnika przenoszące się na auto, po 6 godzinach jazdy, trochę mnie męczą
5/ Miłą obsługę w Lee Motors - pozdrawiam Panią Kingę :D

Na razie 800 km przejechane, w tym pierwsza trasa 500 km i bardzo miłe wrażenia: spalanie na trasie 5,5, cichy silnik, fajne nagłośnienie, czego trzeba więcej? :P

AUTOR WĄTKU
kokos89
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

12 lis 2009 13:55

czego trzeba? jak dla mnie szyb bez ramek w stylu subaru - tego mi w prosiaku brakuje do pelni wizualnego szczescia :P

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

12 lis 2009 16:04

kokos89 napisał(a):czego trzeba? jak dla mnie szyb bez ramek w stylu subaru

na otarcie łez..subaru z tego zrezygnowało :P jak juz mialbym chciec cos z subaru to naped 4x4..a czego brakuje w procku? mocnej turbo benzyny :twisted:
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

12 lis 2009 16:47

W ceedzie brakuje aut niszowych.
Mnie odpowiadałby Ceed SW z silnikiem 2.2CRDI 200ps i napędem choćby ze Sportage.
Wiem, że to nierealistyczne, że firma raczej nie utopi pieniążków w takie auto, że nieopłacalne, że nie ten klient docelowy i takie tam blablabla. Nie zmienia to faktu, że mocne kombi z napędem na obie osie, bez krzykliwych znaczków... nice.
A tak realistycznie- trzeba poczekać na Outbacka z mocniejszym dieslem... jest już nowy, niestety chyba nie ma już okien bez ramek.

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

12 lis 2009 17:03

jak juz mialbym chciec cos z subaru to naped 4x4..a czego brakuje w procku? mocnej turbo benzyny :twisted:


Takie rzeczy tylko w Erze :D albo w Audi - A3 2.0 TFSI i quattro - tylko to kosztuje tyle co 2,5 procka. Nic darmo...

A tak realistycznie- trzeba poczekać na Outbacka z mocniejszym dieslem... jest już nowy, niestety chyba nie ma już okien bez ramek.

Zwykły wystarczy, na testach AŚ kombi robiło setkę w 9,1 i paliło 7 litrów w mieście (cud jakiś), do tego lekki chip i okolice 8-8,5 s. do setki spokojnie wystarczy.
Tylko znów, to kosztuje 2-2,5 raza tyle co Cee'd. Zapłaciłabyś tyle za Cee'da?
To coś jak Hujdaja iX 55 - niby wózek fajny, ale za 205 tys. spokojnie masz Touarega 3.0 TDI (brzydal :lol: ), a do tego VW trochę technicznie Hujdajowi brakuje.

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

12 lis 2009 17:08

jjs napisał(a):a czego brakuje w procku? mocnej turbo benzyny :twisted:

Oj, więcej. Poza turbo benzyną to wygodnych siedzeń, ksenonów, zautomatyzowanej skrzyni z dwoma sprzęgłami, nawigacji, dobrego audio,.. dobra, rozmarzyłem się ;-)

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

12 lis 2009 19:43

novee napisał(a):... Hujdaja (...) Hujdajowi ...


Kolego, wyrażaj się. :o
Byle jak ale się wyrażaj. :P
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

12 lis 2009 22:30

Byle jak się wyrażam, a na skojarzenia nie poradzę... :twisted: tym bardziej że i tak nieortograficznie napisane

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

12 lis 2009 22:33

Obrazek
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

18 lis 2009 21:42

bo byłem zadowolony z Picanto a potrzebowałem drugie wieksze, ekonomiczne, bezproblemowe auto w rodzinie.
mam wszystko co chciałem na razie poza "WRC" by novee

AUTOR WĄTKU
vois
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

04 gru 2009 11:20

a ja chyba nie będę oryginalny jeśli powiem że:
- bogate wyposażenie (jeżdzę C+)
- 7 lat gwarancji
- śliczny wygląd ;) - jako jeden z pierwszych miałem okazję zobaczyć wersję po FL na żywo i musiałem ją mieć :P
- bardzo przystępna cena

AUTOR WĄTKU
RED-DRAGON
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

04 lut 2010 14:34

8-)
BO TAK!
A serio, świetny stosunek ceny do wyposażenia i osiagów.
Odebrałem CEEDa 2 dni temu - niom rewelacja... Przesiadłem się z ASTRY 3 kombika i już nie chcę tam wracać ;-)
Ceed 2.0 CRDI Optimum Plus - wypas maksymalny, a cena powala inne wozy.
Porównywałem do OCTAVIA 2.0 TDI - ponad 100 tys!!!! więc lekko 25 tys taniej!
A tu wyprzedaz rocznika itakie tam i mamy 78 tys za super auto!

idą walentynki więc napiszę tak: I LOVE CEED :roll:

Pozdrówka dla wszystkich KIjankowców!

RED

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

05 kwi 2010 20:16

Pamiętam jak cee'd wchodził na polski rynek i byłem na drzwiach otwartych w salonie. Od razu spodobało mi się bardzo to autko- bardzo przestronne, proste w obsłudze, z sensownymi silnikami i przede wszystkim cena bardzo atrakcyjna. Siedziałem wtedy w najbogatszym możliwym, czerwonym hatchbacku z półskórzaną tapicerką. Jak się okazało po jakimś czasie-autko bardzo spodobało się w Europie.

Na cee'da natrafiłem na początku lutego tego roku w zasadzie "od niechcenia". Szukałem przez 3 lata Citroena C3 1.4HDi tylko w wersji exclusive. Ponieważ każdy jeden miał za sobą jakieś niepewne przeżycia blacharskie, stwierdziłem że może nadam temat ludziom którzy ściągają auta z zachodu- żaden z nich się znalazł niczego fajnego. Zacząłem myśleć bardziej racjonalnie- skoro za podobną kasę można mieć większe autko- zajrzałem do ofert cee'd-ów. Pierwszy cee'd jakiego obejrzałem- i strzał w 10- to jest to. No i nabyłem- uszkodzony bo uszkodzony, ale niezbyt mocno i przede wszystkim- wiem co i jak było zrobione.

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

26 kwi 2010 17:52

Ja wybrałem Ceeda bo:
- 7 lat gwarancji
- tani ( miałem do wyboru jeszcze nie wiele tańszego peugeota 207 w średniej wersji z dieslem 1.4 75 km, prawie gołego 308 w dieslu 1.6 bodajże, który był trochę droższy od ceeda, tak samo było z oplem corsą 1.3 90 km, który był niewiele tańszy i VW Polo te nowe z dieslem 1.6 chyba, i był droższy od ceeda :D ) TAKŻE CEED RZĄDZI W STOSUNKU CENA/JAKOŚĆ!!!!!
- bo kombi ( pierwotnie miałem już wybranego czarnego HB, ale podczas wizyty, gdzie mieliśmy już kupić auto, okazało się, że SW jest niewiele droższe więc decyzja była oczywista :) )
- dobre opinie od znajomych

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

21 lip 2010 20:54

Ahoj!
Czemu Cyd?
A może - czemu Kia?
W moi wypadku chodzi o ASB - a tylko Kia daje opcję takiej skrzyni do uboższych wersji wyposażeniowych.
Wahałem się pomiędzy nowym Rio sedanem a cydem kombi - po pierwsze, nie lubię klapozadów, a po drugie, potrzebuję duży bagażnik.
Zaryzykowałem więc kupno dwuletniego Cyda kosztujacego tyle, co nowe Rio.

Gdyby w Polsce sprzedawano Dacię MCV z ASB (jest produkowana, ale sprzedawana obecnie wyłącznie na bliskim wschodzie)), to właśnie byłby mój pierwszy wybór, a nie Cyd.
Borys

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

21 lip 2010 21:06

Może nie na miejscu - ale co to jest ASB :?:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

22 lip 2010 02:00

Ahoj!
zucio1 napisał(a):Może nie na miejscu - ale co to jest ASB :?:

1 - Automatyczna Skrzynia Biegów;
2 - Alien Space Bats - podgatunek historii alternatywnych, z wykorzystaniem elementów fantasycznych.

Borys

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

22 lip 2010 06:57

Ja kupiłem z prostego powodu - kasa :D

Najwięcej w najlepszej cenie. Auto mi się podobało więc dlaczego nie :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Anula121
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

24 wrz 2010 19:59

Kupiliśmy CEEDA bo mąż bardzo zachwalał ten model, markę i sprytnie i z gracją wprowadził mnie do salonu szarmancko otwierając drzwi samochodu. Sprawdziłam skrzynię biegów, bowiem w poprzednim aucie chodziła kiepsko (czasami zastanawiałam się czy dobrze wrzuciłam bieg). Sprawdziłam pedał sprzęgła w kwestii włączania całą nogą tzn siłą z alternatywą oparcia bucika na obcasie i wciskania czubkiem buta. friendss
Byłam na "TAK" bo nasz labrador ma duuuuuuuuuużo miejsca w bagażniku i kłaczki nie fruwają nam we wnętrzu samochodu.
Bryła miała nowoczesny wygląd.
Pochwaliłam się bratu o podjętej decyzji w kwestii wyboru nowego auta. I tutaj totalna krytyka. A wysłuchałam, że kupa plastiku, że niezawodne są auta rodem z Francji i innych europejskich produkcji. I wtedy się zawahałam bowiem rodzinna argumentacja była bardzo agresywna.
I wtedy mąż zawiózł mnie do salonu seata (totalny golas w kosmicznej cenie choć bryłę miał ładną) i renault wszędzie świecące klamki.
Podjęliśmy wspólnie świetną decyzję i mamy fajne autko :mrgreen:
Pozdrawiam Anula

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl