Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

27 mar 2008 10:22

stolarr napisał(a): Zreszta ty dlaczgo masz diesla ? :D



tylko i wyłącznie dlatego, że mało pali. Ekonomia to IMO obecnie jedyna przewaga sielników diesla. Istotna, ale jedyna.

Co do twoich wywodów o olejach i stopach metali to wiedz, że moc benzyniaków wzrosła w ostatnich 10 latatch o około 10 - 20% diesli w tym samym czasie o około 100% - twierdzisz że metalurgia i przemysł petrochemiczny też przeżyły jakiś przełom w tym czasie? Silniki są nadal robione z takiego samego aluminium i żeliwa jak 10 lat temu ;-)
Dodatkowo jak rozumiem sugerujesz, że te lepsze stopy i oleje są stosowane jedynie w silnikach diesla a w benzynowych już nie?

Poza tym zdaje się że piszesz o samym bloku silnika - tutaj zgoda - pewnie wciąż jest długowieczny, tylko co z tego skoro otoczony jest delikatnym, DROGIM i coraz bardziej wysilonym osprzętem?

Rozumiem, że się nie doczekam na te porównywalnie drogie części podobno notorycznie padające w benzynach?

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
stolarr
 

27 mar 2008 10:40

Moge popytać co sie psuło ale czy to coś zmieni ? Nalezalo by tutaj teraz rozwazyc wszystko takze od strony marketingowej i zastanowic sie dlaczego niektore elemtny sa drozsze w deaslu a w benzynie tansze !
Bo w deaslu zadziej sie psuja i jesli juz padna to trzeba na niej zarobic i odwrotnie dla benzyny. Cos pada czesciej no to cena musi byc nizsza bo jak bys mial placic mase kabony za jakies elemnty to nikt by benzyny nie kupowal a nie o to chodzi koncernom. Chca przeciez zadowalac kazdego klienta takiego jak ja i nawet takiego jak ty :p hihiih
Na deaslu zarobia wiecej na poczatku bo drozszy a na benzynie pozniej podczas userowania.

Co do metalurgii to jestem tego pewien ze sie znacznie zmieniła a petrochemia napewno tez czy mozna mówić o przełomie tego nie wiem.

Wez pod uwage tez to ze tak naprawde cena aut ogolnie jest na dobrym poziomie - pomimo ogromenj ilosci usprawnien w samochodach. Standard auta mocno sie podnosi a cena spada albo ewentualnie utrzymuje sie na jakims ustalonym poziomie. Idealnym przykladem moze byc wlasnie Ceed - auto roku - testy porównawcze napewno nie raz czytales. Uzyte komponenty na bardzo wysokim poziomie a cena bardzo atrakcyjna.


No i sie znowu rozbazgralem a chcialem krótko

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

27 mar 2008 11:07

Jałowa dyskusja - ja o zupie, ty o dupie.

Z mojej strony EOT

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
stolarr
 

27 mar 2008 11:08

No ja chciałem krótko ale nie płytko - tobie sie udało

z mojej równiez koniec

pozdrówka

AUTOR WĄTKU
Kris99
 

Re: Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

21 lut 2010 17:51

Witam, polecam przestudiować dane techniczne a szczególnie przyspieszenie jest identyczne w silniku 90 km jak i 115km bo na to wpływa ma moment obrotowy a ten jest zbliżony. Konie mechaniczne wpływają na maksymalną prędkość czyli 115km pojedzie szybciej tylko na naszych drogach gdzie można jechać szybciej?. Ja wybrałem 90km dlatego że w tym silniku nie występuje filtr cząsteczek stałych. Nie jest to do niczego potrzebne chyba że ktoś jeździ w centrum Londynu itp. na dodatek nie chce mi się myśleć co by było gdyby to się popsuło, znajomemu coś podobnego popsuło się w audi i położył 15 tyś na wymianę ponieważ to jest "filtr" więc nie podlega gwarancji. 90 km z silnika 1,6 to i tak dużo 115km wydaje mi się że wpływa na żywotność silnika. Nie wątpliwie silnik 1,6 ma zaletę taką że nie ma koła dwumasowego które wytrzymuje ok 100 do 150 tyś km a wymiana jest bardzo droga. Koło dwumasowe ma silnik 2.0.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

21 lut 2010 18:19

Witam,
Ja mam Cee`da 1.6 CRDI - 115 KM i przejechane 96.000 km - średnie z kompa teraz 5,6 ON/100 km i jestem bardzo zadowolony - jeżeli chodzi o śilnik, przyspieszenie i spalanie. Nic tylko przeglądy co 20.000 km i lać ON. Pozdrawiam Darek :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

21 lut 2010 19:08

Kris99 napisał(a):Witam, polecam przestudiować dane techniczne a szczególnie przyspieszenie jest identyczne w silniku 90 km jak i 115km bo na to wpływa ma moment obrotowy a ten jest zbliżony. Konie mechaniczne wpływają na maksymalną prędkość czyli 115km pojedzie szybciej tylko na naszych drogach gdzie można jechać szybciej?. Ja wybrałem 90km dlatego że w tym silniku nie występuje filtr cząsteczek stałych. Nie jest to do niczego potrzebne chyba że ktoś jeździ w centrum Londynu itp. na dodatek nie chce mi się myśleć co by było gdyby to się popsuło, znajomemu coś podobnego popsuło się w audi i położył 15 tyś na wymianę ponieważ to jest "filtr" więc nie podlega gwarancji. 90 km z silnika 1,6 to i tak dużo 115km wydaje mi się że wpływa na żywotność silnika. Nie wątpliwie silnik 1,6 ma zaletę taką że nie ma koła dwumasowego które wytrzymuje ok 100 do 150 tyś km a wymiana jest bardzo droga. Koło dwumasowe ma silnik 2.0.


1,6 i 2,0 CRDI nie mają ponoć filtra DPF: viewtopic.php?f=36&t=2102&p=73234&hilit=dpf#p73234

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

22 lut 2010 21:25

matyk napisał(a):1,6 i 2,0 CRDI nie mają ponoć filtra DPF: viewtopic.php?f=36&t=2102&p=73234&hilit=dpf#p73234

W każdym razie te na rynek PL DPFa nie mają

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

05 kwi 2010 19:23

Tak się ostatnio zastanawiam, jaka jest różnica w silnikach 1.6 CRDi 90KM i 1.6 CRDi 115KM? Podobno oba mają turbinę ze zmienną geometrią łopatek... czyżby to była kwestia chipa?

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

06 kwi 2010 11:02

stefino napisał(a):Tak się ostatnio zastanawiam, jaka jest różnica w silnikach 1.6 CRDi 90KM i 1.6 CRDi 115KM? Podobno oba mają turbinę ze zmienną geometrią łopatek... czyżby to była kwestia chipa?

oprogramowanie silnika jest inne
różnica w mocach powstała bo w niektórych krajach wysokość ubezpieczenia zależy też od mocy silnika
pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
rafostry
 

Re: Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

06 kwi 2010 13:18

Oj, chyba różnią się też turbiną, szczególnie w "nowej, czeskiej" wersji silnika
Na forum "brata bliźniaka" jest wątek na ten temat -> http://i30forum.pl/viewtopic.php?f=5&t=1048

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

06 kwi 2010 20:22

Obaj macie po trochu rację. W wesji przed FL różnica była tylko w sofcie. QW wersji po FL turbiny są inne - jedna ze zmieną geometrią a druga bez

AUTOR WĄTKU
zadowolony
 

Re: Ktorego Ceed'a - 1.6 CRDi 90KM czy 115KM

19 cze 2011 19:20

witam,
jezdze ceedem po fl ktory ma teraz ponad 120 t. Jezeli ktos jest chetny to moze go posluchac, nikt mi ni powie ze te kilometry nie mialy na niego wplywu :he . Nawet predkosc maksymalna sie zmniejszyla. W starej wersji po 180 tys. tak tego nie czuc(przeglady co 20tys.).
pozdrawiam pawel

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl