Sprzeglo i jego glebokosc

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mszyca100
 

Sprzeglo i jego glebokosc

23 mar 2008 16:11

witajcie, mam problem z doborem ustawienia fotela w stosunku do pedalow - sprzeglo/gaz, po dluzszej jezdzie - 2-3 godziny mam bol w okolicy piety prawej nogi z powodu zbyt przyblizonego fotela - drugiej strony jak odsune fotel to trudno dosiegnac do sprzegla, czy jest mozliwosc zmiejszenia glebosci pedalu sprzegla?

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Sprzeglo i jego glebokosc

23 mar 2008 17:01

mszyca100 napisał(a):witajcie, mam problem z doborem ustawienia fotela w stosunku do pedalow - sprzeglo/gaz, po dluzszej jezdzie - 2-3 godziny mam bol w okolicy piety prawej nogi z powodu zbyt przyblizonego fotela - drugiej strony jak odsune fotel to trudno dosiegnac do sprzegla, czy jest mozliwosc zmiejszenia glebosci pedalu sprzegla?


skok pedału sprzęgła - bo chyba o to Ci chodzi - nie ustawia się ze względu na ergonomię lecz ze względu na sposób pracy skrzyni biegów /lepsze lub gorsze wysprzęglanie/ Więc jeśli skrzynia biegów nie wykazuje jakichkolwiek mankamentów w swojej pracy lepiej pedał zostawić w spokoju. W Twoim przypadku pozostaje kombinowanie fotelem /przybliżanie, odsuwanie, podciąganie, opuszczanie)

AUTOR WĄTKU
mszyca100
 

23 mar 2008 19:29

juz probowalem ale skutek mierny - jak jezdze po miescie to jest ok ale tak po 2 h jazdy na trasie to niezaciekawie wyglada :(

AUTOR WĄTKU
q8122
 

24 mar 2008 16:35

Miewam te same dolegliwości. W moim przypadku, obniżenie fotela kierowcy na maksa, daje pozytywny skutek. :)

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

24 mar 2008 17:26

ja przy swoich 190 cm nie odczuwam tego problemu :D
widocznie musze wybrac sie w trase dluzsza niz 4h :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
q8122
 

25 mar 2008 18:58

<span>mszyca100</span> napisał(a):juz probowalem ale skutek mierny

i jeszcze to. moze ten link Ci pomoże
http://www.auto-swiat.pl/media,podglad/ ... l_,Id-209/

Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl