Klakson

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
RAF
 

Klakson

16 mar 2008 00:20

a właściwie jego dźwięk to jedyna rzecz która nie podoba mi sie w moim aucie. Brzmi niemal jak klakson z malucha, aż wstyd kogos obtrąbić :) Ma ktoś podobne wrażenia ?

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re Raf

16 mar 2008 10:15

Masz rację - brzmi jak klakson w samochodziku - zabawce mojego syna :mrgreen:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
sevi
 

16 mar 2008 21:44

Mi też się nie podoba, wstydze sie go używać bo nie przystoi dla tekiego samochodu :D :D :D

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

16 mar 2008 21:54

klakson używaj tylko w przypadku zagrożenia na drodze a nie będziesz się go wstydził używać...

AUTOR WĄTKU
Boski
 

16 mar 2008 22:35

ja klaksonu nie uzywam nie mam tego w nawyku Co innego moj tato on w hondzie co chwile na kogos buczy:) i tam jest identyczny smieszny dzwięk

AUTOR WĄTKU
sevi
 

17 mar 2008 08:42

e2rdo napisał(a):klakson używaj tylko w przypadku zagrożenia na drodze a nie będziesz się go wstydził używać...



Tylko wtedy nalezy go uzywać, bezzasadne uzycie jest karane :D

AUTOR WĄTKU
wilam
 

17 mar 2008 09:58

sevi napisał(a):
e2rdo napisał(a):klakson uÂżywaj tylko w przypadku zagroÂżenia na drodze a nie bĂŞdziesz siĂŞ go wstydziÂł uÂżywaĂŚ...



Tylko wtedy nalezy go uzywaĂŚ, bezzasadne uzycie jest karane :D


TeÂż jestem tego samego zdania.

Mam teÂż pytanie? Czy jak ktoÂś komuÂś wymusi pierwszeĂąstwo przejazdu to jest wtedy zagroÂżenie na drodze i moÂżna uÂżyĂŚ klaksonu?
MiaÂłem ostatnio takÂą sytuacje, Âże goÂściowi koĂączyÂł siĂŞ pas z prawej stony i jakby nigdy nic wjechaÂł sobie w lewo na mĂłj pas. CaÂłe sczĂŞÂście, Âże cee'd ma takie dobre hamulce... Powiem szczerze, Âże nie mogÂłem siĂŞ powstrzymaĂŚ aby nie uÂżyĂŚ klaksonu.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

17 mar 2008 10:03

wszystko to co zmusi cię do nagłego hamowania na drodze możesz obtrąbić ;)
ale jeśli stoisz gdzieś na światłach i ktoś się zagapi, a ty go uświadomisz aby się ruszył, trąbiąc na niego, takie użycie klaksonu może być ukarane :P

AUTOR WĄTKU
sevi
 

17 mar 2008 23:13

wilam napisał(a):
sevi napisał(a):
e2rdo napisał(a):klakson uÂżywaj tylko w przypadku zagroÂżenia na drodze a nie bĂŞdziesz siĂŞ go wstydziÂł uÂżywaĂŚ...



Tylko wtedy nalezy go uzywaĂŚ, bezzasadne uzycie jest karane :D


TeÂż jestem tego samego zdania.

Mam teÂż pytanie? Czy jak ktoÂś komuÂś wymusi pierwszeĂąstwo przejazdu to jest wtedy zagroÂżenie na drodze i moÂżna uÂżyĂŚ klaksonu?
MiaÂłem ostatnio takÂą sytuacje, Âże goÂściowi koĂączyÂł siĂŞ pas z prawej stony i jakby nigdy nic wjechaÂł sobie w lewo na mĂłj pas. CaÂłe sczĂŞÂście, Âże cee'd ma takie dobre hamulce... Powiem szczerze, Âże nie mogÂłem siĂŞ powstrzymaĂŚ aby nie uÂżyĂŚ klaksonu.



Jak najbardziej miaÂłeÂś prawo.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

18 mar 2008 21:01

Ten klakson to raczej pipka :lol: - mogli sobie podarować ten model w fabryce i szarpnąć się na coś bardziej donośnego.

Pozdr

AUTOR WĄTKU
TomM
 

18 mar 2008 21:15

Jeśli komuś zależy na donośnym klaksonie to pozostaje tylko wymiana na inny. Ceny nie są zawrotne i wybór jest duży.
Ciekawe tylko czy ma to wpływ na gwarancją auta?

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

18 mar 2008 23:24

Życzę wszystkim, żeby tylko takie problemy z samochodami nas trapiły. clapping
Klakson jak klakson - nie zauważyłem jakiegos problemu z barwą czy donośnością dźwięku. W kilku sytuacjach gdy zmuszony byłem go urzyć spełnił swoje zadanie w 100%.

Problem moim zdaniem wyimaginowany, czyli szukanie kantów na okrągłej dupie. :?
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

19 mar 2008 03:13

<span>zajcol</span> napisał(a):Problem moim zdaniem wyimaginowany, czyli szukanie kantów na okrągłej dupie.

dokladnie, napiszcie lepiej jak poprawic reflektory:) no ale to juz inny temat

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

19 mar 2008 03:27

a wracajac do tematu klaksonu, to.... pod maska swojego proceeda w okolicach prawego kielicha znalazlem wiazke kabli w plastikowej oslonce, z ktorej wycodzi pomniejsza wiazka zakonczona wtyczka - i nie jest podpieta. Zaraz obok, przy czujniku otwarcia maski jest czarny bajer przypominajacy klakson (tak wygladal we wczesniejszych autach, a nawet w traktorze) i posiada gniadko pasujace do wspomnianej wtyczki... i za cholere dojsc nie moge, czy ma ono byc polaczone, czy tez nie. Wspomniany czarny element, na ksztalt klaksonu, jest przytwiedzony do karoseri i zdaje sie byc elementem niezaleznym od niczego. Klakson dziala normalnie, samochod jezdzi, no a wtyczka dalej sobie lata somopas...


czy ktos moze ma podoba sytuacje i moze mi powiedziec/napisac o co chodzi z ta "wolna" wtyczka ?? z gory dzieki

sorry, ze sie tak rozpisalem, ale pare piw robi swoje...:)
pozdro:)



aaaa mam alarm xq_qx 002 czy cos tam (moge sie mylic co do literek), myslicie, ze mato cos wspolnego ?

Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl