Reflektory

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

19 mar 2008 10:25

Jakość oświetlenia zależy w znacznym stopniu, od kształtu reflektorów, odbłyśnika, zastosowanych żarówek. Natomiast przy produkcji samochodów, często ważniejsze od jakości oświetlenia są: wygląd, design oraz cena.
Kupując samochód, patrzymy się przede wszystkim na wygląd. Jaka jest jakość poszczególnych podzespołów, dowiadujemy się podczas eksploatacji.
Reflektory w ceedku, świecą nieźle.
:mrgreen:

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

19 mar 2008 12:41

SebolE napisał(a):Potem na CB gość mówił żebym wyłączył długie,toż mówię mu, że to nie długie.
To może za wysoko świecą??Na ASO sprawdzone jest ok.
Wiec ja na światełka nie narzekam jedynie ci z naprzeciwka :D


To że oslepiasz nie znaczy wcale że masz dobre swiatła. Wrecz odwrotnie. Część strumienia świetlnego, która mogłaby oswietlać drogę jest marnowana, bo idzie w górę.

AUTOR WĄTKU
Mat
 

19 mar 2008 16:16

SebolE napisał(a):Dokładnie tak jest.Jechałem w nocy i z na przeciwka mrugają.
To dla porównania strzał z długich.
Potem na CB gość mówił żebym wyłączył długie,toż mówię mu, że to nie długie.


Pewnie kiedy ci mrugali miales obciazona tylna os, a jak pojechales sprawdzic swiatla do serwisu, to juz woz byl pusty. Cala masa kierowcow ma gdzies komfort nadjezdzajacych z przeciwka i zapomina o regulacji swiatel, gdy tyl jest obciazony :(

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

19 mar 2008 16:24

A tak ładnie, ustawianie świateł w zależności od obciążenia samochodu,jest opisane w instrukcjach naszych ceedków:!:

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

19 mar 2008 17:22

Mat napisał(a):
SebolE napisał(a):Dokładnie tak jest.Jechałem w nocy i z na przeciwka mrugają.
To dla porównania strzał z długich.
Potem na CB gość mówił żebym wyłączył długie,toż mówię mu, że to nie długie.


Pewnie kiedy ci mrugali miales obciazona tylna os, a jak pojechales sprawdzic swiatla do serwisu, to juz woz byl pusty. Cala masa kierowcow ma gdzies komfort nadjezdzajacych z przeciwka i zapomina o regulacji swiatel, gdy tyl jest obciazony :(

A skąd wydedukowałeś że miałem tylną oś obciążoną??
Bo ani słowa nie pisałem a teraz napisze ,że jedynie kolo zapasowe mam i gaśnice.
Oj jak ja nie lubię jak cała masa kierowców dorabia teorie do budowy gwoździa.
Obciążona oś ... pojechałeś pusty...
O mamo

AUTOR WĄTKU
Mat
 

19 mar 2008 18:47

SebolE napisał(a):Bo ani słowa nie pisałem a teraz napisze ,że jedynie kolo zapasowe mam i gaśnice.
Oj jak ja nie lubię jak cała masa kierowców dorabia teorie do budowy gwoździa.


Wybacz, jesli za bardzo ropedzilem sie ze swoja "dedukcja", ale czesto tak wlasnie bywa ze swiatlami.

Juz nie bede dorabial teorii ;)

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

19 mar 2008 19:19

Spooooko ;)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

19 mar 2008 19:35

scenikiem narobiłem swoim ponad 200kkm :D
co do civika to postawiliśmy obok ceda i zapalone światła(rocznik (2003 czy 4-hondy-poprzedni model)

róznica jest ogromna
i nie chodzi o odległość ale o plamę światła tam jest idealna cała i równa i jaśniejsza zdecydowanie po całości -tu są róznice

acha coby nie było cif ma h& tyle ze sochewkowe reklektorki
-scenik miał normalne lampy i napewno nie były gorsze w każdym razie jak się przesiadłem z auta które miało już swoje lata i km to ceed mnie zaskoczył in minus jeżeli nie są lepsze w ceed mocniejsze to takie same a scenik lampy miał już matowe od kamyczków i odbłyśniki też już swoje przejchały
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

20 mar 2008 21:19

SebolE napisał(a):To może za wysoko świecą??Na ASO sprawdzone jest ok.

No właśnie, odniosłem wrażenie, że też mi za wysoko świecą. W serwisie sprawdzili i stwierdzili, że jest OK. A te skośne linie na murze jak poświecę jakoś tak wysoko........ :?

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

08 kwi 2008 20:37

W końcu miałem okazję jechac po ciemku. Generalnie reflektory nieźle świecą. Zaobserwowałem jednak coś takiego: jak jadę na długich i zmieniam na krótkie, bo ktoś jedzie z przeciwka, to jest ok. Ale jak jadę na krótkich i mijam się z autem bez zmiany, to niektórzy mi błyskają. Patrzyłem po drzewach, jak świeci i wyglada to tak, że wiązka lewego reflektora faktycznie daje mocno w lewo i przy ustawieniu nachylenia na 0 w odległości 50-60m daje plamę na ponad pół metra w górę.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

08 kwi 2008 21:17

tez mi sie wydaje ze na 0 wysoko swieca ale zawsze mozna poprobowac innych ustawien :wink: strasznie slabe sa moim zdaniem halogeny, wogole nie doswiatlaja zakretow :(
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

08 kwi 2008 22:56

Na 1 już nie mrugają. A co do halogenów to faktycznie takie sobie :( Ale 2 auta temu też miałem halogeny i też z nich nigdy nie korzystałem. Chyba że nie poznałem dotąd dobrych halogenów :wink:

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

08 kwi 2008 23:06

Na 0 w moim też mam zdecydowane wrażenie, że świecą za wysoko. Należy jeździć na 1 i wtedy jest jak na 0 w innych samochodach, ale czemu Kia tak dziwnie ustawia to nie mam pojęcia. Wg mnie jest to 0 odczuwalnie wyżej niż 0 w innych markach.

AUTOR WĄTKU
Lukasz-CEED
 

14 kwi 2008 19:11

a może tylko w SW tak jest ? Mi (HB) jeszcze nikt nie mrugnął a co drugi tydzień robię 100km po ciemku.

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

14 kwi 2008 19:20

Jeżeli chodzi o ustawianie świateł to w ASO nie mają o tym zielonego pojęcia. U mnie po stłuczce nie dość że ustawili za nisko, to jeszcze nie oświetlały prawej strony. Kiedy pojechałem z reklamacją, panowie wzięli na "sprawdzenie". Po kilku minutach dowiedziałem się, że auto ma ustawione światła "książkowo".
Wkurzony pojechałem do stacji kontroli pojazdów. Tam diagnosta załamał ręce. Nic nie było dobrze jw pisałem. Diagnosta powiedział, że w ASO powinni zacząć czytać inne książki :)
Jak macie kłopot ze światełkami to proponuję zapłacić 20zł w okręgowej stacji kontroli pojazdów i jeździć bezpiecznie.
Od czasu jak ustawił światła diagnosta nie mam problemów z oślepianiem innych kierowców (wcześniej zdarzyło się że ktoś mignął z przeciwka).

AUTOR WĄTKU
Zoltar
 

25 maja 2008 16:26

ÂŚwiatla trzeba lekko obniÂżyĂŚ, bo ÂświecÂą ciut za wysoko

JechaÂłem przed swoim Ceed'em i lekko z tyÂłu dawaÂły we znaki, na poÂłoÂżeniu 1 jest idealnie

AUTOR WĄTKU
osg
 

14 cze 2008 16:35

potwierdzam, że na "pusto" powinno się jeździć na 1.
Byłem u elektryka na sprawdzeniu świateł przy przebiegu 3 tyś. - stwierdził, że świecą za wysoko, już chciał poprawiać fabrykę, ale obniżyliśmy na 1 i było idealnie !!! I tak jeżdżę.
Generalnie światła świecą średnio.
Dużo jeżdżę nocami i zastanawiam się nad ksenonami???

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

14 cze 2008 18:44

<span>osg</span> napisał(a):Dużo jeżdżę nocami i zastanawiam się nad ksenonami???


miałem i polecam niesamowita roznica cudownie sie jeździ nocą a na ddatek jescze lepiej oświetlone są takze pobocza :) supe sprawa tylko ciekawe ile taki zestawik do ceeda by kosztował także bym sie zaopatrzył :)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

14 cze 2008 20:55

Grzech napisał(a):
<span>osg</span> napisał(a):Dużo jeżdżę nocami i zastanawiam się nad ksenonami???


miałem i polecam niesamowita roznica cudownie sie jeździ nocą a na ddatek jescze lepiej oświetlone są takze pobocza :) supe sprawa tylko ciekawe ile taki zestawik do ceeda by kosztował także bym sie zaopatrzył :)


Polecam przeszukać forum - ktoś instalował i zwątpił bo oślepiały jak cholera - w sumie dobrze że zwątpił bo masę buractwa jeździ struclami z "ksenonami" i świecą po oczach...

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl