Reflektory

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

06 mar 2008 07:41

A ja mam dokładnie odwrotne zdanie - uważam, że światła w ceedzie są bardzo OK, mają dobrze poprowadzoną wiązkę i odpowiednią jasność.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
sevi
 

06 mar 2008 21:24

Osobiście uważam ze swiatła sa ok. :D

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

06 mar 2008 23:01

Ja mam wątpliwości co do świateł do tej pory. Po odebraniu auta zauważyłem, że snop światła jest bardzo wysoko (szczególnie z prawej strony). Nie wiem czy nie oślepiam podczas jazdy - dwa razy mi ktoś mrugnął - dodam jeszcze, że jak odbierałem auto to światła były ustawione na max w dół. Czy ktoś z was miał tak samo?

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

06 mar 2008 23:10

jacek316 napisał(a): Czy ktoś z was miał tak samo?



Ja na szczęście nie mam problemu z oślepianiem "przeciwnika" - ustawienie świateł jest OK.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

06 mar 2008 23:22

jacek316 napisał(a):Ja mam wątpliwości co do świateł do tej pory. Po odebraniu auta zauważyłem, że snop światła jest bardzo wysoko (szczególnie z prawej strony). Nie wiem czy nie oślepiam podczas jazdy - dwa razy mi ktoś mrugnął - dodam jeszcze, że jak odbierałem auto to światła były ustawione na max w dół. Czy ktoś z was miał tak samo?


Światła mijania powinny (przy czystych kloszach) tak świecić, aby na drodze przed Tobą widać było w pewnej odległości gdzie kończy się snop światła, a prawe pobocze doświetlać z kolei dosyć wysoko. Jeżeli masz wątpliwości, podjedź do serwisu, albo na pierwszą z brzegu stację diagnostyczną (taką od przeglądów).
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

07 mar 2008 20:32

A w porównaniu do aut starszego typu Astra I jak wypada Kijanka?

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

07 mar 2008 21:39

W procku,wydaje mi się,że odbłyśnik lub jak kto woli lustro ma trochę inna budowę.Ciekaw jestem czy prockowe światełka świecą lepiej czy gorzej od ceedka.Pytanie raczej do posiadaczy procków.Czy macie jakieś spostrzeżenia :?:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

08 mar 2008 16:53

w porównaniu do sceenica i civica-poprzednie modele są bardzo bardzo słabe
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

08 mar 2008 17:31

sensor napisał(a):w porównaniu do sceenica i civica-poprzednie modele są bardzo bardzo słabe


Bardzo słabe są w Kii czy autach przez Ciebie wymienionych?

AUTOR WĄTKU
Boski
 

08 mar 2008 20:13

w civic sa sporo lepsze jeżdze wiec wiem ale w ceedzie tez jest ok to civic ma zaj...e światełka stąd różnica

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 mar 2008 12:14

w ceed sa słabe i to bardzo jak na nowe auto

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

09 mar 2008 13:42

A próbował ktoś zmieniac żarówki na lepsze i czy były jakieś widoczne efekty?

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

18 mar 2008 21:09

Szału nie ma ale tragedii też nie :) .

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

18 mar 2008 21:21

W jeździe nocnej staram się wykorzystywać światła poprzedzajacego mnie auta. Jeśli śmiga taki zdecydowanie, miejscowa rejestracja lub zwawy tir, to robię za ogon ale za to widzę dwa razy dalej i o zakręcie lub przeszkodzie na poboczu wiem wcześniej niż Night Vision w Merolu. :D A lampeczki ceed ma tak na 70/100 pkt.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

18 mar 2008 21:44

Swiatła w ceedzie w porownaniu do tych z Laguny I generacji sa bardzo dobre.Jednak do jakosci swiateł z nowego Accorda im jeszcze daleko ale to przeciez nie ta klasa...

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

18 mar 2008 23:30

alek2a napisał(a):Swiatła w ceedzie w porownaniu do tych z Laguny I generacji sa bardzo dobre.Jednak do jakosci swiateł z nowego Accorda im jeszcze daleko ale to przeciez nie ta klasa...


Klasa nie ma tu nic do rzeczy. Doskonałe światła miała np Łada Samara - potwierdzone zarówno własną obserwacją jak i obiektywnym testem w gazecie. Generalnie im bardziej fantazyjne i "designerskie" są światła, tym wiekszy problem mają potem inżynierowie żeby strumień światła jako tako kontrolować. A nowa moda na przezroczyste klosze i ociekające "chromem" wnętrze reflektora wcale tutaj nie pomaga

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Boski
 

18 mar 2008 23:46

podpisuje sie pod tym łąda samara ma zajebiste swiatła kiedyś moj tato miałten samochód i swiatła były naprawde zaj... teraz w civic są również swietne

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

19 mar 2008 00:28

a ja dalej o tym golfie V, gdzie swiatla mijania sa moze nie rewelacyjne ale bardzo bardzo dobre ( zwykle H7)
natomiast te w pro_ceedzie oceniam na 3/10

najlepiej by bylo, jakby jakies valeo albo inna hella wypuscila pakiet ksenonowy(taki profesjonalny) - cos na wzor tych do fokusa, astry czy golfa, ale obawiam sie, ze moze byc ciezko :/

swiatla mijania i wspomaganie kierownicy to najwieksze moje bolaczki w proceedzie( glównie swiatla...)

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

19 mar 2008 08:25

Ostatnio moim ceedem jechał kolega co ma astre II i scenica i pytał czy długie nie są włączone. Jak powiedziałem, że nie to był zdziwniony, że tak dobrze ceed oświetla. Wniosek z tego taki, że to chyba zależy od testującego bo Sensor twierdzi coś innego (albo od testowanego egzemplarza).

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

19 mar 2008 10:13

ktp76 napisał(a):Ostatnio moim ceedem jechał kolega co ma astre II i scenica i pytał czy długie nie są włączone. Jak powiedziałem, że nie to był zdziwniony, że tak dobrze ceed oświetla

Dokładnie tak jest.Jechałem w nocy i z na przeciwka mrugają.
To dla porównania strzał z długich.
Potem na CB gość mówił żebym wyłączył długie,toż mówię mu, że to nie długie.
To może za wysoko świecą??Na ASO sprawdzone jest ok.
Wiec ja na światełka nie narzekam jedynie ci z naprzeciwka :D

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl