Reflektory

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Reflektory

05 mar 2008 19:47

Witam

To mój pierwszy post an forum więc witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie dotyczące reflektorów kijanki jak to z nimi jest? Jedni je chwalą inni mieszają z błotem na potęgę. Czy możecie je porównać do reflektorów innych kompaktów?

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
kris
 

05 mar 2008 20:27

witamy !
podobno jedyną wadą reflektorów jest trudność w ewentualnej wymianie żarówek. Ale i to było opisywane przez kolegów, wpisz sobie w "szukaj" żarówki i coś tam wyskoczy. Są i tacy którzy piszą, że nie są zbyt mocne w nocy, ja jeszcze nie sprawdzałem.
:)

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

05 mar 2008 20:30

Mi właśnie chodzi o to jak świecą w nocy w porównaniu np. do Foki, Corolli, albo Aurisa czy Astry III.
Bo trudno porównywać je z biksenonami :wink:

AUTOR WĄTKU
kris
 

05 mar 2008 20:31

hmm,
no to Ci nie pomogę
:(

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

05 mar 2008 21:18

kupcie sobie zarowki osram +50% lub+90% swiatła miałem takie swiatło jest bardzo mocne na tyle ze denerwuje jadacych z naprzeciwka (mysla ze jezdziłem na długich)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

05 mar 2008 21:21

madagaskar1 napisał(a):kupcie sobie zarowki osram +50% lub+90% swiatła miałem takie swiatło jest bardzo mocne na tyle ze denerwuje jadacych z naprzeciwka (mysla ze jezdziłem na długich)

no to nie wiem czy to dobrze...

AUTOR WĄTKU
kris
 

05 mar 2008 21:22

<span>madagaskar1</span> napisał(a):jest bardzo mocne na tyle ze denerwuje jadacych z naprzeciwka (mysla ze jezdziłem na długich)


oj, to chyba nie jest ładnie oślepiać innych :?
chciałbyś być na ich miejscu ? :?

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

05 mar 2008 21:26

zgadzam sie z toba kris ale wystarczy opuscic swiatła nizej i jest ok :)

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

05 mar 2008 21:28

Czyli na wstępie muszę zmienić żarówki na lepsze bo jest tak źle? :(

AUTOR WĄTKU
kris
 

05 mar 2008 21:28

no to zmienia postać rzeczy
:)
ważne by być przyjaznym dla innych i nie robić tego czego sami byśmy nie chcieli by robiono wobec nas !
:)
(ale mi wyszło moralizatorsko, ale myślę zę wiesz o co mi chodzi)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

05 mar 2008 21:30

a jaki jest koszt takich żarówek?

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

05 mar 2008 21:31

oj tak wiem

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

05 mar 2008 21:34

nie musisz zmieniac te co masz orginalnie sa dobre philipsa dobra marka kosz osrama +50% 25-35 zł za szt +90% jakies10 do 15 zł wiecej

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

05 mar 2008 21:39

A masz jakieś porównanie tego jak świeci do innych kompaktów?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 mar 2008 21:59

Ja porównuję na codzień z Focusem - ani lepiej, ani gorzej - po prostu dobrze. W porównaniu z Pugiem 206 - Kijanka świeci o niebo lepiej - snop jest praktycznie równomierny, w Peugocie widać kilka jasniejszych plam.
Jedyna zmiana to żarówki Philips +30% - trochę jaśniej bez oślepiania tych z drugiej strony z rozsądnym czasem eksploatacji (te +100% nie dość że oślepiają to jeszcze potrafią wytrzymac góra miesiąc, a jakość oświetlenia wcale tak bardzo nie rośnie).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

05 mar 2008 22:02

Dzięki pioter o takie odpowiedzi mi właśnie chodziło. Czekam na więcej podobnych :)

AUTOR WĄTKU
Boski
 

05 mar 2008 22:38

w porównaniu do civica (2005r) swiecą wyraznie słąbiej aczkowlwiek nie znaczy ze słąbo są ok ale myśle z epo pierwszej przepalce zmienie na coś mocniejszego. Na pewno zywotność oyginalnych zarówek jest bardzo ok Przejechały juz 41000 i swiecą:)

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

05 mar 2008 22:43

przestańcie z tymi żarówkami, światła świecą normalnie a noc to nie dzień i zawsze będzie ciemniej, a te wszystkie super blue vision osram to wyłudzanie kasy - co ci dają mocniejsze żarówki, jak je musisz skierować w dół, żeby nie waliły po oczach jadących z naprzeciwka - a walą jak cholera.
po jedenaste - NIE ŚLEPIĆ :!:

AUTOR WĄTKU
ben74
 

05 mar 2008 22:46

reflektory są jak najbardziej ok. w nocy widać świetnie.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

06 mar 2008 00:40

kawanagila napisał(a):przestańcie z tymi żarówkami, światła świecą normalnie a noc to nie dzień i zawsze będzie ciemniej, a te wszystkie super blue vision osram to wyłudzanie kasy - co ci dają mocniejsze żarówki, jak je musisz skierować w dół, żeby nie waliły po oczach jadących z naprzeciwka - a walą jak cholera.
po jedenaste - NIE ŚLEPIĆ :!:


To nie tak.
Markowe żarówki + ileśtam % nie będą oślepiać, a to z tej przyczyny, ze oślepianie bierze się z niewłaściwej, konstrukcji, lub słabej kontroli jakości żarówek(przez co dużo światła ucieka do góry), a nie z siły strumienia świetlnego. Dlatego Osram +90% raczej nie będzie oslepiał (no chyba że trafi się jakiś wyjątkowo słaby egzemplarz). Z kolei wszelkie "zenony", "xenon HID mega lighty" itp wynalzki z allegro i supermarketów będą dawać po oczach aż miło, mimo słabszego dwukrtotnie strumienia światła.

Osobna kwestią, którą już na forum opisywałem jest trwałość żarówek +X%.


Co do samego tematu. Cienkie te nasze ceedowe światła mijania. Miałem przyjemność prowadzić w nocy sporo samochodów w tym takie, które ze starszej i teoretycznie gorszej technologi H4 dawały więcej światła. Niemniej faktycznie jakiegoś dramatu nie ma, bo podróżowaćnocą się da, a jeździłem też takimi które były pod tym względem gorsze. ;-)

Następna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl