(opinia) 4tys km w 1.6 CRDi po 4 latach z GT.

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

(opinia) 4tys km w 1.6 CRDi po 4 latach z GT.

19 lip 2019 14:20

Z racji planowanego wyjazdu na wakacje, zacząłem kombinować z wypożyczeniem samochodu. Wyjazd był na Korsykę, z przeprawą promową. W 2015r byłem na takiej wycieczce moim GT i nie był to najlepszy pomysł. Po pierwsze wjazd na prom nisko zawieszonym samochodem jak GT, który z dodatkowym obciążeniem praktycznie "ciągnie d*** po ziemi" to ciężki stres. Po drugie z racji bagażnika w hatchbacku na ponad 2 tygodniowe wakacje w zestawie 2+2 konieczny jest box na dachu. A z nim znów znika spora część frajdy z jazdy. Więc padła decyzja- szukam diesla w kombi. Znajomy z branży załatwił mi samochód na wyjazd w znakomitej cenie, dostaję potwierdzenie z wypożyczalni, patrzę jaki model... Kia Ceed :) Trochę lipa, bo lubię testować różne nowe auta, a tu kolejny Ceed. Ale w sumie stwierdziłem, że fajnie będzie porównać "cywilną" wersję do GT, bo zwykłym C2 praktycznie nie jeździłem. Już w trakcie jazdy wpadłem na pomysł, że też się tutaj tymi wrażeniami podzielę.

Obrazek

Silnik
To jak wiadomo największa różnica. Na szczęście dostałem mocniejszą wersję, 136KM. I ogólnie w sumie nie było źle. Dynamika jest wystarczająca, ekonomia świetna, najgorzej jest chyba z elastycznością, szczególnie przy mocno obciążonym aucie. No i jazda po korsykańskich serpentynach trochę męcząca, bo trzeba się mocno nawahlować lewarkiem. Ale ogólnie myślałem, że będzie gorzej. "Klekot" też mi raczej nie przeszkadzał, bo przy chodzącej klimie prawie silnika nie słychać, no może poza rozruchem.

Zawieszenie
No tu też jest spora zmiana. Oczywiście auto jest dużo bardziej miękkie i ogólnie wygodne, ale do przechyłów na szybszych zakrętach to się musiałem sporo przyzwyczajać. A raczej odzwyczajać od pokonywania ich prędkościami z GT :)

Obrazek

Wnętrze
Mój GT jest sprzed liftingu, wypożyczony był polift. Ale różnice w środku są minimalne. Ja mam wersję L bez radia 2Din, w wypożyczonym było właśnie duże radio z nawigacją (z której ani razu nie skorzystałem). Zamiast fortepianowej czerni, której u siebie nie lubię, tu była srebrna imitacja aluminium, którą kiedyś chciałem u siebie założyć. Ale już mi przeszło. W sumie patrząc jak wyglądała kierownica przy niewiele większym przebiegu od mojego, to już niech zostanie ten fortepian.
W aucie było też wyraźnie więcej miejsca na tylnej kanapie. Ale nie wiem czy to kwestia innego rozsunięcia foteli w kombi, czy cieńszych foteli niż moje Recaro. No i same stołki też mnie miło zaskoczyły. Oczywiście nie mają startu do tych z GT, ale siedziałem wygodnie, a po trasie ponad 1200km wysiadłem bez większego zmęczenia.

Obrazek

Ekonomia
Rachunek jest prosty. W wakacje zrobiłem niecałe 4tys kilometrów ze średnim spalaniem 5,7l/100km. Mój GT z boxem, którego musiałbym wziąć, nie zszedłby poniżej 9,5l. Czyli na całym dystansie oszczędziłem prawie 160l paliwa, i to nieco tańszego ON. Przy cenach w Europie na poziomie 1,5€/l daje to ok 250€. Czyli niewiele mniej niż zapłaciłem za wynajem samochodu. Dodatkowo za prom z boxem na dachu musiałbym dopłacić ok. 200zł. No i nie nawinąłem na swój licznik 4 tysięcy kilometrów, więc prawie 1/2 interwału olejowego.

Podsumowując jestem zadowolony z wyboru i wyrobiłem sobie bardzo dobrą opinię o C2 FL CRDi w kombi. Fajny samochód. Gdybym miał inny profil używania samochodu, to poważnie rozważałbym ta auto. Ogólnie mam o niebo lepsze wrażenia, niż rok temu w wypożyczonym Megane 4.

Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
marcin255
Dyrektor
 
Posty: 756
Dołączył(a): 23 kwi 2017 17:28
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 225KM
2017, GT

Re: (opinia) 4tys km w 1.6 CRDi po 4 latach z GT.

19 lip 2019 15:07

Fajne porównanie ale ja bym swojej w domu nie zostawił :romance:
SPRZEDAM
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT Red
225 KM 331 Nm

Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: (opinia) 4tys km w 1.6 CRDi po 4 latach z GT.

19 lip 2019 15:57

Ja w domu też, ale w garażu może stać ;-P

Tapatalk @ Galaxy S9
Obrazek

Avatar użytkownika
Peter007
Asystent Kierownika
 
Posty: 213
Dołączył(a): 29 cze 2019 15:33
Lokalizacja: Opoczno
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013, L

Re: (opinia) 4tys km w 1.6 CRDi po 4 latach z GT.

19 lip 2019 16:49

Nie bardzo rozumiem sensu takiego porównania. Przecież to auta o zupełnie innej charakterystyce. Z założenia już mają być inne.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: (opinia) 4tys km w 1.6 CRDi po 4 latach z GT.

19 lip 2019 17:03

To nie jest porównanie. Tylko moje wrażenia z używania zwykłego C2 po kilku latach z GT.

Tapatalk @ Galaxy S9
Obrazek

pioteer
 

Re: (opinia) 4tys km w 1.6 CRDi po 4 latach z GT.

20 lip 2019 16:30

Interesujące porównanie i zestawienie kosztów. Dzięki :spoko:
Po tym zestawieniu widać, jak brak mocniejszego diesla w ceedzie :-(

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: (opinia) 4tys km w 1.6 CRDi po 4 latach z GT.

20 lip 2019 18:31

Brak mocnych diesli to ogólnie problem w Kii. Na to samo narzekają w Optimie i Sportage'u.

Tapatalk @ Galaxy S9
Obrazek

Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl