Hundai i30 a cee`d

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

21 lis 2007 12:43

A to ciekawe ja też jeździłem i30 1,4 przed kupnem ceeda1,4 i muszę powiedzieć że poziom głośności w i30 był o wiele wyższy! Nie powiem dokładnie w decybelach jaka była różnica ale przy 110km/h poziom głośności jak dla mnie był na poziomie 130km/h w ceed!
Po rozmowach z dealerem zwrócił mi uwagę że nie jestem pierwszy który to zauważył po jeździe i30! Na postoju rzeczywiście nie ma wyczuwalnej różnicy ale kupując auto to chyba ważniejsze są odczucia podczas jazdy a nie postoju. Tak na marginesie to takiego porównania dokonałem dwukrotnie i zawsze było to na korzyść CEEDa! :wink:

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

21 lis 2007 16:53

Ja jechałem ceedem 1.6 benzyną oraz i30 1.4.Być może dlatego ceed wydał mi się głośniejszy.W cedzie w benzynie nie ma maty wygłuszającej, natomiast w i30 jest(tak mnie zapewniał diler).Natomiast pod względem dynamiki ceed 1.6 to rakieta w porównaniu z i30 1.4.

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

21 lis 2007 20:17

To się zgadza że 1,6 to rakieta w porównaniu z 1,4 ale do jazdy miejskiej w zupełności wystarcza i do tego żeby raz w roku pojechać na wakacje.
Przynajmniej takie jest moje zdanie! W końcu ponad 100 kucyków w ceedzie 1,4 w zupełności daje radę! Ale nie zmienia to faktu że zapas mocy przydał by mi się w moim 1,4 :oops:

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

21 lis 2007 20:28

Głośność 1,6 i 1,4 wynika z tego że po protu mamy cieńsze ścianki cylindrów w bloku silnika 1,6 w stosunku do 1,4!
Za to mamy dwa dylematy :
1-głośniej i mocniej
czy
2. ciszej i słabiej
Szkoda że nie dało się pogodzić tych dwóch cech 1/2 Mocniej i Ciszej 8-)

AUTOR WĄTKU
Pawelec
 

hyundai i30 rulez!!!

21 sty 2008 20:52

Przed zakupem i30 by³em w salonie KIA zobaczyÌ KIA Ceed i co mogê o niej powiedzieÌ??? Po prostu i30 i ceed sa to bli¿niacze auta, ale wola³em Hyundaia, gdy¿ by³em posiadaczem przez wiele lat Accenta, który mia³ zerow¹ usterkowoœÌ. Marka Hyundai jest lepiej rozpoznawana ni¿ KIA.
W ceed'dzie nie podoba³y mi siê nastêpuj¹ce rzeczy: Dolna czesc deski rozdzielczej i drzwi jest bia³a przez co szybciej siê bêdzie brudziÌ, baga¿nik jest dok³adniej wykoùczony, reflektory i30 s¹ œwietne(niebieski pierœcieù),kierownica w KIA jest nijaka,podœwietlenie na niebiesko œwiadczy o elegancji, a proste wsk¹¿niki ceeda nie przypad³y mi do gustu.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

21 sty 2008 20:58

dolne panele w drzwiach nie zawsze sa jasne, zalezy to od wersji kolorystycznej auta :wink: ja mam ciemne i dobrze mi z tym :wink:
pozdr
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
kostel
 

Re: hyundai i30 rulez!!!

21 sty 2008 21:39

Pawelec napisał(a):Przed zakupem i30 byÂłem w salonie KIA zobaczyĂŚ KIA Ceed i co mogĂŞ o niej powiedzieĂŚ??? Po prostu i30 i ceed sa to bliÂżniacze auta, ale wolaÂłem Hyundaia, gdyÂż byÂłem posiadaczem przez wiele lat Accenta, ktĂłry miaÂł zerowÂą usterkowoœÌ. Marka Hyundai jest lepiej rozpoznawana niÂż KIA.
W ceed'dzie nie podoba³y mi siê nastêpuj¹ce rzeczy: Dolna czesc deski rozdzielczej i drzwi jest bia³a przez co szybciej siê bêdzie brudziÌ, baga¿nik jest dok³adniej wykoùczony, reflektory i30 s¹ œwietne(niebieski pierœcieù),kierownica w KIA jest nijaka,podœwietlenie na niebiesko œwiadczy o elegancji, a proste wsk¹¿niki ceeda nie przypad³y mi do gustu.

cd...

za i30 przemĂłwiÂło do mnie kolejno 4 gwiazdki w teÂście zderzeniowym, aÂż 5 lat gwarancji ! i tyÂł jak z fiata punto :twisted:
powiedz lepiej ze dostaÂłeÂś wiĂŞcej gratisĂłw bo na 100 pytanych 90% powie Âże ceed o niebo Âładniejszy

AUTOR WĄTKU
kostel
 

21 sty 2008 21:49

Od 08 stycznia 2008r. przy zakupie modelu Hyundai i30 z roku produkcyjnego 2007, Klient może wybrać jedną z czterech atrakcyjnych promocji:

1. Rabat 6 000 zł + nawigacja satelitarna SONY gratis
2. Rabat 7 000 zł
3. Rabat 5 000 zł + kredyt 50/50
4. Rabat 4 000 zł + kredyt 50/50 + nawigacja satelitarna SONY gratis


i ktoś mi tu powie że auto sprzedaje się świetnie :) oj pozostawało i30 na stoku i to sporawo widać :twisted:

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

21 sty 2008 21:52

<span>Pawelec</span> napisał(a):podświetlenie na niebiesko świadczy o elegancji


Pojeździsz w nocy to pogadamy , ale zapewniam cię ,że gały ci wyjara ten elegancki niebieski kolor 8)

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Hyundai i30

21 sty 2008 21:53

kostel napisał(a):Od 08 stycznia 2008r. przy zakupie modelu Hyundai i30 z roku produkcyjnego 2007, Klient może wybrać jedną z czterech atrakcyjnych promocji:

1. Rabat 6 000 zł + nawigacja satelitarna SONY gratis
2. Rabat 7 000 zł
3. Rabat 5 000 zł + kredyt 50/50
4. Rabat 4 000 zł + kredyt 50/50 + nawigacja satelitarna SONY gratis


i ktoś mi tu powie że auto sprzedaje się świetnie :) oj pozostawało i30 na stoku i to sporawo widać :twisted:

I się potem dziwią, że auto traci tyle na wartości, toż to porażka dla ewentualnego zbywcy :(
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Pawelec
 

21 sty 2008 23:10

Dobra dobra nie podniecajcie sie tak tymi gwiazdkami. Najlepsze samochody w tej chwili robi sie w Azjii. Sorki co do sprzedaÂży to lepiej pocztaj sobie o iloÂści Hyundai'iĂłw na rynku amerykaĂąskim. KIA to brzmi jakoÂś dziwnie, do tej pory nie potrafiÂły opanowaĂŚ Âżadnego rynku.

AUTOR WĄTKU
Pawelec
 

21 sty 2008 23:22

cd...
Na początku to chciałem tego ceeda, ale póżniej jak zacząłem je widzieć na ulicy to druga corolla. Policja je dostala to juz tyle ich bedzie ze nie beda sie wyroznialy z tlumu. Moj Hyundai to jest full wypas bryka. Widzialem ze niektorzt dali listwy boczne na drzwiach.jak dla mnie to wiejski tuning typu golf II.

AUTOR WĄTKU
rav
 

22 sty 2008 00:26

<span>Pawelec</span> napisał(a):Moj Hyundai to jest full wypas bryka. Widzialem ze niektorzt dali listwy boczne na drzwiach.jak dla mnie to wiejski tuning typu golf II.

Taaaa. Właśnie, słyszałem, że do hyundaja bardzo pasuje z tyłu spojler ze znaczkim BMW :wink:

AUTOR WĄTKU
Lukas
 

22 sty 2008 00:31

IrKo napisał(a):
<span>Pawelec</span> napisał(a):podświetlenie na niebiesko świadczy o elegancji


Pojeździsz w nocy to pogadamy , ale zapewniam cię ,że gały ci wyjara ten elegancki niebieski kolor 8)


clapping clapping clapping

AUTOR WĄTKU
Lukas
 

Re: hyundai i30 rulez!!!

22 sty 2008 00:37

Pawelec napisał(a): Marka Hyundai jest lepiej rozpoznawana niÂż KIA.
W ceed'dzie nie podoba³y mi siê nastêpuj¹ce rzeczy: Dolna czesc deski rozdzielczej i drzwi jest bia³a przez co szybciej siê bêdzie brudziÌ, baga¿nik jest dok³adniej wykoùczony, reflektory i30 s¹ œwietne(niebieski pierœcieù),kierownica w KIA jest nijaka,podœwietlenie na niebiesko œwiadczy o elegancji, a proste wsk¹¿niki ceeda nie przypad³y mi do gustu.

W samochodzie wa¿ne s¹ chyba równie¿ tzw. w³aœnoœci jezdne. Spróbuj jak w zakrêty wchodzi Twój i30 przy szybkiej jeŸdzie. Spróbuj tego samego w ceedzie, zrozumiesz dlaczego policja wybra³a ceedy i dlaczego i30 jest generalnie samochodem dedykowanym statecznym miejskim kierowcom. No chyba ¿e to jak auto jeŸdzi nie jest a¿ tak wa¿ne jak rozpoznawalnoœÌ marki :?

AUTOR WĄTKU
Konio
 

22 sty 2008 01:26

I się kłócą jak dzieci :)
Sprostuję tylko kilka rzeczy ,które generalnie są argumentami w rozmowie.

1)"Mam fajniejsze auto bo ładniejsze" czyli suchar stulecia bo tyle ile aut tyle gustów.
Mi się bardziej podoba Ceed niż I30 i co z tego skoro gorzej mi się w niej jechało.I niech 98% uważa ,że jest brzydszy. Skoro mi się podoba to chyba o to chodzi. Ten argument naprawdę jest beznadziejny.
Acha i przyznaję i30 ma zerżnięty tył z BMW1 za to Ceed się troszkę myli z Toyotą ale czy to świadczy o ich jakości?

2)"Sprzedaż jako wyznacznik". Tak sprzedaż jest wyznacznikiem ale po co najmniej roku na rynku a Hyundai jeszcze nie ma nawet 3 miesięcy (sprzedaż z listopada to około 1/3 sprzedaży Ceed)
I wiem z góry ,że Ceed będzie się sprzedawał lepiej , głównie dzięki opiniom jakie zebrał, licznym nagrodom i momentowi pojawienia się na rynku.
Apropo promocji to takiego Golfa można kupić z upustem 7000zł... Rozumiem ,że to oznacza ,że auto jest do niczego,beznadziejnie się sprzedaje i cytuję " ...się potem dziwią, że auto traci tyle na wartości, toż to porażka dla ewentualnego zbywcy".

3) Gwiazdki w NCAP - na pewno każdy wie :wink: ,że Ceed dostał 34 punkty za ochronę dorosłego a I30 33 (w sumie wszystkich punktów Ceed 82, Hyundai 81) A teraz usadźcie w takim aucie 2 metrowego faceta albo kobietę 1,50m i ciekawe czy punkty będą tak samo rozłożone.
Ale jeśli 5 gwiazdek tak bardzo poprawia nastrój to dobrze :)
Mam nadzieję ,że nikomu nie będzie dane sprawdzenie bezpieczeństwa jego auta.

4)Podświetlenie. Mam pytanie ilu z Was jechało I30 i Ceedem? Jak były spokojne w miarę merytoryczne rozmowy i porównania obu aut to większość przyznawała ,że wyświatlacze są przyjemniejsze w I30. Ja jechałem obiema furkami i niebieski wyświetlacz jest zdecydowanie mniej "oczojebny" i bardziej przejrzysty. Teraz jednak jak widać wypala oczy :P

5)Prowadzenie - w I30 jest mniej bezpośrednie i daje mniejsza kontrolę nad autem. Mniej czuć drogę i autko jest ciut bardziej podsterowne. Za to bardziej komfortowe nie przenosi tylu informacji o podłożu i stuków do kabiny co Ceed.
Na dłuższe trasy i dla kierowców z zacięciem sportowym lepszy Ceed, do miasta I30 ale i tak powinny godzić nas inne marki jak Seat czy Ford. Tylko co niektórzy myślą ,że kupując auto 10tys tańsze niż rynkowi konkurenci i z dłuższymi niż reszta gwarancjami dostają dodatkowo produkt idealny ,przy którym cała reszta to badziewie.
Halo ludziska to nie Porsche :P

I na koniec do wszystkich co się tak gotują tutaj to wydaje mi się ,że powinniśmy chwalić oba samochody bo to prawie bliźniaki z tymi samymi silnikami i podobnym zawieszeniem (tylko inaczej zestrojonym). Jedni udowadniając wyższość nad drugimi za przeproszeniem "srają do własnego gniazda" (no może nie aż tak jak sensor ;) )
Pozdrawiam
Cieszcie się tym czy jeździcie bo to dwa porządne auta.

P.S

Mam nadzieję ,że użytkownicy chętnie poczytają relacje z użytkowania I30 ,która mam nadzieję pojawi się wkrótce.

AUTOR WĄTKU
Lukas
 

22 sty 2008 01:38

Konio, wszystko to racja, choć wewnętrzna rywalizacja w koncernie też istnieje, o to która marka będzie wiodąca. I najlepiej będzie jeśli poziomy obu się wyrównają, tak jak w przypadku PSA, który ma dwie nieustępujące jakością marki.

AUTOR WĄTKU
Lukas
 

22 sty 2008 01:40

Konio napisał(a):Halo ludziska to nie Porsche :P


fakt, kia to nie porsche, ale jednak...... :wink: :D

AUTOR WĄTKU
wilam
 

22 sty 2008 10:03

<span>Konio</span> napisał(a):Cieszcie się tym czy jeździcie bo to dwa porządne auta.

Ja tam jak widzę I30 to się cieszę :) bo jest taki ceedowaty :)
Fakt jest faktem, że auta mają dość dużo wspólnego i chyba nie ma co się spierać, który lepszy. Lepiej porównywać je z prawdziwą konkurencją typu Ford, VW bo tu różnice już są znaczne.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 sty 2008 10:18

jacie - dobra juz nic nie pisze bo potem za 5zł nawet nie odsprzedam autka
rozumiem

będe się starał bardzo mało udzielać juz
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl