Na jakich podzespołach jest kia ceed

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kamill1
 

Na jakich podzespołach jest kia ceed

01 lut 2008 16:17

Na jakich podzespołach jest kia ceed, wie może ktoś ? Kiedyś słyszałem ze na Mazdzie? I jeszcze chodzi mi o silniki ?

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

01 lut 2008 16:35


Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

Re: Na jakich podzespołach jest kia ceed

01 lut 2008 16:38

kamill1 napisał(a):Na jakich podzespołach jest kia ceed wie moze ktos kiedyś słyszałem ze na mazdzie? i jeszcze chodzi mi o silniki ??


Ceed to raczej oryginalna konstrukcja (o ile można w ogóle tak mówić o jakimkolwiek samochodzie), jeżeli chodzi o Mazdę, to swojego czasu (początek lat 90'tych) KIA kupiła od Mazdy licencję i produkowała Sephia/Shuma na bazie 323 oraz wykorzystywała silniki Mazdy (między innymi 2.0 benz.) w Clarusach i Sportage. Nie wiem, czy Clarus w ogóle nie jest czasem bazowany na 626, ale mogę się tutaj mylić.

Odnośnie samych podzespołów, ktoś się tutaj wypowiadał i wychodzi na to, że jest przyzwoicie (bo przecież KIA nie produkuje auta od A do Z sama).

Wojtek P.

AUTOR WĄTKU
kamill1
 

Re: Na jakich podzespołach jest kia ceed

01 lut 2008 17:01

wpiszczek napisał(a):
kamill1 napisał(a): kamill1 napisał(a):Na jakich podzespołach jest kia ceed wie moze ktos kiedyś słyszałem ze na mazdzie? i jeszcze chodzi mi o silniki ??

Ceed to raczej oryginalna konstrukcja (o ile można w ogóle tak mówić o jakimkolwiek samochodzie), jeżeli chodzi o Mazdę, to swojego czasu (początek lat 90'tych) KIA kupiła od Mazdy licencję i produkowała Sephia/Shuma na bazie 323 oraz wykorzystywała silniki Mazdy (między innymi 2.0 benz.) w Clarusach i Sportage. Nie wiem, czy Clarus w ogóle nie jest czasem bazowany na 626, ale mogę się tutaj mylić.

Odnośnie samych podzespołów, ktoś się tutaj wypowiadał i wychodzi na to, że jest przyzwoicie (bo przecież KIA nie produkuje auta od A do Z sama).

Wojtek P.


Wiesz może czy silniki od ceed są jeszcze w innych autach?? Czy w ceed jest łańcuch czy pasek rozrządu?

AUTOR WĄTKU
kostel
 

01 lut 2008 17:04

w większości na podzespołach europejskich z naciskiem na niemieckie firmy
chociaż trafniej byłoby użyć sformułowania podwykonawcy..... i tu zaznaczę do ceeda wybrano jedne z najlepszych.
Ciekawostką jest tworzywo które macie w autach wewnątrz jedna z najnowocześniejszych i najlepszych ale o tym się mało mówi częściej o trzeszczeniu plastików :), a szkoda bo wystarczy przejść sie i zobaczyć Aurisa lub Focusa i zobaczyć że tam jest to delikatnie mówiąc obtanione

AUTOR WĄTKU
kostel
 

Re: Na jakich podzespołach jest kia ceed

01 lut 2008 17:06

kamill1 napisał(a):

wiesz moze czy silniki od ceed sa jeszcze w innych autach??czy w ceed jest łańcuch czy pasek rozrządu?



Trwają negocjację jednej z liczących sie marek niemieckich nad zakupem licencji na silniki crdi clapping

AUTOR WĄTKU
q8122
 

01 lut 2008 17:28

<span>kamill1</span> napisał(a):wiesz moze czy silniki od ceed sa jeszcze w innych autach??czy w ceed jest łańcuch czy pasek rozrządu?

Z tego co mi wiadomo w benzyniakach stosowano łańcuchy a co do diesli to nie wiem. Te same silniki są montowane w Hyundaju i30. Tyle wiem, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. :)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

01 lut 2008 17:35

CRDI 1,6 łańcuch a CRDI 2.0 pasek.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

02 lut 2008 11:53

obtanione:D:D:D:D

co z tego -ja tam plastików nie macam w aucie
a jak trzeszczą to musze słuchać :(
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
kostel
 

02 lut 2008 14:34

sensor napisał(a):obtanione:D:D:D:D

co z tego -ja tam plastików nie macam w aucie
a jak trzeszczą to musze słuchać :(


a mi chodziło o kolejne 2 warstwy których nie widzisz, a o których zapomina sie wspomnieć

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

02 lut 2008 22:54

kostel-Mówisz,że podzespoły są od najlepszych podwykonawców-na jakiej podstawie tak mówisz?Bo ja byłem( na szczęcie byłem) żywym przykładem,że podwykonawcy dali mocno doopy. Ja rozumiem gadki marketingowe i robienie wody z mózgu,ale bez przesady!Powiedzmy szczerze-Ceed będzie super autem,ale teraz jeszcze nie jest! Są użytkownicy,którzy trafili na extra egzemplarz,a są tacy,którzy kupili łajno( m in. JA)
Poziom Kii w tym wypadku przypomina mi auta francuskie-Jak dobrze trafisz,to jeździsz do śmierci,a jak trafisz trochę gorzej,to nie śpisz po nocach

AUTOR WĄTKU
skalin
 

24 sie 2008 16:07

Akurat do francuza miałem farta 170 kkm i wszystko OK

AUTOR WĄTKU
potok
 

24 sie 2008 16:55

Sporo obiegowych opinii jakoś mi się nie potwierdza, jeździłem 10 lat Meganką od 1996 r do skasowania jej przez Lagunę - wjechała jej w kuper - i nic absolutnie się nie psuło, wymieniałem tylko wydechy i klocki hamulcowe. Teraz przejechałem prockiem ponad 6000 km i żadnych niepokojących objawów nie zauważam, wręcz przeciwnie, samochód jeździ świetnie, szczególnie po poprawieniu fabrycznie ograniczonego oprogramowania ECU :)

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

25 sie 2008 08:57

2.0 DOHC pasek 1.4 i 1.6 łancuch

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

25 sie 2008 17:40

a sprężarka klimatyzacji jest koreańska :)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl