Szukam auta - pierwsza Kia

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
koles142
 

Szukam auta - pierwsza Kia

19 lip 2021 20:26

Cześć,
szukam informacji na temat KIA. Generalnie nie jestem jeszcze zdecydowany na konkretne auto ale rozważam KIA Ceed (rocznik 2012+)

Interesuje mnie wersja kombi, silnik benzynowy i automatyczna skrzynia biegów.

I tutaj pytania. Jakich silników unikać a jakie będą najlepszym wyborem (osiągi vs. awaryjność)? Jak wygląda awaryjność skrzyni/silników? Czy są jakieś podzespoły które się "masowo" psują? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jak ogólnie sprawują się te samochody? Jak wygląda kwestia rdzy?

Raczej nie planuje zakładać gazu, chyba, że na 100% silnik będzie to dobrze tolerował.

Bardzo dziękuję za pomoc.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Szukam auta - pierwsza Kia

20 lip 2021 06:23

W cee'd II generacji nie ma silników, których należałoby unikać - tak jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne są niezawodne. Nie ma tez podzespołów, które masowo się psują - oczywiście, jak w każdym aucie są jakieś akcje serwisowe, ale w drugiej generacji nie mają one jakiegoś większego i niepokojącego wymiaru. Mój trzeci cee'd właśnie przechodzi w stan spoczynku, po bezproblemowym przejechaniu przez pięć lat prawie 270 kkm (1,6 CRDi 110 KM).
Na co zwrócić uwagę przy zakupie - o tym jest szeroko napisane w innym wątku, poszukaj.
Ogólnie te auta sprawują się rewelacyjnie. Problem rdzy w II też nie istnieje (zdarzało się to w I generacji przed liftem, ale była to niewielka skala, która dotyczyła rantów drzwi pod uszczelkami).
Gaz - rzecz gustu. Jeśli już, to naprawdę dobra, markowa instalacja. Ja bym osobiście nie zakładał.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl