Problem z gumami łącznika stabilizatora

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: sensor
AUTOR WĄTKU
marvinek
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 kwi 2018 20:31
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2010, xl

Problem z gumami łącznika stabilizatora

27 kwi 2018 20:49

Witam, od 5ciu lat jeżdżę KIA CEE'D, jest to już mój trzeci egzemplarz i jeszcze nie miałem podobnego problemu - mianowicie podczas wjazdu na próg zwalniający czuć mocne stuknięcie. W warsztacie mówili, że to gumy łącznika stabilizatora - wymienili i po 2 dniach znów wrócił problem. Pojechałem na stacje diagnostyczną powiedzieli, że ewidentnie to wina gum więc zostały wymienione ponownie i przez 2 dni spokój i usterka wróciła. Teraz wymieniłem je po raz trzeci i problem znów po 2 dniach wrócił. Proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobny problem.
Kia Ceed 2010 kombi 1.6 diesel

Lukaszemko
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 07 lut 2018 22:40
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 117KM
2010, Ni niewm

Re: Problem z gumami łącznika stabilizatora

01 maja 2018 20:40

Albo bardzo kiepskiej jakości gumy (podaj co ci montowali ) albo masz wyrobiony stabilizator choć przy 5 letnim samochodzie to mało prawdopodobnie

Łaczniki są w porządku ??

argus
 

Re: Problem z gumami łącznika stabilizatora

04 maja 2018 10:07

W moim też stukało. Wymieniłem łączniki, ale fabryczne okazały się jeszcze dobre (po 130 tyś !). Natomiast stukanie pochodziło od wyrobionych gum drążka stabilizatora. Postanowiłem wymienić. Prawą (od strony pasażera) wymieniłem bez problemu z dostępu od góry przez komorę silnika (potrzebne dwie przedłużki do nasadki 14). Natomiast dostęp do lewej jest bardzo trudny. Po wymianie tej jednej było jeden dzień cicho a na drugi stukanie powróciło. Więc zabrałem się za wymianę tej lewej. Nie da się jej odkręcić od strony koła, gdyż jest za mało miejsca na klucz. Trzeba lekko opuścić sanki tak ok. 1,5cm wystarczy, i trochę się pogimnastykować kluczami (jest rosyjski filmik na YT jak to zrobić). Po wymianie wszystkich zapanowała cisza absolutna. Więc tak sobie myślę (oczywiście nie chcę posądzać) czy wymieniono Tobie również tą "trudną" lewą gumę?

matul00
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 kwi 2018 14:40
Lokalizacja: Chynów
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 109KM
2009

Re: Problem z gumami łącznika stabilizatora

07 maja 2018 06:28

Ode gumy wymienia się parami, wątpię że dobry warsztat wymieni tylko jedną sztuke.

Avatar użytkownika
mastersik2011
Kierownik zmiany
 
Posty: 183
Dołączył(a): 27 lip 2015 09:16
Lokalizacja: ok. Płocka
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1582 ON 115KM
2010, Comfort+

Re: Problem z gumami łącznika stabilizatora

07 maja 2018 08:15

Ja wymienialem również obie gumy drążka bo jedna się wybiła a takie rzeczy wg. mnie robi sie parami. Wymienialem sam i wcale nie trzeba opuszczać do tego sanek. Na wszystko jest miejsce tylko trzeba umiejętnie pomanewrować.
Łączniki również wymienialem parami. Mialem uszkodzony jeden z przodu i jeden z tyłu wiec wymieniłem wszystkie.
Od tej pory cisza w aucie.

To samo sie tyczy amorkow i sprężyn. Wymiana obustronna.
Obecnie:
Kia Cee'd 1FL SW, 1.6 CRDi, 2010
Hyundai i30 HB, 1.6 CRDi, 2008

Kiedyś:
Renault Megane PhII 1.4 B+G 1999
Rover 400Si 1.6 B+G 1999
Citroen ZX 1.4 B 1996

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl