Problemy z zawieszeniem

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

Problemy z zawieszeniem

26 sty 2008 06:17

Witajcie Panowie i Panie mam CEEDA 1.4 pół roku i załamka !!!! stuka mi cos w zawieszeniu tylniego prawego koła i wiecie byłem w serwisie w Bydgoszczy w MOTOBUDREXIE niby cos zrobili a nie zrobili nic byłem ponownie w tej sprawie to stwierdzili ze nic nie stuka dziwne ze inni mechanicy słysza stukanie a serwisie MOTOBUDREXSU nie,dodam jeszcze ze wymiana amortyzatora trwała 2 dni (prawdopodobnie amortyzator nie został wymieniony nabili mnie w butelke) co robic ???????? LUDZIE NIE KUPUJCIE TAM SAMOCHODóW dział sprzedazy pełen profesjonalizm natomiast SERWIS normalnie załamka Panowie tam pracujacy powinni naprawiac rowery i jeszcze bym sie zastanowił czy dac tam rower do naprawy

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 sty 2008 09:03

wpisz tą uwagę na stronie "auto centrum" jest tam ocena poszczególnych dealerów i serwisów w całym kraju.
Niech mają !!!
łobuzy !
:!:

AUTOR WĄTKU
KZ
 

26 sty 2008 09:24

madagaskar1 - zwróć uwagę na którym forum umieszczasz temat - ten był na tym o CB radiu...

AUTOR WĄTKU
mar31
 

Stukanie w prawej tylnej części w ceedzie

26 sty 2008 16:39

witam miałem podobny problem co kolega z jakimś stykaniem w tylnej części prawej auta i strasznie mnie to denerwowało i myślałem że może amortyzator coś nawala - a tu nic z tych rzeczy banalna sprawa się okazało , bo gaśnica była wsadzona z prawej strony w schowku w bagażniku i leżała sobie tam trochę luźno i po każdym najechaniu na jakąś większą nierówności sobie podskakiwała a jest dośc ciężka .
Trochę ją usztywniłem wsadzając w puste miejsca trochę pianki i problem stukania się skończył no i tak mój problem sobie rozwiązałem.
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

26 sty 2008 17:23

Witam to z cała pewnoscia nie gasnica ponieważ wszystko wyciagłem z bagaznika nawet dojazdówke

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

26 sty 2008 18:16

Moim zdaniem to półka od bagażnika stuka.Wyjmij półkę i sprawdź :)

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

26 sty 2008 19:01

ok. jutro sprawdze ta polke.A i przepraszam wrazliwego kolege ktory sie czepia ze nie napisalem o CB tylko o innych pierdoÂłach :oops: javascript:emoticon(':oops:')
Embarassed

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

26 sty 2008 19:31

nie wytrzymałem poleciałem wyciagłem polke i zrobiłem runde,niestety to nie polkahttp://mojaceed.pl/forum/images/sm ... on_cry.gif
Crying or Very sad

AUTOR WĄTKU
topic
 

Problemy z zawieszeniem

26 sty 2008 21:01

problem jest z tym zawieszeniem, napewno servis jezeli chodzi o stuki nie pomoże bo badanie zawieszenia w serwisie skączy sie tym ze jest wszystko OK, ja bede miał więcej czasu to będe szukał przyczyny, w koncu kupiłe nowe auto zeby podnim lezeć :?

AUTOR WĄTKU
daro
 

Re: Problemy z zawieszeniem

27 sty 2008 19:16

czesc kolego nie przejmuj sie te stuki z prawej strony to luzny tlumnik tak mi odpisali na forum poprostu sa tam luzne gumy ktore trzymaja tlimnik na dziurach lekko bije w podloge

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 sty 2008 07:42

AMORTYZATOR
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
topic
 

Problemy z zawieszeniem

28 sty 2008 08:22

Dokladnie to jest amortyzator , tłumik też ale głównie amortyzator jak jedziesz wolno po nierównosciach.Tylko czy dla serwisu jest to dostateczne ale zeby cos z tym zrobic :(

AUTOR WĄTKU
topic
 

Problemy z zawieszeniem

28 sty 2008 14:59

Nie moge znalezc zamiennikow do ceed tych seryjnych amortyzatorów, bo bym to sprawdził wymieniając z tyłu, może ktoś ma info co tam ładują i czy są już zamienniki.Gdzie jest ten gostek z Zyliny 8-)

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

29 sty 2008 18:39

niestety to nie tlumnik

AUTOR WĄTKU
quart
 

29 sty 2008 18:48

kurna, mi też coś stuka w prawym tylnym kole, jutro sprawdzę czy to nie gaśnica....myślałem że mi się zdaje ale jak widzę nie tylko mi. :oops:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

30 sty 2008 15:59

A ja mam bagaznik przeważnie wypchany to mki nie stuka ...
Jest prosty środek zaradczy na stuki - na konsoli radia wciskamy "Power ON" a potem tak długo kręcimy pokrętłem VOLUME zgodnie z ruchem wskazówek zegara aż stuki nie będą już do nas dochodzić :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
pedro
 

10 lut 2008 15:17

Czy ma ktoÂś jakieÂś nowe wiadomoÂści w kwestii stukĂłw zawieszenia? U mnie nic nie stukaÂło na poczÂątku - jestem tego pewien w 100 %. Teraz CoÂś sÂłyszĂŞ. Raczej prawy tyÂł, chociaÂż zastanawiam sie czy to nie CAÂŁY tyÂł, oby nie.

W sekcji linki jest info o forum rosyjskim, rosyjskiego nie znam ale korzystajÂąc z tÂłumaczenia google mozna poczytaĂŚ ich forum. Jest kilka obszernych wÂątkĂłw z 'rear left' w tytule. Na forum uÂżytkownikĂłw z Wielkiej Brytanii pojawiajÂą siĂŞ podobne wÂątki (nie pamiĂŞtm adresu). KtoÂś pisaÂł rĂłwnieÂż o podobnych postach z forum niemieckiego.

Z moich obserwacji przyczyn¹ nie jest pó³ka baga¿nika, gaœnica, ko³o zapasowe. Wyj¹³em wszystko, zrobi³em krótki test i COŒ s³ychaÌ.
Mam jeszcze trochĂŞ czasu do 1 przeglÂądu, ale zastanawiam siĂŞ czy nie jechaĂŚ z tym teraz. Z drugiej strony nie chciaÂł bym, aby moje auto byÂło egzemplarzem doÂświadczalnych przy poszukiwaniu ÂźrĂłdÂła tych odgÂłosĂłw i lepiej poczekaĂŚ 'chwilĂŞ' aÂż znajdzie siĂŞ 'oficjalne' rozwiÂązanie problemu.

Co o tym myÂślicie ?

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

10 lut 2008 21:58

pedro napisał(a):Co o tym myślicie ?

Oczywiście sie zgadzam w 101 %
Zapytywanie i szukanie w ASO sensu nie ma najmniejszego.
Jak byście nie pytali szukali to nikt nic nie słyszał nie widział.
Ani w KIA W-wa ani żadne ASO.
Takie poważanie.
Jadę dalej, a następnym razom jak będę w ASO poproszę na piśmie,że nic nie ma i nie słychać.
Jak sie rozwali,urwie czy coś mam kwit, że zgłaszałem problem.

AUTOR WĄTKU
quart
 

też czekam na jakąś informację

10 lut 2008 22:17

mam ten sam problem. Niedługo mam przeglą po 1,5 tys. i nie wiem czy zgłaszać stuki czy sobie darować. Może trzeba jakąś ogólniejszą akcję zorganizować i napisać oficjalne pisemko do KIA w Polsce od klientów. W swoim samochodzie słyszę wyraźne stuki podczas pokonywania nierówności i jestem trochę zdołowany że nowy samochód ma coś zwalne. Dodatkowo, z tego co ludzie piszą na forum, dealerzy nie przyznają się że problem występuje!! :cry:

AUTOR WĄTKU
Boski
 

10 lut 2008 22:44

zgłąszac zgłąszac zgłaszac niczego sobie nie darowac bo póżniej z ludzi robią wariatów ze sobie wymyślają

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl