Problemy z zawieszeniem

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
rav
 

06 kwi 2008 19:42

Łowicz MGT, ale ogólnie nie polecam.

AUTOR WĄTKU
topic
 

Problemy z zawieszeniem

06 kwi 2008 19:57

Myśle ze coś jest spaprane, te same problemy mamy my , i inni użytkownicy z róznych krajów , Rumunia , Rosja , znam przypadek z hiszpanskiego uzytkownika . Potwierdza sie temat stuków z tyłu po prawej stronie jak i z przodu po lewej stronie. Pisałem już w tej sprawie do centrum KMP , odpowiedzieli pytaniem jaki mam numer nadwozia. Jak temat sie nie wyjasni bede dzialal dalej. :evil:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

07 kwi 2008 08:06

topic napisał(a):Witam, własnie czytam forum ceed naszych sąsiadów rosjan i tam problem stuków jest globalny , tylko że temat jest na tyle poważny że ci którzy wymienili amortyzatory i tak je ponownie mają po zrobieniu kilkuset kilometrów zapodaje link dla tych którzy lubią czytać po rosyjsku.

http://ceedclub.ru/forums/index.php?PHP ... ic=2937.45


http://www.ceedworld.ru/forum/showthread.php?t=48



ula al -no niestety moje auto stoi praktycznie cały czas po wymianie amorka -ale tak włąsnie myślałem czy TO SE NE WRATI

AUTOR WĄTKU
maestro
 

07 kwi 2008 09:02

no i zaczynam siĂŞ mocno zastanawiaĂŚ nad sensem zakupu ceed'a :(

Kia napewno zna juÂż problem i obawiam siĂŞ Âże nie chodzi o same amortyzatory ale o coÂś powaÂżniejszego. MilczÂą bo to wywolaÂłoby wielkÂą akcjĂŞ serwisowÂą.
BĂŞdĂŞ teraz zgadywaÂł ale.....
skoro wymiana amortyzatorĂłw pomaga na pewien czas oznacza to Âże prawdopodobnie coÂś je szybko niszczy... powodem tego moÂże byĂŚ np. nierĂłwnolegÂłe pÂłaszczyzny mocowaĂą amortyzatorĂłw, co wynikaÂłoby z wadliwego zespawania elementĂłw podwozia lub wadliwych wachaczy.
Jak pamiĂŞtamy jeden z kolegĂłw na forum juÂż miaÂł problem z wadliwym wachaczem.
Nie wierzĂŞ w winĂŞ w amortyzatorĂłw, ani w to Âże KIA nie wie na czym polega problem. Zawieszenie nie jest aÂż tak skomplikowane aby po roku od wprowadzenia ceeda nie znaleÂźli przyczyny usterki.
Ostatnio edytowano 07 kwi 2008 09:45 przez maestro, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

07 kwi 2008 09:35

nie wiem czym jeździsz teraz i jak lubisz się zabawiac z ASo czy masz na to czas i tak dajej

kup auto
polecam honde acord w Niemczech nówka sztuka z opłatami w Polsce troche ponad 70 tys zł wychodzi
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
maestro
 

07 kwi 2008 09:53

<span>sensor</span> napisał(a):nie wiem czym jeździsz teraz i jak lubisz się zabawiac z ASo czy masz na to czas i tak dajej
kup auto
polecam honde acord


Nigdy nie miałem do czynienia z ASO. Ceed byłby moim pierwszym autem z salonu.

Właśnie jeżdżę Hondą Accord tyle, że z rocznika 94r ale mimo tego - zero usterek, nic nie puka i nic nie trzeszczy, i mimo 14 lat różnicy między nową kią wiele rzeczy jest na plus accorda np lepsze wyciszenie wnętrza.
Musiałbym się przejechać nowym accordem.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

07 kwi 2008 10:10

przejedz się przejedz
teraz nadniach wchodzi nowy model acorda dlatego pozbywają się w niemczech
równoważna wersja najbiogatrza - sport w Polsce kosztuje ponad 100 tys
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
novee
 

07 kwi 2008 11:28

Sensor Ty mnie nie drażnij z tym Accordem :twisted: :D

Kolejno jeździłem czterema Hondami, przyszedł czas że trzeba było wziąć na firmę "dostawczaka" :wink: :roll: którym teraz jeżdzę i marzę o powrocie do benzynowej Hondy :roll:
Auto jest obiektywnie całkiem dobre, ale ja się chyba do diesla nie nadaję. Drażni mnie ten hałas (może bardziej fachowo- spektrum dźwięku), a różnica w spalaniu między Hondą o porównywalnej mocy w benzynie a 2.0 CRDi to jak dla mnie średnio niecały litr paliwa na 100km... Przy czym na autostradzie od 140-150 km/h w górę benzyna mi mniej paliła niż to moje obecne cudo... I podobno alles OK z autem :P

Sorry za off-top, ale musiałem :D Jeszcze z pół roku i dam auto pracownikowi, albo zrobię cesję leasingu :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

07 kwi 2008 11:31

Sensor Ty mnie nie drażnij z tym Accordem :twisted: :D

Kolejno jeździłem czterema Hondami, przyszedł czas że trzeba było wziąć na firmę "dostawczaka" :wink: :roll: którym teraz jeżdzę i marzę o powrocie do benzynowej Hondy :roll:
Auto jest obiektywnie całkiem dobre, ale ja się chyba do diesla nie nadaję. Drażni mnie ten hałas (może bardziej fachowo- spektrum dźwięku), a różnica w spalaniu między Hondą o porównywalnej mocy w benzynie a 2.0 CRDi to jak dla mnie średnio niecały litr paliwa na 100km... Przy czym na autostradzie od 140-150 km/h w górę benzyna mi mniej paliła niż to moje obecne cudo... I podobno alles OK z autem :P

Sorry za off-top, ale musiałem :D Jeszcze z pół roku i dam auto pracownikowi, albo zrobię cesję leasingu :)

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

07 kwi 2008 11:36

sensor napisał(a):przejedz się przejedz
teraz nadniach wchodzi nowy model acorda dlatego pozbywają się w niemczech
równoważna wersja najbiogatrza - sport w Polsce kosztuje ponad 100 tys


A są tam jeszcze te accordy? Bo to jakieś ostatnie sztuki, nastepne chyba dopiero po wprowadzeniu modelu po facelifcie.

AUTOR WĄTKU
novee
 

07 kwi 2008 11:41

Są, nawet na szybko na mobile.de poszukaj :) Aż się łezka w oku kręci... nowiutki Accord za ok. 70 tys. po opłatach... :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

07 kwi 2008 12:33

są są poniżej 20tys Euro
kwestia też dnia że sa jeszcze taniej

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

07 kwi 2008 13:14

Co do tylnego zawieszanie. Od jakiegoÂś czasu sÂłyszĂŞ jakiÂś gÂłuchy odgÂłos z tyÂłu. Jakby coÂś lataÂło po bagaÂżniku. Po usuniĂŞciu wszystkiego z bagaÂżnika, co mogÂłoby siĂŞ przemieszczaĂŚ podczas jazdy. Dalej coÂś stuka. Pojawia siĂŞ on podczas jazdy na mocno nierĂłwnej nawierzchni. ByÂłem z tym w serwisie. Pan z serwisu zrobiÂł jazdĂŞ testowÂą i oczywiÂście nic nie sÂłyszaÂł.
Ostatnio po zimie usÂłyszaÂłem z tyÂłu, przy zamykaniu tylnych drzwi jakieÂś skrzypienie. PoruszaÂłem rurÂą wydechowÂą . OkazaÂło siĂŞ, Âże dÂźwiĂŞk ten wydawaÂła guma wieszaka tylnego tÂłumika.
Czyli podsumowujÂąc moje obserwacje oraz innych uÂżytkownikĂłw cee'da na forum.
Powodem haÂłasĂłw z tyÂłu sÂą:
1. Wadliwe amortyzatory
2. Guma wieszaka tylnego tÂłumika
3. Wadliwe wahacze
:?

AUTOR WĄTKU
maestro
 

07 kwi 2008 13:50

mark, na rejestracji dolnoślaskiej to Twoj CEED ?

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

07 kwi 2008 14:13

maestro napisaÂł:
mark, na rejestracji dolnoÂślaskiej to Twoj CEED ?

Nie, mĂłj ma LC - kolor grafitowy-beÂż.
A ostatnio widziaÂłem cee'da w takim samym kolorze co mĂłj, teÂż na cheÂłmskich blachach.
Maestro kiedy odbierasz auto? :D

AUTOR WĄTKU
maestro
 

07 kwi 2008 14:22

<span>mark</span> napisał(a):Maestro kiedy odbierasz auto?


W tym tygodniu miałem zamawiać ale naczytałem się wczoraj za dużo internetu i jeszcze się wacham........

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

07 kwi 2008 14:37

maestro napisał(a):
<span>mark</span> napisał(a):Maestro kiedy odbierasz auto?


W tym tygodniu miałem zamawiać ale naczytałem się wczoraj za dużo internetu i jeszcze się wacham........


Czyli brak decyzji. Też tak miałem.
Jak się zdecydujesz to napisz co zamówiłeś. :roll:

AUTOR WĄTKU
dabekpiotr1
 

09 kwi 2008 18:40

A ja wiem co to!!!
Mialem to samo, wydawalo mi sie ze to w tyle ale okazalo sie ze w przednim zawieszeniu padł łącznik stabilizatora. wymienili na gwarancji w 15 min. i po problemie. Dodam ze mam samochod pol roku i zrobilem nim juz 48 tys.km.
Dzis chyba znowu urwalem i musze sie udac raz jeszcze. Dzieje sie tak gdy wiedzie sie gdzies do dziury jednym kolem, wtedy one nie wytrzymuja i praaach. Albo maja baaardzo kiepskie łąćzniki albo ja nieldnie jezdze:)
Dodam ze taki łącznik kosztuje okolo 15 zeta. Pozdro

AUTOR WĄTKU
Boski
 

09 kwi 2008 19:37

dabekpiotr1 gratuluje wyniku ja mam w 11 miesięcy 45tys i tez wymieniali mi łącznik stabilizatora ale to nie on powoduje słyszalne pukanie tylnego zawieszenia U mnie jak łacznik był do wymiany owszem stuki tez przenosiły się na całą płyte podłogową ze wskazaniem na tył ale to jest zupełnie inny dzwięk. Jak pojdzie łacznik to tłucze sie wszsytko pod spodem jakby miał ocos odpaść a to pukanie jest dziwne takie jakby pólka podskakiwała czy cos taki głuchy rezonansujący dzwięk dobicia czegoś. Tak naprawde moja opinia odnośnie ceeda jest bardzo ok ale ma on 3 wady. Fatalną kolumne kierownicy która tłucze sie na nierównościach (nawet po wymianie) głośne tylne zawieszenie ( chodzi o to pukanie) i popukiwanie niektórych elementów nętrza , przy czy mnie jechałem jeszcze autem w którym byłoby idealnie cicho bez zadnych niepowołanych skrzypnięć puknięć itp. Niemniej jednak amochód ma mnóstwo wad i daje kupe frajdy gdyby nie te 3 wymienione przeze mnie wady uważałbym ceeda za samochód idealny powaznie!!

AUTOR WĄTKU
dabekpiotr1
 

10 kwi 2008 06:43

hmm masz racje ze gdy padl ten łącznik to byly takie stuki ze wydawalo sie ze zaraz odpadnie tam np rura wydechowa:) Ale poza tym inne odglosy do mnie nie dobiegaja... moze klucze w kole zapasowym??
Pozdro

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl