Problemy z zawieszeniem

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 06:34

ruszok napisał(a):To dotyczy się aut na gwarancji.

Oczywiście że tak.
ruszok napisał(a):Ale gwarancja na ten element to wg nowych książek 2 lata lub 40 tys km...

Tu się nie zgadzam! Bo w nowych książkach jest napisane że :
Gwarancja na okres 24 miesięcy lub 40000 km w zależności, co nastąpi wcześniej:
a) elementy układu zawieszenia , takie jak : przeguby kulowe sworzni wahacza, tuleje metalowo-gumowe...

Jednak nie jest uszkodzenie eksploatacyjne tylko niedostateczne uszczelnienie przegubu kulowego, prowadzące do nadmiernych luzów i stuków, czyli wada konstrukcyjna. Auta posiadające gwarancję ( ogólnie wszystkie przeglądy w terminie) podlegają naprawie/wymianie tego elementu na gwarancji.
Gdy by tak nie było jak napisałem to TSB tyczyło by się roczników modelowych MY11 MY12 a jest tak: Cee'd [ED](2006MY), Cee'd [ED](2007MY), Cee'd [ED](2008MY), Cee'd [ED](2009MY), Cee'd [ED](2010MY), Cee'd [ED](2011MY), Cee'd [ED](2012MY) a wahacz występował by pod dwoma numerami a jest tylko 552501H000FFF. Dla niewtajemniczonych (FFF tylko wymiana gwarancyjna)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 07:05

witia_2005 napisał(a):Auta posiadające gwarancję ( ogólnie wszystkie przeglądy w terminie) podlegają naprawie/wymianie tego elementu na gwarancji.

To jak przeczytasz całość tego co napisałem, a nie wytniesz z kontekstu to zrozumiesz, że piszę o tym samym...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 08:05

ruszok napisał(a):zrozumiesz, że piszę o tym samym...


Oj tam, oj tam. Napisałem inaczej. Ale teraz nie będzie już dodatkowych pytań. Po prostu wszystkich to dotyczy co mają gwarancję :) A to co trzeba mówić w ASO napisane wyżej :thanks
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 09:59

ale gwarancja byla do 40tysi, teraz bedzie 60 i 2 lata,wiec i tak out,i nie wazne bedzie ze zglaszalem stuki od roku,teraz pewnie wyjdzie wszystko zepsute co juz bez gwarancji
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 10:36

Kurde! Umiesz czytać? To się tyczy wszystkich aut na gwarancji od początku produkcji! Rozumiesz? Wszystkich. Niezależnie jaką masz książkę, czy masz 60, 40 czy bez limitu to i tak jeśli auto ma gwarancję to te TSB jest ważne. Chyba prościej się tego nie da wytłumaczyć.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 11:38

jeleniak napisał(a):ale gwarancja byla do 40tysi, teraz bedzie 60 i 2 lata,wiec i tak out,i nie wazne bedzie ze zglaszalem stuki od roku,teraz pewnie wyjdzie wszystko zepsute co juz bez gwarancji


witia_2005 napisał(a):Ale teraz nie będzie już dodatkowych pytań.


ruszok napisał(a):Kurde! Umiesz czytać? To się tyczy wszystkich aut na gwarancji od początku produkcji! Rozumiesz? Wszystkich. Niezależnie jaką masz książkę, czy masz 60, 40 czy bez limitu to i tak jeśli auto ma gwarancję to te TSB jest ważne. Chyba prościej się tego nie da wytłumaczyć.


A jednak, myliłem się :(
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 13:47

synek co ty sie tak ciepiesz ??!! ja jestem juz zrezygnowany i pelen obaw,bo zeby deske wyciszyli to musieli miec wpis w tsb,tak to nic nie slyszeli :/ ze sprzeglo lubi zabuczec przy ruszaniu to nie umiem im tego udowodnic,bo zawsze jak podjade to jest ok. a raz juz wymieniali. stuki byly to po gwarancji 40tys tez je uslyszeli i chcieli robic odplatnie, to dzieki temu ze bylem u nich w ciul razy to zrobili w ramach gestu dla klienta - bo groszowe sprawy to mogli,cholera wie co z tego wyjdzie. Widac ze sie starja ale nie zawsze im wychodzi,bo jak nie ma na to tsb to wszystko jest ok
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 14:59

Tak więc teraz masz TSB i w razie czego możesz się na niego powołać. W tej płaszczyźnie nie widzę problemu. Są stuki, działa stosowne TSB - koniec kropka. Mają problem to gadasz z kim trzeba i już.

Ja się nie ciepię, ale kurde piszemy przez pół strony, że się tyczy wszystkich to wyskakujesz ze swoją interpretacją B)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 17:00

bo oni tez maja swoja interpretacje i tu jest problem,a kazdy problem ktory mam nie zostaje rozwiazany dopoki nie maja tego w tsb - wtedy nagle wszystko staje sie jasne i to mnie boli
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 19:36

jeleniak napisał(a):i to mnie boli


Świata nie zmienisz, są większe problemy. Jednak przerabiałem tego typu problemy w ulubionym ASO Ryby IMP diabloo
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 20:58

Że tak się głupio zapytam : jak głośne są to stuki ?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Problemy z zawieszeniem

30 lip 2012 21:02

Wojtek L. napisał(a): jak głośne są to stuki ?


W sam raz, że je słychać przy włączonym radiu na 7 :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Ryszard48
 

Re: Problemy z zawieszeniem

05 gru 2012 01:19

ruszok napisał(a):Tak więc teraz masz TSB i w razie czego możesz się na niego powołać. W tej płaszczyźnie nie widzę problemu. Są stuki, działa stosowne TSB - koniec kropka. Mają problem to gadasz z kim trzeba i już.

Ja się nie ciepię, ale kurde piszemy przez pół strony, że się tyczy wszystkich to wyskakujesz ze swoją interpretacją B)


Tylko z kim rozmawić :pałka

Byłem na przeglądzie i zgłosiłem stuki ,niby stwierdzili że stuka ale co do TSB powiedzieli że mój VIN tego nie obejmuje i jak stukało tak stuka ,poprawili tłumik i to ,to według nich stukało ,już mi ręce opadają że nie mogę tego opanować .Jutro dzwonie i zgłaszam to po raz kolejny .Zgłosiłem urwane zaczepy lampki wewnętrznej,jakoś same puściły ,muszą zamówić

AUTOR WĄTKU
hegemon156
 

Re: Problemy z zawieszeniem

11 gru 2012 22:17

Jakie stuki zgłosiłeś? Skąd dochodzą? W jakich okolicznościach? Na gładkiej nawierzchni czy tylko na nierównościach?

AUTOR WĄTKU
Ryszard48
 

Re: Problemy z zawieszeniem

15 gru 2012 21:32

hegemon156 napisał(a):Jakie stuki zgłosiłeś? Skąd dochodzą? W jakich okolicznościach? Na gładkiej nawierzchni czy tylko na nierównościach?


Więc byłem kolejny raz i co wymienili po obu stronach drążki i wali jak waliło ,stwierdzili że nic nie mogą znaleźć ,sugerują że to amortyzatory wymienią na mój koszt :| A jak sugerowałem żeby wymienili to co jest w TSB a oni ,że to właśnie wymienili
Stuka przy małych nierównościach na drodze ,tak jak by w bagażniku były rozrzucone ziemniaki .

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Problemy z zawieszeniem

16 gru 2012 10:58

Ryszard48 napisał(a):
hegemon156 napisał(a):Jakie stuki zgłosiłeś? Skąd dochodzą? W jakich okolicznościach? Na gładkiej nawierzchni czy tylko na nierównościach?


Więc byłem kolejny raz i co wymienili po obu stronach drążki i wali jak waliło ,stwierdzili że nic nie mogą znaleźć ,sugerują że to amortyzatory wymienią na mój koszt :| A jak sugerowałem żeby wymienili to co jest w TSB a oni ,że to właśnie wymienili
Stuka przy małych nierównościach na drodze ,tak jak by w bagażniku były rozrzucone ziemniaki .



i ja mam to samo,teraz byly mrozy to bylo super slychac,ale czasu braklo zeby podjechac. Myslalem ze moze plastiki od zmina twarde to telepia,ale przjechalem sie w bagazniku i stuki dochadza jednak od zawieszenia. Teraz juz nie bedzie opcji zeby nie uslyszeli - sprawe zglaszalem od ponad roku jak wszystko na gwarancji bylo...
Stuki slychac nawet jak sie jedzie po rownym - wtedy minimalnie . Ale juz na nierownosciach... to okreslenie ziemniakow w bagazniku jest jak najbardziej trafne i u mnie.
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Problemy z zawieszeniem

16 gru 2012 18:44

U mnie podobnie. Było trochę spokoju, jak po drugim przeglądzie wymienili te "nieszczęsne" łączniki (drążki).
W moim przypadku wymiana na gwarancji już chyba nie wchodzi w rachubę, a odpowiedzialność ASO z tytułu rękojmi tez dobiegła końca.

Jeleniak, jedziesz do Katowic czy Łazisk? Daj znać jak przebiegły negocjacje. :pałka
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Problemy z zawieszeniem

16 gru 2012 18:54

u mnie łączniki tez wymieniali,mowilem ze jak sie tluklo tak sie nadal tlucze,no ale ze bylo cieplo to wszsytko mniej slyszalne,i nie bylo jak znowu udowadniac swojego...Minelo kolejne pare tys km ,to sie halas nasilil. Mam nadzieje ze jak podjade to podejda do sprawy na powaznie - patrzac na ilosc wpisow o tym samym powinni zrobic gwarancyjnie.
Jezdze do eurokasu nadal....z tym ten tydzien od 7 do 17 w pracy,wiec raczej nie podzialam wiele


edit :


cos tam udalo mi sie nagrac jak to u mnie slychac - jest temp plus 4 wiec slyszalnosc w porownaniu do mrozu to 1/3. Nagralem 2 wersje - jedna gdzie slychac ogolnie jak mi jeszcze roleta cwierka i inne pierdolki,oraz druga z mikrofonem troszke przygluszonym

http://www51.zippyshare.com/v/79579963/file.html

ball
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
Ryszard48
 

Re: Problemy z zawieszeniem

16 gru 2012 20:50

Nie wiem czy jest sens jechać do EURO-KAS ,niby chcą naprawić i mają podejście dobre ,ale jakoś nie podchodzą do tego z należytą starannością aby problem rozwiązać .Zbyć natrętnego klienta przecież to nie ich samochód.
jeleniak
Dźwięk kartofli w bagażniku taki sam jest u mnie :lol: :|
U mnie fajnie słychać jak zjeżdżam Królowej Jadwigi (od strony Podwala koło kościoła) Wali jak cholera.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Problemy z zawieszeniem

16 gru 2012 21:28

Jeleniak. Pozbądź się telefonu z zielonym ludzikiem. :pałka Musiałem zainstalować nowy player. :ha

Wracając do tematu, dźwięki z pierwszego pliku odpowiadają tym słyszanym w moim autku.

Coby inni mieli łatwiej podam link do playera, bo nie każdy daje radę:
http://www.allplayer.org/
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl