Problemy z zawieszeniem

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

10 kwi 2008 08:33

Boski ma rację, te stuki mają głuchy odgłos. Tak jakby coś podskakiwało w bagażniku, ale wyjęcie wszystkiego z bagażnika nic nie zmieniało. Spróbuję jeszcze wyjąć półkę i przyjrzę się zamkowi klapy tylnej.
Jedno jest ciekawe, jak bagażnik mam załadowany to tego stukania nie słyszę. Też tak macie? :?

AUTOR WĄTKU
maestro
 

10 kwi 2008 08:59

<span>mark</span> napisał(a):Jedno jest ciekawe, jak bagażnik mam załadowany to tego stukania nie słyszę. Też tak macie?


To akurat bardzo typowy objaw gdy gdzieś w zawieszeniu są luzy. Przejedź się szybciej załadowanym autem po naszym wiadukcie i będzie znowu stukać :wink:

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

10 kwi 2008 09:06

Na tym wiadukcie będzie stukać, nawet jak nie masz luzów. :)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

10 kwi 2008 09:19

A tak w ogóle po przebiegu kilku lub kilkunastu tysięcy km nie powinno być, żadnych luzów w zawieszeniu. Ciut przy wcześnie.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

10 kwi 2008 09:31

Nie wiem jak nowe accordy ale moj 14 letni przy przebiegu 190 tys.km zawieszenie przednie ma jeszcze orginalne, lekkie stuki pojawiają się tylko w przypadku krótkich nierówności.
Oby zawieszenie ceeda sprawowało się przynajmniej w połowie tak dobrze jak w moim accordzie ...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

10 kwi 2008 09:56

Oby tak było.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

13 kwi 2008 14:30

Stukanie z tyłu.
Przy okazji rozbierania plastików tylnej klapy, przyjrzałem się półce bagażnika. Jak naciskałem półkę, słychać było stukanie. Taki głuchy odgłos, który słyszałem po przejeżdżaniu po nierównościach. Po podniesieniu półki zauważyłem, że z lewej strony brakuje takiego gumowego odbojnika. Wkleiłem w te miejsce kawałek pianki, znowu poruszałem półką i stukanie słychać było teraz z drugiej strony. Tam gdzie ten odbojnik był.
Więc wkleiłem pasek pianki, również z prawej strony. Pod tę gumę-odbojnik. Przejechałem się i nie słychać jak na razie, żadnego stukania. Może to jest to!
:)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

13 kwi 2008 22:15

moje ucho dzisiaj wychwyciło jakieś dziwne odgłosy przy hamowaniu z wiekszej prędkości tzw. bicie ale bez zadnych drgan na kierownicy czy pod pedałem. Troche mnie to niepokoi :(

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

13 kwi 2008 23:33

ABS

AUTOR WĄTKU
KZ
 

13 kwi 2008 23:40

mark napisał(a):ABS


Sugerujesz ze sevi by nie wyczail ze to abs ? Przeciez abs czuc, nie tylko slychac...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

14 kwi 2008 10:26

KZ napisał(a):
mark napisał(a):ABS


Sugerujesz ze sevi by nie wyczail ze to abs ? Przeciez abs czuc, nie tylko slychac...


Nic nie sugeruję. Pomyślałem tylko, że może to być ABS.
Sevi napisał, że drgania występują przy hamowaniu z większej prędkości.
Drgania nie przenoszą się na kierownicę. Czyli wyważenie kół jest Ok.
Można też wykluczyć, że tarcze są krzywe, bo słychać by je było podczas hamowania przy każdej prędkości.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

14 kwi 2008 18:27

Co do ABSu to musiałbym raczej gwałtownie hamować, co do tarcz to też słyszałem taka mozliwość ale ja obstawiam zamianę kół stronami po wymianie na letnie.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

14 kwi 2008 19:39

sevi napisał(a):Co do ABSu to musiałbym raczej gwałtownie hamować, co do tarcz to też słyszałem taka mozliwość ale ja obstawiam zamianę kół stronami po wymianie na letnie.


Mam prośbę, jak ustalisz co było przyczyną, tego bicia w kołach, to napisz.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

14 kwi 2008 19:42

mark napisał(a):
sevi napisał(a):Co do ABSu to musiałbym raczej gwałtownie hamować, co do tarcz to też słyszałem taka mozliwość ale ja obstawiam zamianę kół stronami po wymianie na letnie.


Mam prośbę, jak ustalisz co było przyczyną, tego bicia w kołach, to napisz.



Napisze napewno jak sprawdzę bo nie daje mi to spokoju :(

AUTOR WĄTKU
mierzej
 

15 kwi 2008 22:52

No i przy 24tyś km. padł stabilizator z lewej strony. Jutro u Poleszaka w Sopocie będzie wymieniany. Poza tym jakaś blaszka w przekładni kierowniczej będzie wymieniana (dotyczy to tylko 1.6crdi), ponoć KIA znaj już problem i niedługo mają wzywać na akcję serwisową. Zdam relacje z jutrzejszej wizyty czy zasłużą na + czy na - :) .
Objawem wywalonego stabilizatora było głuche pukanie z przodu i znoszenie na lewą stronę.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

16 kwi 2008 09:51

mierzej napisał(a):No i przy 24tyś km. padł stabilizator z lewej strony. Jutro u Poleszaka w Sopocie będzie wymieniany. Poza tym jakaś blaszka w przekładni kierowniczej będzie wymieniana (dotyczy to tylko 1.6crdi), ponoć KIA znaj już problem i niedługo mają wzywać na akcję serwisową. Zdam relacje z jutrzejszej wizyty czy zasłużą na + czy na - :) .
Objawem wywalonego stabilizatora było głuche pukanie z przodu i znoszenie na lewą stronę.


O jaką blaszkę chodzi? Możesz coś więcej o niej napisać?

AUTOR WĄTKU
mierzej
 

16 kwi 2008 18:50

mark napisał(a):
mierzej napisał(a):No i przy 24tyś km. padł stabilizator z lewej strony. Jutro u Poleszaka w Sopocie będzie wymieniany. Poza tym jakaś blaszka w przekładni kierowniczej będzie wymieniana (dotyczy to tylko 1.6crdi), ponoć KIA znaj już problem i niedługo mają wzywać na akcję serwisową. Zdam relacje z jutrzejszej wizyty czy zasłużą na + czy na - :) .
Objawem wywalonego stabilizatora było głuche pukanie z przodu i znoszenie na lewą stronę.


O jaką blaszkę chodzi? Możesz coś więcej o niej napisać?


Nie wiem dokładnie, jest ona pod kolumną i wystarczy ją przełożyć i po problemie. Dziś auto odebrane i wszystko na gwarancji i bez żadnych problemów więc + dla Poleszaka w Sopocie.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

16 kwi 2008 19:21

bardzo chętnie usłyszałbym o akcji serwisowej bo u mnie kolumna równiez po wymianie ale tłucze się i to coraz bardziej a dodatkowo trzeszczy mi coś po jej wymianie nie wie mczy w kolumnie czy w zawieszeniu. Zmieniam serwis i mam nadzieje ze problem kolumny oraz pukania w desce rozdzielczej po stronie pasażera wreszcie zostanie rozwiązany bo jak na 4 wizyty z tym samym problemem chyba wystarczy do sprawdzenia fachowości obsługi

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

16 kwi 2008 19:28

mark napisał(a):
KZ napisał(a):
mark napisał(a):ABS


Sugerujesz ze sevi by nie wyczail ze to abs ? Przeciez abs czuc, nie tylko slychac...


Nic nie sugeruję. Pomyślałem tylko, że może to być ABS.
Sevi napisał, że drgania występują przy hamowaniu z większej prędkości.
Drgania nie przenoszą się na kierownicę. Czyli wyważenie kół jest Ok.
Można też wykluczyć, że tarcze są krzywe, bo słychać by je było podczas hamowania przy każdej prędkości.


Ja też miałem podobnie, ale jeżeli na drodze masz troche piachu to nawet przy lekkim hamowaniu odpali sie abs. Stawiam że to ABS

AUTOR WĄTKU
q8122
 

16 kwi 2008 19:56

<span>Boski</span> napisał(a):chyba wystarczy do sprawdzenia fachowości obsługi

Aj Boski.......... ty konieczny chcesz dostać następny telefon z Multitrucku :lol:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl