[C2 i C2FL] Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kamienno
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 sty 2018 12:29
Lokalizacja: bielsko-biała
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2017, M+DFA+AVN+BWS

[C2 i C2FL] Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

31 sty 2018 23:03

Elo :smile:
Jestem posiadaczem nowego Ceeda SW.
Zakup wozu był bardzo spontaniczny zaczynając od tego, że przed zakupem nawet nie siedziałem w środku już nie wspominając o jeżdzie testowej .

Samochodem przejechałem raptem 340 km i za każdym razem jak wyjeżdzam na droge szybkiego ruchu - nie przekraczając 110 km/h mam wrażenie, jakbym
jechał na jakichś %%% czyli od lewej do prawej strony pasa - takie po prostu bujanie na boki :?: podczas jazd wiatru nie było.

To mój pierwszy nowy samochód . Dotychczas jeżdziłem 11 letnią Astrą w kombi, gdzie miałem opony 205/55/r16 a w Ceedzie ma 195/65/r15. Dodam jeszcze , że jak puszczę kierownicę to wóz jedzie normalnie prosto :grin:

I teraz do was pytanie jako doswiadczonych uzytkowników , też takie bujanie odczuwacie, odczuwaliście ? czy to może kwestia bardzo delikatnej kierownicy? przełączałem na różne tryby spomagania czy to na normalny czy to na sportowy i nic .Czy może budowy, amortyzatorów ?Czy bryły samochodu
przeszukałem forum i znalazłem dwa wątki -
z tym , że w jednym było o "myszkowaniu podczs wiatru "
viewtopic.php?f=41&t=4538&hilit=bujanie&start=20
a w drugim już trochę leciwym o amorach
viewtopic.php?f=41&t=4538&hilit=bujanie&start=20

Avatar użytkownika
michal55yh
Asystent Kierownika
 
Posty: 324
Dołączył(a): 31 mar 2012 13:46
Lokalizacja: Lubań
Grupa: Dolny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia Sportage

Re: Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

31 sty 2018 23:24

Jeździłeś kiedyś autem ze wspomaganiem elektrycznym? Wiem, że po przesiadce z auta ze wspomaganiem hydraulicznym można jeździć jak pijany xD
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT GT-Line
Skradziona Kia Stinger 2.0 GT-Line :szok:
EX Kia Optima 1.7CRDI A/T XL MY2015
EX Kia cee'd 1.4CRDI M MY2013
EX Kia Sportage 1.7CRDI M MY2012

mojasportage.pl

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

01 lut 2018 06:52

kamienno napisał(a): czy to może kwestia bardzo delikatnej kierownicy


Sam sobie odpowiedziałeś na pytanke, układ jest bardzo czuły, tu nie ma luzuw na maglu.

panpromek
 

Re: Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

01 lut 2018 09:26

Kije tak mają, że lubią "myszkować". Pocieszające jest to, że się przyzwyczaisz....

P.S. Kupowanie nowego auta bez jazdy testowej ???????? Zdurniał ? :D

JanŻak
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sty 2018 08:08
Lokalizacja: Polska
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2017, M Smart+ (7DCT)

Re: Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

01 lut 2018 13:37

Jestem w trochę podobnej sytuacji jednak odczucia ma trochę inne.
Wcześniej przez blisko 10 lat jeździłem focusem hatchbackiem uznawanym przez niektórych za wzór prowadzenia w tym segmencie, ale na autostradzie wymagał ciągłej uwagi. Kijanką jeżdżę od 3 mies. i jak na zakrętach rzeczywiście czuć miękkie zawieszenie tak na autostradzie zaskoczyła mnie dużą stabilnością jazdy w szczególności przy dużych prędkościach. Tryb kierownicy mam ustawiony w trybie sport i rzeczywiście czasem przy gwałtownych skrętach czuć jego sztuczność, tak w jeździe na wprost działa bez zastrzeżeń. Być może pomaga mi to, że to ON i w automacie i jest cięższy a dodatkowa na oponach 205/55 R16. Jednak myślę, że po prostu musisz się przyzwyczaić.
Z czasem "będzie Pan zadowolony" :rockout:

AUTOR WĄTKU
kamienno
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 sty 2018 12:29
Lokalizacja: bielsko-biała
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2017, M+DFA+AVN+BWS

Re: Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

01 lut 2018 15:13

Nie. Nigdy nie jeździłem autem ze wspomaganiem elektrycznym. Bardzo rzadko zmieniam wozy.
Ceed to dopiero 4 pojazd odkąd jeżdżę a będzie jakieś 18 lat od prawka.
Dotychczas opel kadet, vw golf 4, astra 3 i miała być astra 4 a tu trafił się Ceed i mam nadzieję, że będzie mi służył :P
A co do braku jazdy testowej i całego tego zakupu to było wszystko bardzo dzikie i szalone !!
To " myszkowanie to takie normalne " ?

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

01 lut 2018 20:07

Ja tam nie czuję żadnego bujanie ale wcześniej miałem hyundaia i30 CW a jeszcze wcześniej nissana almerę.

pioteer
 

Re: Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

02 lut 2018 02:55

Ja też nie czuje bujania, czasem jeżdże innymi markami (wyższych i niższych od ceeda klas) i układowi kierowniczemu mojego ceeda nie mogę nic zarzucić (jedzie bardzo stabilnie) niezależnie od bocznego wiatru ;-)
Co prawda nie mam zmiany trybów (c1) ale na pewno elektyczne wspomaganie...
Pamiętam, że lata temu (z 20?) miałem opla omegę i tam to bujało :D
na autostradzie w Austrii (pamiętam do dziś bo to na prawdę zrobiło duże nieprzyjemne wrażenie) przy bocznych podmuchach to była walka o utrzymanie się na pasie..

Norberto1
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 10 lut 2017 11:05
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum+

Re: Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

02 lut 2018 10:06

U mnie to było tak, że jak się przesiadłem do ceeda z felicji (bez wspomagania:)), to jak wyprzedzałem to jechałem jak nawalony. Po prostu byłem przez lata przyzwyczajony do wyraźnych, zdecydowanych ruchów kierownicą, jak już przyzwyczaiłem się do wspomagania ceeda to jeździ jak marzenie. Jedynie boczny wiatr czuję, ale nie że go nosi tylko poruszy budą.
126p 650, forman 1.3, felicia 1.6, cee'd crdi 1.6 sw

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Nowy Ceed SW a Bujanie na boki podczas jazdy

02 lut 2018 14:08

U nie z kolei w octavii opony miałem bez wzmocnienia bocznego (uniroyal) i wyprzedzanie to jakby na wysokich falach łódką płynął takie miękkie. Dopiero podwyższenie ciśnienia zmniejszyło efekt. Ale fakt - zauważyłem to samo co Ty. Kierownica leciutko się kręci więc trudno utrzymać aamochod.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl