Strona 1 z 1

Dudnienie z okolic bagażnika

Napisane: 09 sty 2018 20:13
przez Lukasz_krk
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim Ceedem kombi, coś się niesamowicie tłucze, odgłos dochodzi z okolic kół, bagażnika (tak przynajmniej niesie), takie jak by dudnienie. Wymienione zostały łączniki, gumy stabilizatora, poduszki amorów, na szarpakach nic już nie wychodzi, wszystko sztywne jak należy. Z bagażnika wszystko wyciągnięte, próbowałem nawet na podniesionej klapie żeby wykluczyć czy to nie ona, i dalej to samo, czy miał ktoś taki przypadek bo ja juz naprawdę nie mam siły do tego, dwóch mechaników robiło i nic, nikt nie umie znaleźć przyczyny.

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

Napisane: 09 sty 2018 20:25
przez pioteer
Też miałem taki efekt - tłukło się z tyłu, jakby coś luźnego latało po bagażniku.
Dopiero drugi warsztat znalazł problem(w pierwszym chcieli mi już amorki wymieniać)
- okazało się że winny był drążek (łącznik wahacza) a raczej jego wybita tuleja.
Po podniesieniu auta żadnych luzów nie udawało się znaleść...

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

Napisane: 09 sty 2018 21:33
przez Lukasz_krk
No u mnie to wygląda jak by słychać było uderzenia z jednego i drugiego koła, czasem środek bagażnika, tylko zdaje sobie sprawę że to może się nieść, widziałem podobne przypadki na forum, wręcz identyczne, tyle że nie było w końcu odpowiedzi.

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

Napisane: 09 sty 2018 22:14
przez pioteer
ok, u mnie słyszałem walenie tylko z jednej strony(w czasie przejeżdżania przez nierówności), ale charakterystyczne dla niego było to, że po podniesieniu samochodu mechanik nie znajdował żadnego luzu w zawieszeniu

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

Napisane: 10 sty 2018 09:56
przez Lukasz_krk
A zapomniałem o najważniejszym, przebieg ok. 185000, chyba że amortyzatory się odzywaja mimo dobrego wyniku na diagnostyce?

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

Napisane: 12 sty 2018 21:16
przez Ryba4
No to drobny detal Ci umknął ! :biggrin: Przy takim przebiegu to bym te amory dla własnego bezpieczeństwa wymienił, no chyba że jeździsz tylko po autostradach..

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

Napisane: 19 sty 2018 08:15
przez Lukasz_krk
Czyli co jednak myślisz żeby postawić na amory? niby na badaniu wychodzi ok ale nie ma specjalnie już tam czego szukać, wszystko sztywne jak należy