amortyzatory

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
matyk
 

19 sty 2009 14:44

Nie sądze, u mnie pukał amortyzator tuż przy 2000km, wymieniłem na nowy w ASO i teraz błoga cisza :D

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

19 sty 2009 14:48

nie dokonałem odkrycia. W większości przypadków to amory ale sprawdzić warto. U mnie się opłaciło
Kto wymienił amory ten wie :twisted:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

18 mar 2009 21:31

czy amortyzatory należy wymieniać parami (oba przód/ oba tył) czy można to spokojnie zrobić tylko z jednym ??
przebieg samochodu 9 000 km
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

18 mar 2009 21:44

SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

19 mar 2009 13:18

A ja mam informację dla tych co im z przodu stuka .Właśnie wymieniono mi obydwa amortyzatory ,dwa łączniki stabilizatora i gumy do mocowania drążka stabilizatora .Wszystko na gwarancji - uwaga ! oprócz tych gumek po kilkanaście zł za które ponoć KIA POLSKA nie zwraca serwisom.
Jakoś to przebolałem ale jestem zadowolony - nareszcie cisza :roll:

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

19 mar 2009 13:25

<span>tstwi</span> napisał(a):...oprócz tych gumek po kilkanaście zł za które ponoć KIA POLSKA nie zwraca serwisom.


A to ci numer. Podobno mamy gwarancję. Szczyt szczytów.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
dankat
 

19 mar 2009 18:01

W moim autku wymienili
Łącznik stabilizatora - prawy tył, gwarancja
Łącznik stabilizatora - lewy przód, gwarancja
Poduszki drążka stabilizatora - wszystkie, płatne.
Wszystko w odstępie 5000km. Robili na raty.
Dopiero po wymianie poduszek wszystko było ok.
Do tego doliczyli robociznę (niby tylko za wymianę poduszek) i faktura na 150 zł.

Nie podoba mi się że musiałem za to płacić. :(

Ale dla tej ciszy było warto poświęcić te kilka złotych. :wink:

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

19 mar 2009 19:18

dankat napisał(a):

Nie podoba mi się że musiałem za to płacić. :(

Ale dla tej ciszy było warto poświęcić te kilka złotych. :wink:

Mi też to się nie podoba ,tym bardziej że te gumowe poduszki poleciały bo na łącznikach był luz .Tak więc można przyjąć że było to następstwem .Dziwna polityka :?: A może ktoś z forumowiczów nie zapłacił za te poduszki ?

AUTOR WĄTKU
q8122
 

19 mar 2009 20:17

Proszę kolegów dankat & tstwi o podanie ile macie przejechanych kilometrów? Ja też mam kijankę z czerwca 2007 i zdaje mi się że też stuka z przodu.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

19 mar 2009 20:17

Ciekawe dlaczego mamy płacić, za jakieś poduszki. Tym bardziej, że jak się domyślam powinno się je wymienić razem z amortyzatorami. A już szczytem absurdu, jest doliczenie kosztów robocizny, za wymianę tych poduszek.
Przeczytałem jeszcze raz, książkę gwarancyjną i nie znalazłem nic wyłączającego, poduszki amortyzatorów lub stabilizatorów z gwarancji.
Ostatnio edytowano 19 mar 2009 20:40 przez mark, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
q8122
 

19 mar 2009 20:29

Mentalnie nie dorośli do gospodarki rynkowej, czepiają byle czego. Kompletnie brak pomysłu na siebie.
Ja to określam brakiem stylu :evil:

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

19 mar 2009 20:41

tstwi oraz dankat jak motywował serwis, konieczność zapłaty za wymianę tych poduszek :?:

AUTOR WĄTKU
dankat
 

19 mar 2009 23:50

q8122 napisał(a):Proszę kolegów dankat & tstwi o podanie ile macie przejechanych kilometrów? Ja też mam kijankę z czerwca 2007 i zdaje mi się że też stuka z przodu.


Wymiana przy
Przód 80kkm
Tył 85kkm

AUTOR WĄTKU
dankat
 

19 mar 2009 23:51

mark napisał(a):tstwi oraz dankat jak motywował serwis, konieczność zapłaty za wymianę tych poduszek :?:


Bo to guma.

Generalnie nie dyskutowałem. Chciałem mieć cicho i mam.
Kasa boli, ale zbyt dużo kilometrów dziennie stukam, aby walczyć z tym tematem z ASO.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

20 mar 2009 10:21

dankat rozumiem twoją decyzję ale nie mogę zrozumieć, dlaczego serwis wyciąga pieniądze za coś co powinno być zrobione w ramach gwarancji.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

20 mar 2009 11:07

mark napisał(a):dankat rozumiem twoją decyzję ale nie mogę zrozumieć, dlaczego serwis wyciąga pieniądze za coś co powinno być zrobione w ramach gwarancji.


Też tak myślę. Bo co nas interesuje że ASO coś tam .... ( to jest wewnętrzna sprawa serwisu - nie klienta ). :twisted:
Gwarancja jest na cały samochód - gumy też :!:

Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy użytkownik zażyczy sobie wymiany, a element będzie sprawny. Może w tym przypadku tak było ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

20 mar 2009 14:51

George napisał(a):
mark napisał(a):dankat rozumiem twoją decyzję ale nie mogę zrozumieć, dlaczego serwis wyciąga pieniądze za coś co powinno być zrobione w ramach gwarancji.


Też tak myślę. Bo co nas interesuje że ASO coś tam .... ( to jest wewnętrzna sprawa serwisu - nie klienta ). :twisted:
Gwarancja jest na cały samochód - gumy też :!:

Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy użytkownik zażyczy sobie wymiany, a element będzie sprawny. Może w tym przypadku tak było ?

W moim przypadku nie chodzi o poduszki amortyzatorów tylko gumy od obejm które trzymają drążek stabilizatora .Serwis tłumaczył że Kia Polska nie zwraca im za to ponieważ jest to część eksploatacyjna !!!
Zapłaciłem bo zobaczyłem na własne oczy że są zużyte i też już chciałem mieć święty spokój ( trzecia wizyta ,ale już w innym serwisie bo ten w Nadarzynie - poniżej krytyki ).Przebieg 25000

AUTOR WĄTKU
menka2061
 

18 maja 2009 10:56

u mnie stukał tył jak mi sie wydawało , natomiast w ASO wymienili przedni łącznik stabilizatora, po 15. 00 jadę odebrać auto tylko ciekawa jestem czy jest to objete gwarancją , czy sobie coś policzą?

AUTOR WĄTKU
kokos89
 

Re: amortyzatory

26 paź 2009 20:40

Dzis umowilem sie na piatkowa wizyte w serwisie celem weryfikacji tylnego zawiasu. Moj prosiak przejechal od sierpnia ~4500km, ale tyl na poprzecznych nierownosciach to niestety, nie ujmujac mu, wielki lomot. Rozumiem, ze kola szesnastki, rozumiem tez sztywnosc zawieszenia, ale mimo wszystko czuje sie zaniepokojony obecnym stanem. Raz juz zglaszalem problem w warszawskim serwisie na Wysockiego - diagnoza brzmiala TTTM (bo duze kola i sztywny zawias). Na piatek umowilem sie w Ballaunie na Białowieskiej, mam nadzieje, ze nie uslysze po raz drugi tego samego. Osoba przyjmujaca moja telefoniczna rezerwacje na wizyte, spytawszy o przebieg auta, byla zdziwiona objawami o ktorych mowie. A moze to ja opowiadam bzdury? Bez ujmy dla ceedka, ale moim poprzednim wozem byl leciwy pride, rowniez z koreanskiej stajni, ktory nierownosci tylem wybieral o wiele ciszej, pomimo faktu, ze stanem jego zawieszenia zbytnio sie nie przejmowalem.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: amortyzatory

28 paź 2009 00:55

kokos89 napisał(a):Dzis umowilem sie na piatkowa wizyte w serwisie celem weryfikacji tylnego zawiasu. Moj prosiak przejechal od sierpnia ~4500km, ale tyl na poprzecznych nierownosciach to niestety, nie ujmujac mu, wielki lomot. Rozumiem, ze kola szesnastki, rozumiem tez sztywnosc zawieszenia, ale mimo wszystko czuje sie zaniepokojony obecnym stanem. Raz juz zglaszalem problem w warszawskim serwisie na Wysockiego - diagnoza brzmiala TTTM (bo duze kola i sztywny zawias). Na piatek umowilem sie w Ballaunie na Białowieskiej, mam nadzieje, ze nie uslysze po raz drugi tego samego. Osoba przyjmujaca moja telefoniczna rezerwacje na wizyte, spytawszy o przebieg auta, byla zdziwiona objawami o ktorych mowie. A moze to ja opowiadam bzdury? Bez ujmy dla ceedka, ale moim poprzednim wozem byl leciwy pride, rowniez z koreanskiej stajni, ktory nierownosci tylem wybieral o wiele ciszej, pomimo faktu, ze stanem jego zawieszenia zbytnio sie nie przejmowalem.
najprosciej..porownac z innym egzemplarzem:)
jakby co to sluze swoim:)) tylko pisac na priv
PRO CEED 1.6pb

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl