Tylna belka do wymiany

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Tylna belka do wymiany

16 lip 2018 18:16

Mój ceed również trafił na akcje, tylna belka nie wyglądała za fajnie ale tragedii tez nie było bo młotek nigdzie nie wpadł :wink: . Auto trafiło na 3 godz. do serwisu, gdzie moim zdaniem słabo się spisali i zamalowali poprostu stara rdze, może troszkę obdrapali stara rdze. Napewno nie można tego nazwać zabezpieczeniem antykorozyjnym jeżeli po miesiącu wszędzie spowrotem pojawia się rdza i odpada płatami z nowa farba :szok: Zastanawiam się czy takie coś mogę reklamować?? :palka: Gdybym miał za to zapłacić nie dał bym ani zł....
Zdjecia przed akcja: https://m.fotosik.pl/u/brylek1357/album/2502786
zdjęcia po akcji https://m.fotosik.pl/u/brylek1357/album/2502787

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Tylna belka do wymiany

16 lip 2018 19:10

choćby nie wiem jak się spu**** to tak skorodowanej belki nie zreanimują.... trzeba by to wszystko zdemontować, wyśrutować do gołej blachy, położyć zabezpieczenie z najwyższej półki i wtedy by trzymało.... malowanie rdzy to pudrowanie pryszcza jak tu kiedys szczur pisał... i pewnie sobie jeszcze za to liczą jak za zboże, a wygląda jak by lekko oczyścili psikneli i czekali az wyschnie...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Tylna belka do wymiany

16 lip 2018 19:25

butter18 napisał(a):choćby nie wiem jak się spu**** to tak skorodowanej belki nie zreanimują.... trzeba by to wszystko zdemontować, wyśrutować do gołej blachy, położyć zabezpieczenie z najwyższej półki i wtedy by trzymało.... malowanie rdzy to pudrowanie pryszcza jak tu kiedys szczur pisał... i pewnie sobie jeszcze za to liczą jak za zboże, a wygląda jak by lekko oczyścili psikneli i czekali az wyschnie...


Dokładnie bez piaskowania i porządnej antykorozjii nie da rady... Pytanie czy jest jeszcze szansa na wymianę w ramach akcji czy mogę to reklamować??

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Tylna belka do wymiany

16 lip 2018 20:43

Za to partactwo płaci KMP. Ciekawi mnie opinia importera na temat takiej profeski.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Tylna belka do wymiany

16 lip 2018 21:03

Najlepsze jest to że osoba przyjmująca auto założyła z góry ze w godzinę dadzą radę i mogę poczekać na miejscu,a nawet nie widział auta od spodu . Sam mu powiedziałem że w godzinę nie dadzą rady i jadę załatwiać swoje sprawy i czekam na kontakt. Jeszcze jak wystawiał mi zlecenie na auto wszedl mechanik z warsztatu ze skwaszona miną i próbował go wyciągnąć na warsztat żeby coś zobaczył, podejrzewam że obejrzał auto od spodu i sam nie wiedział jak to ogarnąć.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Tylna belka do wymiany

16 lip 2018 21:37

szymex napisał(a):Ciekawi mnie opinia importera na temat takiej profeski.

mnie ciekawi tylko czas w jakim zareagują :) a reakcja będzie sroga :) tak więc brylek czekaj na PW :)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Tylna belka do wymiany

17 lip 2018 17:58

Jestem ciekaw ile serwis skasował KMP za tą fuszerke... Jeżeli nikt się do mnie nie odezwie tak jak pisze butter to podjadę na serwis i zobaczę co oni powiedzą a następnie KMP.
Czytając dokładnie instrukcje serwisowa
kosmos2011 napisał(a):https://www.dropbox.com/sh/ijz0pyo97fzm ... ld5Wa?dl=0

, wymiana części podlega w przypadku dziur bądź wgnieceń przy obstukiwaniu młotkiem, natomiast w przypadku korozji przewiduje się tylko zabezpieczenie antykorozyjne, a do usuwania rdzy stosuje się szczotkę oraz magnes :sad: . Tak wiec według instrukcji wydaje mi się ze serwis zrobił wszystko zgodnie z instrukcja, jednak w przypadku tak dużej korozji której nie da się usunąć przy pomocy szczotki powinni postarać się o wymianę belki na nową, pytanie tylko jak podejdzie do tego centrala (KMP).

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

23 lip 2018 08:34

Na zdjęciach widać pełną korozję we wszystkich zakamarkach tej belki, więc zdecydowanie nie jest to rdza powierzchniowa a pełna aktywność chemiczna materiału z którego jest wykonana belka. Moja wyglądała tak samo (zdjęcia na www.gwarancjakia.pl) z tym że w mojej były już dziury.

Ogólnie reklamuj tą akcję od razu w KMP, prześlij zdjęcia, zażądaj wyjaśnień - bo to jest po prostu jakaś kpina.

BTW, ja jestem już po akcji. Wymiana przednich sanek + wahacze. Przy okazji dowiedziałem się że sworzeń wahacza to nie przewód kulowy wahacza (tylko samo gniazdo) i przy okazji dowiedziałem się że silna korozja kielichów amortyzatora nie jest wcale taka silna (zachęcam do galerii na w/w stronie) i nie podlega wymianie w ramach akcji - jednakże na piśmie tego otrzymać nie mogłem. Dowiedziałem się też wielu innych rzeczy... napiszę później.

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Tylna belka do wymiany

23 lip 2018 17:51

u mnie wymienili wszystkie wahacze z tyłu plus oczywiście całe zabezpieczenie.
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

23 lip 2018 18:34

Poprzeczny, wzdłużny, dolny i górny? wraz z tulejami ? wszystko ???? a belka została stara czy też wymieniona ?

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Tylna belka do wymiany

24 lip 2018 07:04

belka z tego co wiem została stara.
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

25 lip 2018 15:30

Czyli belkę zostawili a wymienili wszystkie wahacze z tyłu?

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Tylna belka do wymiany

25 lip 2018 19:14

tak by logicznie wynikało z tego co napisałem
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

26 lip 2018 07:17

Wiesz, trochę to dziwne, bo ta akcja dotyczyła w zasadzie belki i wahaczy dolnych :)
No ale może akurat u Ciebie zgniły wahacze a belka była już w "tych lepszych".
tak BTW, po akcji powinieneś dostać zestawienie nowych części - dostałeś ?
Pozdrawiam.

TomaszM
Brygadzista
 
Posty: 102
Dołączył(a): 18 lip 2015 15:08
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
, Optimum+

Re: Tylna belka do wymiany

26 lip 2018 07:22

Przed:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy to wiele pomoże, pewnie po zimie będzie jak przed... raczej jestem średnio zadowolony... sama technologia naprawy budzi wątpliwości, bez demontażu, piaskowania, bitex w sprayu na brud i rdzę, trochę wosku w profile... Tak naprawdę tylko wymiana elementów na wolne od wad (tj. z innego materiału niż na pierwszy montaż) daje pewność...

O ile same wahacze - jest multum dobrych zamienników - i tak się najpierw wytłuką zanim się złamią ;) jak się wytłuką wymienię na nowe od trw, lemfordera czy mooga i po problemie, o tyle mocowania/sanki/belki powinni dawać nowe poprawione... ale uparcie nie chcięli...
Obrazek

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

26 lip 2018 12:07

Kurcze u Mnie też tak wygląda, chyba się zainteresuję tematem ;/

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Tylna belka do wymiany

26 lip 2018 12:47

TomaszM napisał(a):O ile same wahacze - jest multum dobrych zamienników - i tak się najpierw wytłuką zanim się złamią ;) jak się wytłuką wymienię na nowe od trw, lemfordera czy mooga i po problemie, o tyle mocowania/sanki/belki powinni dawać nowe poprawione... ale uparcie nie chcięli...


Zgadzam sie z toba w 100%, belka tylna oraz przedni wózek przy tak mocnej korozji powinny być wymienione na nowe. Oględziny przy pomocy młotka oraz czyszczenie szczotka druciana a następnie zamalowanie to tylko fuszerka, co widać w moim przypadku po 1 msc. Obrazek. Oryginalna powłoka zabezpieczająca jest dosyć gruba i gumowata i ruda zjada belkę pod ta powłoką a przy tak mocnej korozji oględziny takiej belki można robić dopiero po demontażu oraz piaskowaniu wtedy dopiero będzie widać jak mocno wdała się korozja i dany element jest osłabiony. Wysłałem do KMP reklamacje tego zabezpieczania wraz ze zdjęciami zobaczymy co odpiszą...

Norberto1
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 10 lut 2017 11:05
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum+

Re: Tylna belka do wymiany

26 lip 2018 21:41

No panowie fajnie to wygląda, normalnie jak po robocie u Janusza.... Ja po pierwszej zimie, nie wiedząc jeszcze o tej akcji poczyściłem korozję powierzchowną, zakonserwowałem 2 x cudownym środkiem... uwaga - czarnym hammeritem i nie ma do dziś deka rdzy, w profilem poszedł natrysk i mam spokój na lata. Ale przyznaję że u mnie nie było nawet w połowie takich zmian jak na powyższych zdjęciach, może dlatego że ceedek z Belgii a tam zimy wiadomo jakie są. Nawet nie mam zamiaru korzystać z tej akcji. Pozdro
126p 650, forman 1.3, felicia 1.6, cee'd crdi 1.6 sw

Avatar użytkownika
marcus9550
Kierownik zmiany
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 mar 2017 21:23
Lokalizacja: Puławy
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL PRO, 1,6 Pb 126KM
2011, XL

Re: Tylna belka do wymiany

09 paź 2018 21:04

Ja też już po.
Mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony widać zdrowe podejście do sprawy: najpierw umówiłem się na oględziny podwozia żeby serwis wiedział czy musi zamawiać części czy tylko materiały do konserwacji, później po tygodniu pojechałem już na samą robotę. Niby wygląda to przyzwoicie, wewnątrz profili widać sporo środka konserwującego, trwało to też wystarczająco długo, by wszystko oczyścić i dobrze zabezpieczyć (samochód wzięli na warsztat po 7.00 a po 15 miałem telefon że samochód jest do odbioru - w innym aso serwis powiedział mi że wyrobią się ze wszystkim W 1 GODZINĘ :doh: :mrgreen: :mrgreen: - może ich nie doceniłem?).

Z drugiej jednak strony mam wrażenie, że niektóre elementy zabezpieczone są tylko częściowo, tak żeby było widać że coś było robione. W dodatku w jednym miejscu gdzie miałem uszkodzoną oryginalną powłokę na podłużnicy i poprosiłem, żeby przy okazji psiknęli też tam środkiem - "tak tak nie ma problemu na pewno nie przeoczymy" - oczywiście nietknięte...

Zobaczymy jak to będzie wyglądać na wiosnę. :scratch_one-s_head:

Tak było przed:
Obrazek
A tak po:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Takich baboli jest kilka
Obrazek

Co ciekawe, byłem pierwszą osobą która zgłosiła się do nich na tę akcję serwisową - jak widać wciąż bardzo mało osób wie o jej istnieniu. :|

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

10 paź 2018 09:59

boe6666 napisał(a):Byłem na słynnej akcji serwisowej. Cóż - jak to określiło ASO - stan elementów nie pozwala na zastosowanie procedur akcji serwisowej (konserwacja).. :) Z zewnątrz nie wygląda źle wg. mnie, ale jak się okazało po inspekcji jakąś kamerką - w środku jest dużo gorzej. Podobno ktoś ma decydować w centrali - czy będzie to wymienione bezpłatnie (gdyż tylko do tego się nadaje) czy też nie - chodzi o sanki przednie.

Pożyjemy zobaczymy - oby się wcześniej te sanki nie złamały przy 140km/h na A1 :)


Tak podsumowując wątek. W moim przypadku wyglądało to tak, że jak już otrzymałem termin na wymianę to również otrzymałem zakres tych wymian (elementy) - mailem. Auto stało w serwisie chyba 2 dni ale to z powodu wymiany rozrządu. Oczywiście przy odbiorze okazało się że:
- Elementy które miały być wymienione - nie zostały wymienione - wymieniono mi jedynie sanki przednie + wahacze, pomimo faktu że na liście wymian w ramach akcji były też uzgodnione podobno z KMP - sworznie oraz przegnite kielichy amotyzatorów przód.
- Przy odbiorze okazało się iż dokumentacja z wcześniej wizyty, w której oceniany był stan belki przedniej nie istnieje cytuję: "pracownik opisał to niewyraźnie, więc została zniszczona i napisana od nowa". Oczywiście nowa wersja nie przewidywała wymiany belki - a więc zostałem poinformowany że de facto - belkę dostałem niemalże nieprawnie - ale w ramach dobrej współpracy z klientem - została wymieniona
- Na pytanie dlaczego nie wymieniono wcześniej ustalonych elementów - usłyszałem że nie były objęte akcją a treść maila z ową listą - była błędem pracownika (który podobno został już zwolniony).
- Na pytanie o wydruk z geometrii (wymieniano przecież wahacze) - okazało się że dostanę go mailem (upierano się przy tym). Po otrzymaniu mailem zdjęcia wydruku (dosłownie) okazało się geometria w ogóle nie była sprawdzana - wykonano jedynie zbieżność a telefonicznie poinformowano mnie że są złe nieregulowalne kąty - wszystkie. Oczywiście wszystko to się działo już po odbiorze samochodu.
- W ramach "satysfakcji klienta" - de facto za zgłoszenie tej sprawy i wymianę zgnitych elementów z tyłu na własny koszt, KMP sfinansowało wymianę kompletnego rozrządu (łańcuchy napinacze) ale bez kół zębatych - tu też było ciekawie bo KMP podjęło decyzję w bezpośredniej korespondencji ze mną, natomiast pomimo wcześniejszych ustaleń z ASO - kierownik ASO chciał wymienić tylko jeden łąńcuch i długo trwały pertraktacje z ASO w tym zakresie - czego już kompletnie nie rozumiem. Wnioski do KMP zostały zaakceptowane praktycznie w 10 minut (wnioski ASO do KMP o zakres) - więc tym bardziej nie rozumiem postawy ASO w tym zakresie.
- Tylnie zawieszenie została pokryte barankiem

W dniu odbioru samochodu z ASO mijał termin PT, więc od razu pojechałem do diagnosty - który przetrzepał samochód i żadnych luzów w zawieszeniu nie wykrył. Dalsza korespondencja z KMP i ASO w tym zakresie (sworznie, kielichy i geometria) skończyła się tym że KMP uznało iż się wywiązało a ASO stwierdziło że w moim samochodzie nie da się ustawic geometrii z powodu zbytniego zużycia sworzni i tyle. Historia geometrii mojego samochodu po wyjechaniu z salonu jest tutaj: http://gwarancjakia.pl/?p=11 stąd moje uczulenie na wymianę wahaczy.

Suma sumarum - takich klocków to ja się spodziewałem po bracie szwagra mechanika a nie po ASO. Od ASO oczekuję przede wszystkim kompetencji, przekazania informacji - jeśli coś jest nie tak - powinni informować wprost, jeśli za coś trzeba zapłacić to powinni podać kwotę (wymiana rozrządu też nie była całkiem bezpłatna bo musiałem zapłącić za uszczelki korki i coś tam jeszcze ze 400 zł - ale to rozumiem - zadzwonili poinformowali) a nie wprowadzać klienta w błąd a potem udawać głupa. Mogli przecież zadzwonić że należy wymienić sworznie i tyle a tyle to kosztuje - ale po co.

Oczywiście uważam że KMP stanęło na wysokości zadania i po rocznej korespondencji w tej sprawie - jestem z ich decyzji zadowolony, ale to jak działa ASO w BB to jest po prostu dla mnie niezrozumiałe i to jak widać niezależnie od właściciela czy marki - wszystko jak sądzę zależy bowiem do ludzi.

To tyle z mojej strony w kwestii belki. Zdjecia doślę po weekendzie.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl