Tylna belka do wymiany

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tylna belka do wymiany

19 lip 2017 16:51

bart210 napisał(a):Link nie działa :/
to skopiuj i wklej w pasek adresu
motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-tak-wyglada-polroczny-vw-golf,nId,2416445
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

19 lip 2017 17:20

Obrazek
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

19 lip 2017 18:07

Wiecie co powiedzą VWmaniacy ? że to fałszerstwo :P Przez lata wpajano Nam, że niemieckie jest dobre, teraz mamy .....

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Tylna belka do wymiany

19 lip 2017 20:08

Oj nie czepiajcie się to, że kupił w salonie nowego jeszcze nic nie znaczy bo nie wiemy ile w międzyczasie stał na dworze na stoku lub u samego dealera. Bardziej mnie przeraża ta belka od kolegi. No i podejście ASO do zgłaszanej na początku rudej...

Obrazek
Powered by SGS7
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

20 lip 2017 09:43

Zgadzam się, tyle że jego belka na początku wyglądała tak samo jak ten golf i podejście importerów jest takie samo, a efekt widzimy :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

04 sie 2017 09:22

cóś wysłałem do KMP obszernego maila.... było to 12.Lipca. Jak dotąd sprawa podobno jest ciągle analizowana przez dział serwisu... coś czuję że odpowiedzi nigdy nie będzie....

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Tylna belka do wymiany

04 sie 2017 09:30

Jeżeli zglaszales reklamację to na rozpatrzenie mają, o ile pamiętam, 14 dni. Jeśli w ciągu tego czasu nie odpowiedzą to oznacza, że reklamacja została przyjęta.

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

04 sie 2017 10:50

Nie zgłaszałem reklamacji... wysłałem maila z opisem sytuacji ze wskazaniem iż w 2009 roku zostałem oszukany stwierdzeniem że korozja nie wpływa na właściwości mechaniczne elementu i że jest powierzchniowa oraz z informacją że sprawa może dotyczyć pewnej grupy samochodów których użytkownicy nieświadomie je eksploatują nie znając zagrożenia.

Dostałem maila że jest analizowane oraz telefoniczne (zadzwoniłem) również to samo.

Od 12.07 mineło już ponad 3 tygodnie.

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

11 sie 2017 09:57

odpowiedź KPM:
"Szanowny Panie,
Dziękujemy za przesłaną korespondencję.
Uprzejmie informujemy, że Pańskie zgłoszenie zostanie przekazane do Producenta samochodu.
Jeżeli Producent podejmie działania w przedmiotowej sprawie zostanie Pan o tym poinformowany.
Z wyrazami szacunku"

Na te szczytne 2 zdania czekałem miesiąc... Kompletna zlewka, choć spodziewałem się że tak będzie.

taką domenkę więc zarejestrowałem (http://gwarancjakia.pl), celem dalszych działań "marketingowych"... może trochę niebezpiecznie ale zawsze coś :)

Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

17 lis 2017 15:49

Odświeżam temat. Ktoś może z forumowiczów sprawdzał stan tylniej belki w swoim ceedzie ? (chodzi o roczniki 2007-9). Korespondencja z KMP nic nie dała, szczególnie w sytuacji w której wymiana nie była wykonana w ASO. Ciekawi mnie czy ten problem występuje jeszcze u kogoś czy tylko ja mam takiego pecha :) p.s. czytat z korespondencji której ujawniać nie mogę "... Producent wyda kampanię dotyczącą tego problemu..". Ciekawe czy i kiedy, o ile w ogóle :)

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Tylna belka do wymiany

17 lis 2017 23:01

Zawsze możesz nam ujawnić/udostępnić treść swoich pism do KMP i ich odpowiedzi. Jakoś nie miałeś zahamowań dotyczących publikacji tych z 2009 roku.

Sądzę, że chętnie forumowicze zapoznają się z bieżącą korespondencją.

Swoją drogą czy przesłałeś do KMP faktury lub rachunki na zakupione części i wykonaną usługę, które dotyczą tej konkretnej naprawy?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Tylna belka do wymiany

18 lis 2017 08:47

boe6666 napisał(a):
taką domenkę więc zarejestrowałem (http://gwarancjakia.pl), celem dalszych działań "marketingowych"... może trochę niebezpiecznie ale zawsze coś :)

Pozdrawiam.


Ze strony wynika że auto kupiłeś w tym roku a pisma pisałeś o korozji już w 2009.
Coś nie halo.
"KIA CEED, 06.2017, CRDI 90KM, C+, HB, Beżowy"

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

18 lis 2017 09:27

gisio napisał(a):Zawsze możesz nam ujawnić/udostępnić treść swoich pism do KMP i ich odpowiedzi. Jakoś nie miałeś zahamowań dotyczących publikacji tych z 2009 roku.

Sądzę, że chętnie forumowicze zapoznają się z bieżącą korespondencją.

Swoją drogą czy przesłałeś do KMP faktury lub rachunki na zakupione części i wykonaną usługę, które dotyczą tej konkretnej naprawy?


Tu nie chodzi o opory, a o fakt że w korespondencji pisemnej nie ma klauzuli o poufności, nie ma też jej na dokumentach typu książka przeglądów. TO co dotąd udostępniłem nie miało tych klauzul. Aktualna korespondencja mailowa zawiera jednoznaczny zapis:
"Niniejsza wiadomość wraz z załącznikami może zawiera chronione prawem lub poufne informacje i została wysłana wyłącznie do wiadomości i użytku osób, do których została zaadresowana. Jeśli wiadomość została otrzymana przypadkowo zabrania się jej kopiowania lub rozsyłania do osób trzecich. W takim przypadku uprasza się o natychmiastowe zniszczenie wiadomości oraz poinformowanie nadawcy o zaistniałej sytuacji za pomocą wiadomości zwrotnej. Dziękujemy. ".

Oczywiście w toku dalszych działań, najprawdopodobniej część zapisów udostępnię ale muszę to przeanalizować gdyz trzeba by wykazać tzw. "ważny interes społeczny", więc musi to sprawdzić prawnik.

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

18 lis 2017 09:28

Yankee napisał(a):
boe6666 napisał(a):
taką domenkę więc zarejestrowałem (http://gwarancjakia.pl), celem dalszych działań "marketingowych"... może trochę niebezpiecznie ale zawsze coś :)

Pozdrawiam.


Ze strony wynika że auto kupiłeś w tym roku a pisma pisałeś o korozji już w 2009.
Coś nie halo.
"KIA CEED, 06.2017, CRDI 90KM, C+, HB, Beżowy"

Dzięki za wskazanie błędu - poprawiono.

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Tylna belka do wymiany

18 lis 2017 10:58

"Niniejsza wiadomość wraz z załącznikami może zawiera chronione prawem lub poufne informacje i została wysłana wyłącznie do wiadomości i użytku osób, do których została zaadresowana. Jeśli wiadomość została otrzymana przypadkowo zabrania się jej kopiowania lub rozsyłania do osób trzecich."

Jak dla mnie MOŻE nie znaczy że zawiera.
Napisali tylko że zostało to wysłane WYŁĄCZNIE do Ciebie a nie że nie możesz publikować i dalej rozsyłać. Napisali, że nie wysłali tego do nikogo innego. Przypadkowo też nie trafiło do Ciebie więc też nie zabraniają kopiowania i rozsyłania przez Ciebie.
Nie widzę w tej klauzuli zakazu rozpowszechniania.

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

18 lis 2017 11:22

Przeanalizuję to jeszcze raz w weekend i w przyszłym tygodniu podejmę decyzję (będzie na stronie).

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Tylna belka do wymiany

18 lis 2017 13:21

Ale mogę się sie mylić :-)

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

19 lis 2017 11:31

gisio napisał(a):Zawsze możesz nam ujawnić/udostępnić treść swoich pism do KMP i ich odpowiedzi. Jakoś nie miałeś zahamowań dotyczących publikacji tych z 2009 roku.

Sądzę, że chętnie forumowicze zapoznają się z bieżącą korespondencją.

Swoją drogą czy przesłałeś do KMP faktury lub rachunki na zakupione części i wykonaną usługę, które dotyczą tej konkretnej naprawy?


Nie naprawiałem w ASO a takiej naprawy, teraz po 3 miesiącach, wymaga KMP żeby rozmawiać o czymkolwiek więcej o i ile zwrot kosztów jest w ogóle możliwy.
Jest oczywistym że naprawa w ASO jest 3-4 krotnie droższa niż naprawa u zwykłego mechanika. To samo tyczy się części - jest oczywistym że do samochodu z 2007 roku z własnej nieprzymuszonej woli nie włożę części (nowej, zakupionej w ASO) i usługi (ASO) która przekroczy połowę wartości naprawianego pojazdu.

Gdyby ASO od razu zaproponowało mi wizytę w ASO celem potwierdzenia tak poważnej WADY - całość wyglądała by pewnie inaczej. A tak zmuszony byłem naprawić samochód (potrzebuję go używać codziennie) najszybciej i w możliwie realnych kosztach. I pewnie można by powiedzieć, że "rzucam" się w sprawie samochodu po gwarancji, który ma 10 lat i pewnie nie jeden powie - wszystkie samochody rdzewieją - i trudno... Tylko ja ten fakt zgłaszałem na gwarancji i KMP zapewniało mnie że jest to rdza powierzchniowa i nie wpływa na konstrukcję samochodu. Z tej SAMEJ BLACHY jest wiele części w tym samochodzie - blachy która dzisiaj wygląda tak samo jak belka, m.in wahacze przednie, poduszki amortyzatorów przednich, sanki silnika... to wszystko było zgłaszane w 2009 roku. I dość specyficznym określam działanie w którym producent wyda kampanię w tej sprawie, a KMP nawet nie pofatygowało się sprawdzić naocznie problemu, że o samej odpowiedzi do osoby która zgłosiła zagrożenie - nie wspomnę.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Tylna belka do wymiany

19 lis 2017 13:50

Ale ja nic nie napisałem o rachunkach z ASO. Przedstaw KMP rachunki z warsztatu w którym wykonywałeś usługę - no chyba, że wszystko odbyło się na „partyzanta”.

Podejrzewam, że KMP nie będzie mogła fizycznie zwrócić Tobie pieniędzy więc zaproponuj rekompensatę w formie darmowych usług w ASO (napraw/przeglądów) lub akcesoriów. Nadmienię, że jest to tylko dobra wola KMP jeżeli w ogóle zdecyduje się na taki „układ”.

Swoją drogą jakbyś zabezpieczył antykorozyjnie swoje auto to by takich cyrków nie było. To, że niektóre elementy podwozia czy nadwozia korodują nie jest niczym dziwnym – „praw fizyki Pan nie zmienisz”. Nie zapominaj, że Twoje roszczenie z 2009 roku dawno uległo przedawnieniu.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

19 lis 2017 19:50

gisio napisał(a):Ale ja nic nie napisałem o rachunkach z ASO. Przedstaw KMP rachunki z warsztatu w którym wykonywałeś usługę - no chyba, że wszystko odbyło się na „partyzanta”.

Podejrzewam, że KMP nie będzie mogła fizycznie zwrócić Tobie pieniędzy więc zaproponuj rekompensatę w formie darmowych usług w ASO (napraw/przeglądów) lub akcesoriów. Nadmienię, że jest to tylko dobra wola KMP jeżeli w ogóle zdecyduje się na taki „układ”.

Swoją drogą jakbyś zabezpieczył antykorozyjnie swoje auto to by takich cyrków nie było. To, że niektóre elementy podwozia czy nadwozia korodują nie jest niczym dziwnym – „praw fizyki Pan nie zmienisz”. Nie zapominaj, że Twoje roszczenie z 2009 roku dawno uległo przedawnieniu.


Jako klient mam prawo się nie znać na tym czy tamtym. W 2009 roku pisemnie zgłosiłem fakt korozji i pisemnie otrzymałem odpowiedź jednoznaczną. Nie ma tu żadnego roszczenia czy przedawnienia - KIA zakończyła tą sprawę w 2009 roku.
Tyle że 8 lat później właśnie z uwagi na tę sprawę, przez całkowity przypadek, okazało się że korozja nie jest powierzchniowa tylko wgłębna i nie wynika z braku zabezpieczenia zewnętrznego a wynika z takiego a nie innego materiału - materiał skorodował "od środka" , wg. mojej oceny jest to wada materiału a nie zabezpieczenia antykorozyjnego - dletaego też 3 miesiące temu, zabezpieczyłem te części w oczekiwaniu na jakąkolwiek reakcję KIA.

Samochody korodują i jest to normalne. Jednakże od elementów konstrukcyjnych wymaga się dwóch rzeczy: fabrycznej konserwacji + dobrego materiału. (ten element był fabrycznie zakonserwowany). Dobry materiał natomiast pozwala na korozję powierzchniową które de facto zabezpiecza materiał z zewnątrz. Nie ma możliwości żeby w samochodzie z uwagi na korozję zewnętrzna złamały się podłużnice - właśnie z tych dwóch powodów.

Sanki były fabrycznie zakonserwowane. Konserwacja odpadała już w 2009 roku, co widać na zdjęciach (odchodziła płatami). Jednakże jeśli mam formalną odpowiedź, ze to korozja powierzchniowa która NIE WPŁYWA NA właściwości konstrukcyjne - zakładam że producent ten scenariusz przewidział... i tu się nieco zawiodłem.

W całej tej sprawie KMP po prostu ma to w dupie. Pierwszy mail który do nich wysłałem w tej sprawie, zawierał wszystkie dane, zdjęcia, daty, pisma - nie było żadnych roszczeń z mojej strony. Gdyby KIA się przejęła tą sprawą - byłaby zainteresowana aby obejrzeć samochód - tak jak zrobiła to w 2009 roku (wiele wizyt, wiele diagnostów - normalna sprawa). Tym razem zlali to całkowicie.

Finalnie po 3 miesiącach otrzymuję lakonicznego maila że będzie "jakaś akcja" w tej sprawie i że kia może zwrócić ew. koszty po przedstawieniu dowodów zakupu oryginalnych części KIA.
Jest oczywistym że w ramach tej wymiany, zakupiłem używane sanki (3 sztuki) i z tych trzech znajomy mechanik wybrał najlepszą, zabezpieczył antykorozyjne i po prostu zamontował. Nawet wystawił paragon, ale nie pamiętam czy tam było wpisane co wymieniał czy czasem nie tylko "usługa serwisowa" czy jakoś tak. Gdyby była wcześniej reakcja KIA, sugerująca że mogą zwrócić koszty takiej naprawy - udałbym sie po prostu do ASO i tam to wykonał lub po prostu dbał o odpowiednie opisy faktur czy paragonów - niestety od KIA nie było długi czas żadnej odpowiedzi.

Dobra, ja zdiagnozowałem, wymieniłem na własny koszt - trudno. Ale do wymiany (te same oznaki) są jeszcze np. sanki przednie, mocowania amortyzatora przód (tam nie ma zbytnio dostępu do soli i wody - od góry są szczelne dekielki - a mimo wszystko blacha jest rozwarstwiona jakby leżała w oceanie), czy chociażby tłoki zacisków z tyłu - je też zmuszony byłem wymienić bo jak mechanik zaglądnął do środka to się przeraził - dno cylindra można było nożem skrobać - odpadały całe płaty rdzy - o dziwo przednie są całkiem dobre.
Ponadto tej rdzy NIE WIDAĆ, wszystko wygląda ok i na pierwszy rzut oka nie budzi niepokoju - dość dużo jeżdzę - olej wymieniam 2-3 razy w roku a więc często widzę samochód na podnośniku - i wierz mi lub nie - belka nie wyglądała strasznie!

Ile takich samochodów jeździ w polsce ?

Finalnie. Dla mnie KIA powinna zareagować natychmiast. Wezwać mnie do ASO i sprawdzić i to NIEZALEŻNIE od tego jakie dalsze kroki by podjęła - mogła zwalić na złą eksploatację, zapisy w KG w której wykluczona jest taka rdza - cokolwiek - tymczasem nie zrobiła nic i powiem szczerze - to mnie najbardziej "uderzyło". Finalnie podziękowałem za "fachową" pomoc i zakończyłem korespondencję bo nie będę się denerwował - samochód i tak za góra 2 lata wymienię (planowałem 2x7lat gwarancji - niestety przy takim postępie korozji nie wiem czy doczekam przyszłej zimy)..

Poniżej treść pierwszego maila do KMP:
Szanowni Państwo.

26.06.2007 roku nabyłem w Polskim Salonie KIA samochód marki KIA CEED VIN: ***************. Samochód był nowy, pełnowartościowy.

W dniu 23.08.2009 roku wystosowałem do KIA Motors Polska, pismo zbiorcze związane z licznymi uwagami co do jakości samego samochodu jak również usług ASO KIA.

Link do pisma (z zasłoniętymi danymi osobowymi) znajduje się tutaj:
http://mydot.pl/ceed/docs/pismo_do_kmp.pdf.
Do pisma została dołączona szeroka dokumentacja zdjęciowa.

Punkt nr 8 pisma skierowanego do KMP, wskazuje nadmierną (moim zdaniem) korozję elementów podwozia samochodu. Zdjęcia które to ukazywały znajdują się m.in. tutaj: http://mydot.pl/ceed/rdza_2009/ (jest to galeria zdjęć z 08.2009r).

Samochód został obejrzany przez pracownika KMP z Warszawy, w efekcie czego
dnia 19.10.2009 roku otrzymałem odpowiedź z KMP, link znajduje się tutaj:
http://mydot.pl/ceed/docs/pismo_od_kmp.pdf

Pomijam wszelką inną korespondencję która w taki czy inny sposób spowodowała indywidualną obsługę serwisową i usunięcie usterek zgłaszanych do KMP.

Treść odpowiedzi w zakresie korozji podwozia jednoznacznie określa iż jest to korozja powierzchniowa i nie wpływa na konstrukcję i wytrzymałość elementów.

Przypominam iż w/w działo się w momencie w którym przedmiotowy samochód miał 2 lata.

Mamy rok 2017. Przez cały ten czas, samochód był regularnie serwisowany zgodnie z książką przeglądów (przeglądy mechaniczne + przegląd powłok lakierniczych) w ASO ( w trakcie gwarancji) a następnie w niezależnym warsztacie (po upływie gwarancji).

Skany książek serwisowych są tutaj:http://mydot.pl/ceed/kg/

Przez CAŁKOWITY przypadek, w czerwcu BR (przed upływem 10 lat od dnia zakupu), zauważona zostawa CAŁKOWITA korozja belki tylniej zawieszenia (nr. części 55410). Korozja zniszczyła praktycznie całą belkę "na wskroś". Skala korozji była niewidoczna nawet po podniesieniu samochodu, z uwagi na fakt iż cały element - owszem z zewnątrz skorodowany (jednakże zgodnie z Państwa pismem i diagnozą - skorodowanym "powierzchniowo"), zachowywał swój kształt i formę - nie było żadnych widocznych dziur czy braków.
Dopiero mechaniczne sprawdzenie (uderzenie) w płaskie elementy brachy skutkowały "wpadaniem" całych fragmentów do wnętrza przedmiotowej belki.

Tak AGRESYWNA korozja tego elementu, nie jest widoczna dla przeciętnego użytkownika - ja zdiagnozowałem ją CAŁKOWICIE przez przypadek, a właściwie przez błąd mechanika który uderzył w belkę kluczem podczas wymiany elementów gumowych mocowania stabilizatora.

Jednakże TAK AGRESYWNA korozja jest bardzo NIEBEZPIECZNA gdyż pęknięcie tegoż elementu (oderwanie się mocowań od konstrukcji samochodu) powoduje iż koło tylne traci całkowicie "trzymanie" w płaszczyźnie pionowej oraz w większości w płaszczyźnie poziomek (oba wachacze są mocowane do tej właśnie belki). W takiej sytuacji koło traci również zbieżność, oraz możliwość przenoszenia sił hamowania.

Nie będę Państwu opisywał jakie mogą być konsekwencję takiej sytuacji np. na łuku autostrady przy prędkości 140km/h.

Jednocześnie zdiagnozowano iż ten sam materiał, korodujący na wskroś - jest zastosowany w mocowaniach górnych kolumny mcpersona z przodu pojazdu (elementy te są tak skorodowane że aż rozwarstwione).

Jaki klient, zgłaszałem Państwu fakt korozji, otrzymałem diagnozę, po 8 latach od zgłoszenia - przez przypadek, uniknąłem poważnej awarii i wyeliminowałem ryzyko utraty życia lub zdrowia (wymiana belki na własny koszt) - i jako klient czuję się po prostu oszukany.

Jako obywatel, czuję wewnętrzne aby Państwa (lub/i inne instytucje) o tym fakcie poinformować - gdyż być może są w Polsce użytkownicy pojazdów marki KIA którzy nie mają pojęcia o wadliwości fabrycznej tegoż elementu i w każdej chwili mogą stracić życie lub zdrowie.

Załączam zdjęcia belki która jest skorodowana jeszcze w samochodzie, oraz już wyciągniętej z pojazdu - te ostatnie obrazują precyzyjnie co oznacza AGRESYWNA KOROZJA metalu.

Belka w samochodzie: http://mydot.pl/ceed/rdza_2017/

Belka wyjęta z samochodu: (jak również nowa belka oraz rdza w mocowaniach amortyzatorów)

http://mydot.pl/ceed/belka_2017/

Czekam na odpowiedź
Z Poważaniem

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl