Tylna belka do wymiany

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Tylna belka do wymiany

18 lut 2020 12:14

Może sposób naprawy zależy od stadium choroby. Lekkie przypadki - bitex, zaawansowane stadium chorobowe - przeszczep organów.

colek
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 lut 2020 18:06
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 Pb 126KM
2009

Re: Tylna belka do wymiany

18 lut 2020 15:31

Ryba4 napisał(a):
colek napisał(a): moje auto wymaga wymiany tylnej belki i wszystkich wahaczy

Że jak?? :szok: U mnie zapaćkali całe podwozie jakimś biteksem i nawet nie pytali mnie o nic, tylko zrobili "za plecami", tylko dlatego, że akurat auto przypadkiem trafiło do Wrobudu we Wrocku.. :scratch_one-s_head:


Dostałem wczoraj maila od Kia, że czekają jeszcze na wahacze, które powinny być w ciągu tygodnia. Napisali, że dzięki lojalniści poprzedniego właściciela do marki i serwisu mam ten przywilej, że części zostaną wymienione na nówki sztuki.
Ogłądając faktury, które dostałem z autem to poprzedni właściciel przez 10 lat jeździł do ASO z każdą żarówką, czy wycieraczką

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

18 lut 2020 16:12

colek napisał(a):Ogłądając faktury, które dostałem z autem to poprzedni właściciel przez 10 lat jeździł do ASO z każdą żarówką, czy wycieraczką


Kurła.. muszę iść sprawdzić czy auto stoi, bo chyba mi ktoś podpierdolił i sprzedał :grin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

colek
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 lut 2020 18:06
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 Pb 126KM
2009

Re: Tylna belka do wymiany

18 lut 2020 18:17

szymex napisał(a):Może sposób naprawy zależy od stadium choroby. Lekkie przypadki - bitex, zaawansowane stadium chorobowe - przeszczep organów.


Weiesz co? Nie wiem. Moja belka nie wygląda źle, ma lekkie powierzchowne ślady korozji. Mechanik też twierdzi, że jest dobrze i można ją tylko zabezpieczyć, ale skoro ASO chce mi ją wymienić na nową i do tego komplet wahaczy, no to chyba się jednak skuszę.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Tylna belka do wymiany

18 lut 2020 20:25

Ryba4 napisał(a):
colek napisał(a):Ogłądając faktury, które dostałem z autem to poprzedni właściciel przez 10 lat jeździł do ASO z każdą żarówką, czy wycieraczką


Kurła.. muszę iść sprawdzić czy auto stoi, bo chyba mi ktoś podpierdolił i sprzedał :grin:
:)


Wysłane z ajpada za pomocą Tapatalka
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Tylna belka do wymiany

24 lut 2020 12:24

colek napisał(a):Ogłądając faktury, które dostałem z autem to poprzedni właściciel przez 10 lat jeździł do ASO z każdą żarówką, czy wycieraczką


No popatrz.
Ja też jeździłem ze wszystkim.
Na akcji konserwacji tylnej belki byłem w październiku 2018.
Kiedy po opuszczeniu ASO zajrzałem pod spód nie widziałem żadnej farby tylko rdzę.
Ale stwierdziłem, że nie będę robić dymu na forum i dam im szansę na poprawę.
Pojechałem jeszcze raz. Pomalowali. Za stracony czas kasy nikt mi nie zwrócił.
W sierpniu 2019 pojechałem do niezależnego warsztatu na wymianę łączników stabilizatorów.
Auto na podnośniku, zaglądam pod spód a tam farba z tylnej belki odchodzi płatami. Wygląda tak jak by żadnej korozji nie usuwali tylko pomalowali rdzę.
Jest to niestety kolejny minus jaki to ASO u mnie zaliczyło.
Muszę teraz wymienić tarcze i klocki na obu osiach i się zastanawiam gdzie z tym pojechać. Do ASO w Ol. mam niestety awersję.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Avatar użytkownika
andre121
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 07 lis 2010 21:20
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Crdi ON 90KM
2010, Comfort+

Re: Tylna belka do wymiany

24 lut 2020 17:45

Ja też w grudniu 2019 wymieniłem tylną belkę z wahaczami! Podczas jazdy jeden wahacz się urwał od belki. 7 lat ASO Etrans serwisowało mój samochód, nigdy nie powiedzieli o rdzy!!! Ta KIA po prostu gnije i tyle
KIA Ceed SW 1.6 CRDi Comfort+ 2010r.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Tylna belka do wymiany

24 lut 2020 20:49

N_Jay napisał(a):Jest to niestety kolejny minus jaki to ASO u mnie zaliczyło.
Muszę teraz wymienić tarcze i klocki na obu osiach i się zastanawiam gdzie z tym pojechać. Do ASO w Ol. mam niestety awersję.

O widzę, że nie tylko ja zauważyłem, że serwis ten kuleje ;) Mam samochód niedługo a za każdym razem coś jest nie tak z obsługą. Ale niestety to monopoliści w mieście w kwestii gwarancji.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Tylna belka do wymiany

24 lut 2020 20:56

Przecież to się nadaje do tv.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

24 lut 2020 21:45

No to ja wam powiem, że zajrzałem wczoraj pod samochód i po "biteksie" ani śladu.. :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Tylna belka do wymiany

24 lut 2020 22:26

Nie myślałeś chyba że będzie inaczej...
Malowanie rdzy na długo nie pomaga. Jak ja oddawałem C1 do konserwacji to było najpierw mycie, ściąganie elementów, czyszczenie z rdzy, odrdzewiacz, malowanie podkładem, malowanie docelowe, woskowanie profili.

Tego w 3h się nie da zrobić.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

24 lut 2020 23:46

3h? We wrobudzie zajęło im to chyba 1h... :icon_evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

pioteer
 

Re: Tylna belka do wymiany

25 lut 2020 02:43

andre121 napisał(a):Podczas jazdy jeden wahacz się urwał od belki. 7 lat ASO Etrans serwisowało mój samochód, nigdy nie powiedzieli o rdzy!!! Ta KIA po prostu gnije i tyle

Ryba4 napisał(a):3h? We wrobudzie zajęło im to chyba 1h..



To już wiesz na czym polega ASO KIA - koszą za taką konserwację antykorozyjną w ramach akcji serwisowej niezłą kasę od KIA Polska, a klientowi odwalają popelinę - czyli malowanie rdzy..

Ja sam mimo, że od nowości nie opuściłem żadnego przeglądu w ASO, gdyby nie czytanie forum i interwencja sił wyższych w życiu bym nie wiedział, że jest ta akcja serwisowa.
O gnijących wahaczach dowiedziałby się, gdyby jak koledze urwał się jakiś w czasie jazdy.

Na prawdę ASO KIA to skończone skurwysyny.

TomaszM
Brygadzista
 
Posty: 102
Dołączył(a): 18 lip 2015 15:08
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
, Optimum+

Re: Tylna belka do wymiany

25 lut 2020 09:00

U mnie też już minął rok z kawałkiem i ani śladu po tym 'malowaniu', ruda dalej żre belkę.
Po odbiorze z ASO zerknąłem na swój wideorejestrator - od wjazdu do wyjazdu z hali różnica w czasie to... 35 minut.
Jak się potem przyjrzałem przy zmianie kół pół roku później, to był pomalowany i trochę wydech, i kawałek zacisku hamulcowego (?), nawet felgi od środka (!) bo nawet kół im się nie chciało zdjąć do tego 'zabezpieczania'.
Przysłowiowy Pan Mietek z warsztatu po starej stodole by się bardziej przyłożył...
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

25 lut 2020 13:46

No własnie się zastanawiam, czy by z tym nie uderzyć do KMP, bo tez mi przeszło przez myśl, że KMP daje na to jakieś wytyczne i kasę, a ASO (nie wszystkie rzecz jasna) odpierdalaja maniane..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Tylna belka do wymiany

25 lut 2020 17:08

A ja pisałem:D bez srutowania zabezpieczenia neutralizatorem rdzy, podkładem epoxydowym I na to warstwy zabezpieczające nic nie da takie pieszczenie :) zobaczę jak c2 się będzie zachowywać;)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

pioteer
 

Re: Tylna belka do wymiany

25 lut 2020 18:13

Mnie w ramach akcji wymienili wszystkie wahacze. Zaglądam pod samochód po wszystkim i wahacze nowe ale grama konserwacji na nich nie ma. Założone tak jak wyjęte z pudełka,
Dzwonie i pan z serwisu mówi, że te po wymianie nie wymagają konserwacji.. Ciekawe jak jest na prawdę, bo im wierzyć niestety nie można..

redhot
 

Re: Tylna belka do wymiany

25 lut 2020 21:56

andre121 napisał(a):Ja też w grudniu 2019 wymieniłem tylną belkę z wahaczami! Podczas jazdy jeden wahacz się urwał od belki. 7 lat ASO Etrans serwisowało mój samochód, nigdy nie powiedzieli o rdzy!!! Ta KIA po prostu gnije i tyle

:-o Toć przecież dokładnie o takiej krzywej sytuacji mówił autor wątku... że zgłosił problem do KMP mając na względzie zdrowie użytkowników...
IMO to nie powinno się skończyć akcją serwisową, a przywoławczą.
Szczęście w nieszczęsciu, żeś kolego cały.
Czy ta inspekcja podwozia i ewentualne zabezpieczenie elementów, to tylko w przypadku odwiedzin w ASO np. z powodu serwisu auta, czy też dzwonią (ślą listy) do Was bezpośrednio ściśle informując o tej akcji? Z wątku wynika, że tu też pełna dowolność w zależności od ASO...?

pioteer
 

Re: Tylna belka do wymiany

25 lut 2020 22:04

redhot napisał(a):Czy ta inspekcja podwozia i ewentualne zabezpieczenie elementów, to tylko w przypadku odwiedzin w ASO np. z powodu serwisu auta, czy też dzwonią (ślą listy)


kolego coś słabo czytałeś wątek :)
jeśli w serwisie awanturą nie wymogłeś sprawdzenia to zapomnij by w czasie przeglądu sami od siebie Ci to zaproponowali. O dzwonieniu to chyba nie w tej parafii było.
Listu to jedynie od komornika się możesz spodziewać, jeśli nieterminowo regulujesz raty.. :biggrin:
Tak wynika z mojego doświadczenia, ale może gdzieś są takie ASO, które przy okazji przeglądu robią co powinny w tej sprawie..

redhot
 

Re: Tylna belka do wymiany

25 lut 2020 22:44

Cały wątek na raz przeczytałem, taki intereśny.
Dopytywałem, bo w większości postów koledzy piszą "ja już po", "byłem na inspekcji", "u mnie zrobili...", a był nawet przypadek -kolega Colek- że zadzwonili i to chwilę po tym jak zakupił on samochód (to się nazywa customer service) , ale tak, wiem- tam wchodziła w grę wymiana elementów podwozia, a nie sama inspekcja czy zabezpieczenie antykorozyjne.
Przyznaję, pytanie wielce utopijne, ale myślałem, że może Ci wierni ASO Kia są traktowani priorytetowo w tej materii, w porównaniu z takimi jak ja- właścicielami używek ;) Wybaczcie. Idę jutro posypać głowę popiołem ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl