Tylna belka do wymiany

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

25 lut 2020 23:35

To nie jest akcja przywoławcza (na pewno) ani serwisowa (chyba, ale niech tu się specjalista wypowie), i robią to tylko przy okazji wizyty auta w ASO.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Tylna belka do wymiany

26 lut 2020 07:55

Ja na własny koszt będę robić konserwacje i podwozia i porządek z tylną belką - koszt około 1400 zł
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

redhot
 

Re: Tylna belka do wymiany

26 lut 2020 20:58

Siana szkoda, ale jak to mówią: jeśli chcesz mieć coś zrobione jak należy, to zrób to samemu. Chyba innej opcji nie ma, ASO tylko zakapućkuje podwozie smołą...

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Tylna belka do wymiany

26 lut 2020 21:13

redhot napisał(a):Siana szkoda, ale jak to mówią: jeśli chcesz mieć coś zrobione jak należy, to zrób to samemu. Chyba innej opcji nie ma, ASO tylko zakapućkuje podwozie smołą...


Wiem jedno, auta raczej już nie sprzedam tylko zostawiam po tych naprawach co miałem i co Mnie czekają
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

pioteer
 

Re: Tylna belka do wymiany

26 lut 2020 22:01

Ryba4 napisał(a):, i robią to tylko przy okazji wizyty auta w ASO.


No właśnie nie robią , a przy najmniej nie w każdym ASO.
W czasie trwania akcji serwisowej (pod koniec 2018r) byłem dwa razy w ASO (raz na przeglądzie okresowym i drugi na wymianie zamka elektrycznego w tylnych drzwiach) i słowem się o akcji nie zająknęli..

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Tylna belka do wymiany

26 lut 2020 23:10

Akcja chyba miała na celu zminimalizować pewne niebezpieczeństwo, tylko wielu użytkowników nie miało pojęcia o jej istnieniu... Gdzie logika?
Obrazek

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Tylna belka do wymiany

27 lut 2020 08:08

Magikrealista napisał(a):Akcja chyba miała na celu zminimalizować pewne niebezpieczeństwo, tylko wielu użytkowników nie miało pojęcia o jej istnieniu... Gdzie logika?



Ja byłem parę razy w ASO i o dwóch akcjach sam musiałem się dopytać, po sprawdzeniu VINU ;/
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

redhot
 

Re: Tylna belka do wymiany

27 lut 2020 19:46

@Magikrealista bardzo trafnie w jednym zdaniu to ująłeś. Dlatego pisałem wcześniej, że wg mnie powinno się skończyć na akcji przywoławczej, a nie serwisowej i to jeszcze "wymuszonej" na ASO przez klienta. Z drugiej strony, takie zamalowanie rdzy przez ASO, jak zostało w paru przypadkach opisane przez kolegów, może dawać zgubne przekonanie, że problem został rozwiązany, gdzie tak naprawdę podwozie dalej gnije i stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia.
Na pocieszenie- nie tylko polskie ASO (i nie tylko KIA) wykładają laskę na klienta. Dobry klient, to taki, który wchodzi z uśmiechem na ustach i portfelem w dłoni.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylna belka do wymiany

27 lut 2020 23:24

W takiej sytuacji to Mazda musiała by każde auto zawrócić do ASO albo fabryki :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

pioteer
 

Re: Tylna belka do wymiany

28 lut 2020 00:14

Ryba4 napisał(a):W takiej sytuacji to Mazda musiała by każde auto zawrócić do ASO albo fabryki



sorry, ale to argument od czapy:

"nasze jest do dupy, ale co z tego, ważne, że ich jest bardziej"

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Tylna belka do wymiany

28 lut 2020 02:03

redhot napisał(a):@Magikrealista bardzo trafnie w jednym zdaniu to ująłeś. Dlatego pisałem wcześniej, że wg mnie powinno się skończyć na akcji przywoławczej, a nie serwisowej i to jeszcze "wymuszonej" na ASO przez klienta. Z drugiej strony, takie zamalowanie rdzy przez ASO, jak zostało w paru przypadkach opisane przez kolegów, może dawać zgubne przekonanie, że problem został rozwiązany, gdzie tak naprawdę podwozie dalej gnije i stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia.
Na pocieszenie- nie tylko polskie ASO (i nie tylko KIA) wykładają laskę na klienta. Dobry klient, to taki, który wchodzi z uśmiechem na ustach i portfelem w dłoni.

Ja tam mam wpisane w książce że "zawieszenie zostało skontrolowane" i teraz śpię spokojnie, gdyby nagle urwało np belkę to mam podkładkę. ;-)
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tylna belka do wymiany

28 lut 2020 07:41

Ryba4 napisał(a):To nie jest akcja przywoławcza (na pewno) ani serwisowa (chyba, ale niech tu się specjalista wypowie)


To jest akcja sprawdzająca - czyli podczas wizyty w ASO serwis ma obowiązek skontrolować, ale podjąć działania tylko wtedy, kiedy auto "łapie się" na warunki, bądź też kiedy klient zgłasza problem. O akcji sprawdzającej ASO nie informuje klienta.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

redhot
 

Re: Tylna belka do wymiany

28 lut 2020 19:17

pioteer napisał(a):
Ryba4 napisał(a):W takiej sytuacji to Mazda musiała by każde auto zawrócić do ASO albo fabryki



sorry, ale to argument od czapy:

"nasze jest do dupy, ale co z tego, ważne, że ich jest bardziej"


Popieram. Na marginesie- znam dobrze 4 mazdy w różnym wieku, jedną miałem. Wszystkie gniły mniej lub bardziej (nie tak mocno, jak głoszą miejskie legendy- oprócz 323f :D ), w żadnym z tych przypadków nie doszło do korozji zespołów zawieszenia/ podwozia, w stopniu zagrażającym zdrowiu lub życiu. Z literatury forum mazdy też sobie nie przypominam takiej sytuacji, ale oczywiście mogła jakaś wystąpić. Może i nie jedna. Sęk w tym, że w tych rozważaniach należy wziąć pod uwagę wiek samochodu. Jak dla mnie przegnita na wylot belka w dziesięcioletnim aucie to z deka przesada.
Magikrealista napisał(a):... i teraz śpię spokojnie, gdyby nagle urwało np belkę to mam podkładkę.

...tylko na co komu podkładka w trumnie? ;-) A tak na poważnie, to sam będę musiał się o takową postarać.

colek
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 lut 2020 18:06
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 Pb 126KM
2009

Re: Tylna belka do wymiany

08 mar 2020 20:24

No to jestem po wymianie. W środę po poludniu oddałem auto do serwisu a w piątek po południu odebrałem. Cała beleczka nówka, wahacze nówki, śruby nówki, geometria ustawiona. Troche miałem stresa z tą całą wymianą, ale już jestem po. Teraz mam nadzieję tylko że wszystko dobrze skręcili i nic nie odpadnie heh. Na nowych elementach widać znaczki Hyundaia i Kia. Jak będą lepsze pogody to dokladnie zanurkuje pod auto obejrzeć.

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl