[C2] Czujnik kąta skrętu kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

[C2] Czujnik kąta skrętu kierownicy

13 cze 2017 14:16

Serwus forumowicze!

Czy ktoś z Was miał problem ze swoim ceedem, który nie koniecznie chce jechać prosto ? Już wyjasniam o co chodzi. Właściwie od wyjazdu autem z salonu (nowe) od razu czuć było ściąganie w jedną stronę. Jeśli dobrze pamiętam, to w prawo. Po zgłoszeniu tego faktu i sprawdzeniu geometrii było lepiej, auto nie ściągało natomiast była źle ustawiona kierowcnia. Przesunięcie jej w prawo bądź w lewo jest bardzo irytujące przy jeździe na wprost. Przy okazji przeglądu poprosiłem o skorygowanie koła kierownicy. I od tego momentu zaczęły się problemy. Nie dość, że żadne z ASO, w których byłem, nie potrafi tego zrobić dobrze, to niektóre popsują jeszcze to, co było ok. Obecnie sytuacja wygląda tak, że trzymając kierownicę prosto auto jedzie jako tako prosto. Wystarczy, że się ja tylko na chwilę puści, przestawia się od razu o niewielki kąt w prawo. Tym sposobem auto praktycznie od razu zaczyna zjeżdżać do rowu... Cały czas lewa ręką musi trzymać kierownicę. Jest to niezwykle irytujące i niwwygodne. I teraz pytanie. Czy źle skalibrowany czujnik kąta skrętu kierownicy może powodować takie efekty ? ASO twierdzi, że jest dobrze skalibrowany. Według mnie jest to problem właśnie z elektroniką. Tym bardziej by na to wskazywało, bo jadąc z prędkością większą niż 100 kmh, efektu ściągania nie ma albo jest niewyczuwalny. Dodam tylko, że geometria jest ok i zbieżność również w granicach normy. W sugestie, że koła są do bani też nie wierzę. Były sprawdzane na wyważarce typu "Hunter". Jeśli ktoś miał podobno problemy, podzielcie się swoją więdzą. Dzięki.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujnik kąta skrętu kierownicy

13 cze 2017 18:19

Wal jak w dym do InterZjebiemyCiAuto w KRK na Jasnogórskiej, oni się znają na tym jak mało kto, że ho ho! Najlepiej od razu do Pana Jabłońskiego, szpec z doświadczeniem jak stąd do Honolulu!

;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: Czujnik kąta skrętu kierownicy

13 cze 2017 18:37

Takich szpeców jest bez liku. Najgorsze jest to, że na moje sugestie o źle skalibrowanej lub źle działającej elektronice układu kierowniczego, padają stwierdzenia, że to na pewno nie to, wina opon, itd. itp.... Ręce opadają. Wiem, że to auto może jechać prosto, bo po którejś z kolei poprwce tak było. Tyle, że kierownica przekręcona w jedną stronę... Szukam kogoś, kto potrafi ogarnąć jednocześnie obie rzeczy.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Czujnik kąta skrętu kierownicy

13 cze 2017 19:13

Trzeba dobrze sprawdzić geometrię zawieszenia, problemem może być jej "skoszenie", a może nawet i defekt całego auta (bo np. spadło z lawety w czasie transportu) - tu trzeba pomierzyć geometrię punktów płyty.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Stallo
Przedszkolak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 07 sie 2015 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Czujnik kąta skrętu kierownicy

13 cze 2017 21:01

A może MDPS kwalifikuje się do wymiany?

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: Czujnik kąta skrętu kierownicy

14 cze 2017 09:29

Też mam takie podejrzenia co do problemów z MDPSem. Do tego słychać na dziurach grzechotanie z kolumny kierowniczej. Będę drążył temat dalej.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl