Wymiana sprężyn

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
WATAPI1973
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 mar 2016 12:27
Lokalizacja: lodz widzew
Grupa: Łódzka

Wymiana sprężyn

26 sty 2017 08:46

Witam serdecznie czy miał już ktoś przygodę z wymianą sprężyn przednich w kia ceed disel 1.6 115 km 2010 rok chodzi mi o instrukcje krok po kroku i jakie trzeba mieć klucze ? Proszę o jakieś porady .
Z góry dziękuję za podpowiedż i pozdrawiam .

NoJz
 

Re: Wymiana sprężyn

26 sty 2017 09:04

Przede wszystkim trzeba mieć ściągacz, żeby ścisnąć sprężynę i sobie kłów nie wybić :D

Jeżeli mogę zapytać, robiłeś już to kiedyś ?
Przepraszam za może mało cenną uwagę, ale chyba jednak zalecał bym zlecenie to komuś innemu.

Broń boże nie mam na celu nikomu ubliżyć etc. natomiast koszt wymiany sprężyn w niezależnym warsztacie jest na tyle niski, że chyba nie warto ;)

PS. podejrzewam klucze 12,15,16,17,19, poza tym, żeby sobie ułatwić pracę przydałby się conajmniej pneumat.

AUTOR WĄTKU
WATAPI1973
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 mar 2016 12:27
Lokalizacja: lodz widzew
Grupa: Łódzka

Re: Wymiana sprężyn

26 sty 2017 09:07

Tak robiłem wcześniej mam ściągacz chodzi mi o klucze jakie trzeba mieć i jakieś porady żeby poszło bez problemu. Dziekuję za podpowiedż :drinkingcheers:

NoJz
 

Re: Wymiana sprężyn

26 sty 2017 09:15

Jeżeli już to robiłeś, to wygląda to identycznie odnośnie wymiany jak przy każdej innej kolumnie MCpersona.
Odnośnie kluczy - myślę, że to co podałem powinno wystarczyć, ew jeszcze 14 - żadnych innych kluczy w Kii nie spotkałem :mrgreen:
PS. wiadomo, oprócz jeszcze większych rozmiarów typu 24, ale nie wydaje mi się, że przy kolumnie śroby tych rozmiarów występują :D

AUTOR WĄTKU
WATAPI1973
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 mar 2016 12:27
Lokalizacja: lodz widzew
Grupa: Łódzka

Re: Wymiana sprężyn

26 sty 2017 09:18

Super dzięki za podpowiedź w sobotę biorę się za robotę

outlander38
 

Re: Wymiana sprężyn

26 sty 2017 09:35

Chciałbym widzieć ten Twój sciagacz . Jak juz wymieniasz sprężyny to także górne mocowania z łożyskami . A nie lepiej jeszcze amorek ? Żeby za pol roku znów tego samego nie robić ?

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Wymiana sprężyn

26 sty 2017 09:41


outlander38
 

Re: Wymiana sprężyn

26 sty 2017 10:42

Zresztą w ASO jak to gisio opisał w którymś temacie sprężyny ściskają na samochodzie :) haaaa haaaa haaaa

rodrigez
 

Re: Wymiana sprężyn

26 sty 2017 17:05

Niezły patent ten na filmie kolo pewnie w jakiejś stajni WRC wcześniej pracował
A tak przy okazji w jednym z odcinków 101 napraw prowadzący pokazywał jak to zrobić żeby geometrii nie rozwalić. Tylko tam wymieniał łożysko ale do wymiany sprężyn jak znalazł
Tapnięte z OnePlus One

micz_bl
 

Re: Wymiana sprężyn

10 maja 2017 18:35

Panowie, pytanie. Mam do wymiany sprężyny, czy według was wymieniać też całe górne łoże i łożyska, czy same sprężyny i ewentualnie łożyska jak będą zużyte?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Wymiana sprężyn

10 maja 2017 18:55

Wymiana łożysk to nie jest jakiś szczególny koszt ( z tego co pamiętam około 30,- za stronę ) . Jak już będzie wszystko rozebrane to za jednym zamachem wymieniał bym sprężyny + łożyska - i będziesz miał spokój
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

v340
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 06 sty 2016 07:04
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Wymiana sprężyn

10 maja 2017 21:51

micz_bl napisał(a):Panowie, pytanie. Mam do wymiany sprężyny, czy według was wymieniać też całe górne łoże i łożyska, czy same sprężyny i ewentualnie łożyska jak będą zużyte?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Kilka dni temu wymieniłem sprężyny na LESJOFORS - 4044241. W porównaniu z oryginałem mają jeden zwój mniej. Pierwsze wrażenia z jazdy - ciut sztywniejszy przód. Zamówione w Intercars-ie, dostawa na drugi dzień. Jak zdjąłem sprężyny okazało się, że jedno z łożysk chodziło bardzo ciężko, drugie miało niewielki luz. Po rozebraniu łożysk w środku zamiast smaru brązowa breja (siedem lat eksploatacji). Razem ze sprężynami zamówiłem łożyska Monroe (niecałe 50 za sztukę, najtańsze mają (cały czas Intercars) po 32). Dość prawdopodobne że w Twoim przypadku łożyska też będą do wymiany. Górne mocowania amortyzatorów miałem skorodowane - oczyściłem drucianką i zamalowałem Hammerite. To, że będą do malowania było widoczne w komorze silnikowej, po zdjęciu plastikowych zaślepek na kielichach amortyzatorów - sprawdź jak jest u Ciebie.

czaru$90
 

Re: Wymiana sprężyn

12 maja 2017 13:12

Przy okazji wizyty w ASO (wymieniałem sprężyny i łożyska w styczniu bo mi pękła) dowiedziałem się że jest AKCJA SERWISOWA na sprężyny zwieszenia przedniego i opaska zbiornika. Przynajmniej na moje auto. Widzę że też macie C1 FL więc bądźcie mądrzejsi ode mnie i skorzystajcie z tej akcji. Jeden telefon z zapytaniem może zaoszczędzić wam ok 400 zł

micz_bl
 

Re: Wymiana sprężyn

12 maja 2017 13:26

czaru$90 napisał(a):Przy okazji wizyty w ASO (wymieniałem sprężyny i łożyska w styczniu bo mi pękła) dowiedziałem się że jest AKCJA SERWISOWA na sprężyny zwieszenia przedniego i opaska zbiornika. Przynajmniej na moje auto. Widzę że też macie C1 FL więc bądźcie mądrzejsi ode mnie i skorzystajcie z tej akcji. Jeden telefon z zapytaniem może zaoszczędzić wam ok 400 zł

Tak, pytałem, mój się nie łapie na sprężyny chociaż opaski mi ostatnio wymienili więc ciekawa sprawa.
Za wymianę sprężyn przód zaśpiewali mi 1000 zł w tym robota 300, trochę drogo chyba co?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

czaru$90
 

Re: Wymiana sprężyn

12 maja 2017 15:39

Mnie to kosztowało: 2x sprężyny + 2x łożyska jakieś 400zł w częściach i 3h roboty ;) Watro sprawdzić czy gumy nad i pod sprężyną nie są przedarte oraz stan odbojów amortyzatora bo to jedna robota. Guma jest droższa niż łożysko i kosztuje ok 40zł

micz_bl
 

Re: Wymiana sprężyn

05 cze 2017 06:43

Po wymianie sprężyn, łożysk i mocowania górnego pojawił się dźwięk przy manewrowaniu na parkingu. Taki dźwięk guma o metal. Co to może być? Źle zamontowane?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

czaru$90
 

Re: Wymiana sprężyn

06 cze 2017 20:56

micz_bl nie myśl że to brak kultury że Ci nikt nie odpisał, ale domyślasz się że diagnozowanie takiej przypadłości na odległość nie jest łatwe. Jak guma o metal to masz 2 miejsca kontaktu tych materiałów: góra i dół sprężyny. Jeśli masz na myśli szybszą jazdę z silnymi skrętami tak że zawieszenie się przechyla to może być dolna podkładka-guma przedarta i po zewnętrznej stronie zakrętu sprężyna stuka o gniazdo amortyzatora. Ale to tylko moje przypuszczenie. Sprawdź na postoju niech ktoś kręci kierownicą do oporu w jedną i drugą stronę czy łożysko dobrze pracuje i czy sprężyna oparła się na ogranicznikach.

Norged
Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 mar 2021 17:00
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Wymiana sprężyn

03 paź 2021 17:55

Czy wymieniał ktoś spręzyny tylnego zawieszenia w Ceed II htb ? Czy to prosta czynność? Zauwazyłem ze auto jest lekko przechylone na lewą stronę patrząc od tyłu, róznica miedzy jedną a drugą stroną to 8 mm. Nawet jesli jedna ze sprężyn nie jest złamana to chciałbym wymienić obie zeby auto stało równo.
Jakiej marki spręzyny polecacie ?

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl