Wymiana serwa wspomagania kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Wymiana serwa wspomagania kierownicy

27 lip 2016 20:49

Spotkała mnie przykra i zarazem bardzo miła niespodzianka. Pojechałem na przegląd do Kia Delik w Przeźmierowie, bo wybierałem się "bryczką" do Chorwacji i chciałem żeby zrobili normalny przegląd chociaż jest już po gwarancji (8 lat, 82 000 km na "budziku"). Przegląd z wymianą płynów i filtrów zrobili, ale przy odbiorze pracownik salonu powiedział mi, że mam problem z układem kierowniczym. Podczas kręcenia na parkingu kołem kierowniczym czasami przy mniej więcej końcu zakresu następuje stuk. Na ten stuk nigdy nie zwracałem uwagi, bo na naszych drogach ciężko znaleźć idealną nawierzchnię i zawsze myślałem, że na coś najechałem. Na kole kierowniczym nie było luzów, podczas normalnej jazdy nigdy nie wyczuwałem jakiś podejrzanego zachowania układu kierowniczego. Pan powiedział, że pomimo że jest już po gwarancji spróbuje załatwić z Centralą wymianę, bo koszt wymiany serwa to 6 000 PLN :o - auto jest warte jakieś 18 000 PLN. Mieli już taki przypadek i sprawa zakończyła się sukcesem. Czekałem mniej więcej tydzień na decyzję. W tym czasie byłem w garażu jednej z "galer handlowych", gdzie jest równiutka przemysłowa posadzka. Faktycznie podczas kręcenia na parkingu wyraźnie coś stuknęło i dało się ten stuk odczuć na kole kierowniczym. Po tygodniu zadzwonili z salonu i powiedzieli, że Centrala się zgodziła. Podobno mocnym argumentem za, były wszystkie zaliczone przeglądy.
Jestem w lekkim szoku, że tak się zachowali.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Wymiana serwa wspomagania kierownicy

27 lip 2016 23:20

No i tutaj kolejny przykład z życia wzięty pokazujący olbrzymi plus KIA w tym zakresie :) czapki z głów :hi: niedługo mój opis dotyczący lampek...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana serwa wspomagania kierownicy

28 lip 2016 01:30

max payne napisał(a): Po tygodniu zadzwonili z salonu i powiedzieli, że Centrala się zgodziła. Podobno mocnym argumentem za, były wszystkie zaliczone przeglądy.
Jestem w lekkim szoku, że tak się zachowali.

Eeee tam pitu pitu, ja Wam mówię, że ta cała gwarancja Kia to jest funta kłaków warta, w Audi to by całe auto wymienili na nówkę, a ci ludzie od spraw gwarancyjnych co tam w tej wielkiej Warszawie siedzo to jakieś straszne paproki i w ogóle ludzkich dramatuf nie rozumiejom... :cool: :wink:
Mireczkowi przecież baku w Sorento nie chcieli wymienić a mi chamulcy! Złodziejuchy jedne ...:palka:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl