[C2] Klocki przód i tył hamulec elektryczny

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Carreras1
 

[C2] Klocki przód i tył hamulec elektryczny

26 lip 2016 08:08

Cześć
Od niedawna (dosłownie kilku dni) posiadam Kia Cee'd SW. Niestety, jak to przy aucie używanym (116 tys km) trzeba coś zrobić. U mnie na początek poszły nowe opony letnie teraz czas na klocki przód i tył. To moja pierwsza Kia więc chciałem prosić bardziej doświadczonych użytkowników o podpowiedź jakie klocki wybrać??
Z góry dzięki za info

P.S.
Teoretycznie auto jest jeszcze na gwarancji ale klocki mogę chyba wymienić w każdym niezależnym serwisie?

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

26 lip 2016 13:04

klocki nie podlegają gwarancji.

Kup ATE i bedziesz zadowolony (jeszcze nie zakładałem w kii ale znam firme)
możesz też poeksperymentować z klockami ceramicznymi, bodaj jedne jedyna na alle są.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Carreras1
 

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

26 lip 2016 13:59

butter18 napisał(a):klocki nie podlegają gwarancji.

Kup ATE i bedziesz zadowolony (jeszcze nie zakładałem w kii ale znam firme)
możesz też poeksperymentować z klockami ceramicznymi, bodaj jedne jedyna na alle są.



Nie wiesz przypadkiem czy odblokowanie elektrycznego hamulca można wykonać tylko i wyłącznie komputerem serwisowym czy jest jakaś inna opcja??

AUTOR WĄTKU
Carreras1
 

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

29 lip 2016 15:51

Podbijam temat. Czy wymiana klocków przy hamulcu elektrycznym to zostaje tylko ASO??

AUTOR WĄTKU
Carreras1
 

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

03 sie 2016 19:27

Klocki wymienione. Koszty w serwisie nie powalają więc zrobiłem wszystko. Klocki kupiłem sam TRW. Nie piszczą, nie hałasują, jest ok. Po wakacyjnym wyjeździe napiszę więcej.
Pozdro

AUTOR WĄTKU
Carreras1
 

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

13 wrz 2016 20:23

Witam ponownie
Już ponad 4 tys km po wymianie klocków przód i tył firmy TRW. Muszę powiedzieć, że bardzo uczciwie wykonane. Nic nie piszczy, nie hałasuje, bardzo dobry stosunek ceny do jakości. mam nadzieję, że będzie tak dalej.

AUTOR WĄTKU
milky
 

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

23 wrz 2016 10:31

Możesz założyć klocki Textara, dobra jakość w przystępnej cenie :)

Avatar użytkownika
Metody
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 lip 2013 10:13
Lokalizacja: Kłecko
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2016

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

26 wrz 2016 13:23

Bardzo dobre są też klocki TRW, złego słowa na ich temat nie mogę powiedzieć :)

Avatar użytkownika
Ancin
Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 gru 2016 12:49
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2013, XL

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

19 lut 2017 16:41

Witam
Można taką wymianę przeprowadzić samemu bez komputera.
1. Zdejmujemy koło (tył)
2. Wypinamy kostkę od silniczka
3. Po wypięciu kostki przy silniczku od ręcznego będą dwa piny. Trzeba będzie sprawdzić do którego podpiąć + a do którego - , aby zobaczyć w której konfiguracji tloczek w zacisku nie będzie się wysuwać. Wiec przed ściągnięciem zacisku kręcimy piastą i jednocześnie przykladamy + do jednego pinu a minus do drugiego. Jeśli piasta się zatrzyma. Trzeba będzie podpiąć piny odwrotnie. Gdy już podepniemy piny trzeba chwilkę poczekać aż silniczek cofnie się maksymalnie (bedzie charakterystyczne cyknięcie. Gdy już się tak stanie, demontujemy zacisk. Do wciśnięcia tłoczka można użyć palców bardzo lekko wchodzi. Zakładamy klocki i po sprawie.
4. To samo robimy z drugą stroną.
5. Po wymianie wsiadamy do auta naciskamy podał hamulca i przytrzymujemy ok. 10sec. Następnie podciagamy do góry przycisk hamulca ręcznego (silniczki po wymianie będą pracować ok. 10 sec. Do momentu aż ręczny się nie zaciąganie.
6. Gotowe :) :drinkingcheers:

Avatar użytkownika
Ancin
Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 gru 2016 12:49
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2013, XL

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

19 lut 2017 16:42

Również polecam klocki TRW. Po wymianie zero problemu.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

19 lut 2017 17:15

Ancin szacuneczek za manual!

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

08 kwi 2018 08:26

Czy klocki tył ogarną mi na lokalnym warsztacie? ELEKTRYCZNY Hamulec, bo nie mam za bardzo jak do ASO podjechać a musiałbym sprawdzić ...
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

08 kwi 2018 21:09

W moim poprzednim C2 Pro z elektrycznym hamulcem "mój mechanik" wymienił klocki z tyłu bez problemu. Pytałem jak to zrobił - opis pokrywał się z tym co opisał kilka postów wyżej Ancin.

Ancin - gratulacje za wrzucenie na forum dokładnego opisu :spoko:

najmro
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 cze 2019 09:40
Lokalizacja: Kępno
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 128KM
2013, XL Platinium

Re: Klocki przód i tył hamulec elektryczny

11 kwi 2020 20:35

Ancin napisał(a):Witam
Można taką wymianę przeprowadzić samemu bez komputera.
1. Zdejmujemy koło (tył)
2. Wypinamy kostkę od silniczka
3. Po wypięciu kostki przy silniczku od ręcznego będą dwa piny. Trzeba będzie sprawdzić do którego podpiąć + a do którego - , aby zobaczyć w której konfiguracji tloczek w zacisku nie będzie się wysuwać. Wiec przed ściągnięciem zacisku kręcimy piastą i jednocześnie przykladamy + do jednego pinu a minus do drugiego. Jeśli piasta się zatrzyma. Trzeba będzie podpiąć piny odwrotnie. Gdy już podepniemy piny trzeba chwilkę poczekać aż silniczek cofnie się maksymalnie (bedzie charakterystyczne cyknięcie. Gdy już się tak stanie, demontujemy zacisk. Do wciśnięcia tłoczka można użyć palców bardzo lekko wchodzi. Zakładamy klocki i po sprawie.
4. To samo robimy z drugą stroną.
5. Po wymianie wsiadamy do auta naciskamy podał hamulca i przytrzymujemy ok. 10sec. Następnie podciagamy do góry przycisk hamulca ręcznego (silniczki po wymianie będą pracować ok. 10 sec. Do momentu aż ręczny się nie zaciąganie.
6. Gotowe :) :drinkingcheers:


Temat przerobiłem dwa dni temu. podzielę się swoimi spostrzeżeniami:
1. Bez problemu.
2. O Matko wierzgająca co się namęczyłem żeby te kostki rozłączyć, co w konsekwencji doprowadziło do tego że jeden z kostek została przyklejona na popularny klej z kiosku RUCH-u.
3. Przykładałem do pinów "+" i "-" raz z lewa a raz z prawej i miałem wrażenie że silniczek zawsze ustawia się zawsze tak samo. Poprawcie jak się mylę.Spryskajcie sobie jakimś szuwaksem tłoczek, by nie rozerwać osłony. Niestety przy wciśnięciu tłoczka posiłkowałem się narzędziem do wciskania tłoczków hamulcowych.
Reszta bez zmian.
Radzę zwrócić uwagę na ilość płynu w zbiorniczku, po odkręceniu korka sięgał po krawędź, odciągnąłem go strzykawką. Zostawcie go sobie w razie dolewki.
Tyle z mojej akcji.
W kieszeni zostało 150 zeta, co sobie życzą za wymianę, i na dobre procenty zostało. :yah:

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl