Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
spirosun
Klubowicz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 03 kwi 2015 04:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1600 ON 90KM
2010, Comfort+

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

21 cze 2016 20:41

Ja chyba zrobie tak:
Kupie Smar w sprayu, zdejme kolo i po umyciu napsikam troche tego smaru.
Nie wiem czy to dobry pomysl ale raczej nic nie powinno sie stac:)

maciek213
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

22 cze 2016 20:53

Musimy to rozwiązać metodą prób i błędów.. Bo to jest tak okropny dźwiek, jakbym jechał 30 letnim autem, które jest zlamane na pół...
Gość na stacji diagnostycznej stiwerdził, że to będzie gdzieś na ramie, ale gdzie to nie mam pojęcia

maestro
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

23 cze 2016 20:34

Dziś było u mnie ok. 30 stopni i strasznie trzeszczało, ewidentnie zjawisko uzależnione jest od temperatury, ktoś ma jakiś pomysł na środek do psikania ? Zdejmując koło da się go jakos zaaplikować bez rozkręcania McPhersona?

mireda71
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

23 cze 2016 21:02

maciek213 napisał(a):Musimy to rozwiązać metodą prób i błędów.. Bo to jest tak okropny dźwiek, jakbym jechał 30 letnim autem, które jest zlamane na pół...
Gość na stacji diagnostycznej stiwerdził, że to będzie gdzieś na ramie, ale gdzie to nie mam pojęcia

Gdzie on w ceedzie ramę widział? ;-)

maciek213
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

23 cze 2016 21:09

Ja tylko cytowałem :D

Dokładnie, przy tych upałach dźwięk jest spotęgowany...

AUTOR WĄTKU
spirosun
Klubowicz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 03 kwi 2015 04:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1600 ON 90KM
2010, Comfort+

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

23 cze 2016 22:19

Sa dosteone smary w plynie.. zobacze to ale najwczesniej za tydzien. dobrze by bylo miec karcher zeby syf wyplukac.
Jak dzis bylo 30 to masakra. Przy 20 jest gites!

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

24 cze 2016 07:41

mireda71 napisał(a):Gdzie on w ceedzie ramę widział? ;-)

tzw sanki czyli rama mocowania silnika i zawieszenia.

maciek213
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

24 cze 2016 11:46

a co Wy chcecie smarować ? które elementy dokładnie ?

maestro
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

24 cze 2016 16:01

I jak dzis skrzypienie? Temperatura wysoka to daje popalić ;) Prawdopodobnie nie będę się bawił w smarowanie. Dzisiaj bylem u swojego mechanika i stwierdził ze do wymiany są poduszki nad sprężynami czy jakos podobnie to nazwał plus łożyska, przyczyną może być to lub to, dokladnie nie wie ale warto wymienić obie części niż dwa razy rozbierać. Chyba w przyszłym tygodniu to zrobię.

maciek213
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

24 cze 2016 18:04

Ja wymieniłem łożyska McPhersona i nic, więc to nie pomoże..

maestro
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

29 cze 2016 17:07

A może to maglownica? Uciekł smar i gdy sucho przy wysokiej temperaturze to trzeszczy ?

update:
Wstrzykiwałem WD40 pod poduszkę mocowania górnego amortyzatora i nie zauważyłem poprawy.
Trzaski przy obracaniu kierownicą dziś bardziej czułem pod ręką trzymając drążek stabilizatora..... także jestem już głupi trochę. Poprzednia diagnoza, że to łożysko amortyzatora lub poduszka z dużym prawdopodobieństwem była nietrafna i teraz już nie wiem od wymiany jakiego elementu należałoby zacząć.

maciek213
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

30 cze 2016 14:02

Ja maglownice regenerowałem w zeszłym roku w listopadzie, potem była zima niskie temperatury, przyszła wiosna i stuki dalej są takie jak przed regeneracją...
Maglownice raczej bym ominął, przyczyna musi byc gdzie indziej

maestro
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

01 lip 2016 07:33

W przyszłym tygodniu wymieniam gumy na drążku stabilizacyjnym.... o ile mnie pamięć nie myli to są jeszcze oryginalne. Jak pomoże to dam znać.

maciek213
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

03 lip 2016 13:03

ok czekamy

maestro
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

11 lip 2016 20:46

Wymieniłem gumy w zeszłym tygodniu, nie chciałem pisać czy coś to dało bo nie było wyższych temperatur do dzisiaj.... i tak przy 32 stopniach w cieniu trzeszczenia, które było poprzednio nie ma, zostało jednak pukanie, które było zapewne też wcześniej ale z uwagi na towarzyszące trzeszczenia nie było tak słyszalne. Sprawdziłem dzisiaj więc łączniki i mam oba do wymiany. Prawdopodobnie w czwartek wymienię i zakładam, że nastanie cisza:)
Nie wiem czy wymiana gum na drążkach stabilizacyjnych wszystkim pomoże. Dodam jeszcze, że u mnie trzeszczało przy bujaniu auta naciskając w miejscu kolumny mcphersona, lub przy skręcaniu kierownicą ... teraz tego nie ma....jest za to słyszalne pukanie i są to już łączniki.
Apropo łączników aby je najprościej sprawdzić ...robimy to w ten sposób, że jedna osoba naciska w okolicach mcphersona mocno bujając autem, a druga chwyta dłonią za miejsca mocowanie łącznika, wcześniej trzeba skręcić koła aby dało się włożyć rękę. Nie trzeba żadnych kanałów, szarpaków itp. Wyczuwalny luz w chwili puknięcia oznacza że do wymiany łącznik.

maciek213
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

12 lip 2016 18:47

ok, będe sam próbował w takim razie :D Dobrze, że sie coś zmieniło w tej kwestii, bo wczoraj przy 32 stopniach myślałem, że auto mi sie rozleci przez te skrzypienie :D

maestro
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

13 lip 2016 07:02

Tylko w tym wszystkim dziwne, czemu po wpływem temperatury pukają łączniki, dzis rano była cisza, po południu wczoraj pukało.... wymiana gum pomogła ale nie wyeliminowała calkowicie problemu. Na pewno drążek stabilizacyjny się nieco usztywnił w pracy i stad teraz na łącznikach pojawił się wyczuwalny luz. Nie skrzypi ale puka. Jutro wymiana łączników.

maciek213
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

13 lip 2016 12:31

ok daj znać jak poszło po wymianie łączników

maestro
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

14 lip 2016 16:23

Łączniki wymienione i wszystko jest tak jak powinno, czyli cisza jest. Gumy i łączniki łącznie z wymianą kosztowały mnie 170 zł. Na łącznikach był luz, na gumach nie był wyczuwalny ale były jeszcze oryginalne. Gdybym jeszcze raz miał pozbywać się problemu to wymienilbym to samo, tylko juz za jednym podejściem. :)

maciek213
 

Re: Trzeszczenie przy skręcaniu kołami

14 lip 2016 19:05

Noo i pieknie !! Szkoda, że zmarnowałem 200 zł za łozyska mcphersona ...
No ale tak czasem bywa, więc zostało mi kupić częscie i wymieniać :)
Dzięki wielkie maestro za relacje :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl