Pojedyncze stuknięcie podczas jazdy lub po zatrzymaniu auta

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Deevs
 

Pojedyncze stuknięcie podczas jazdy lub po zatrzymaniu auta

01 maja 2016 19:14

Witam,

Czy spotkał się ktoś z was z następującym objawem, mianowicie pojedyncze stuknięcie dochodzące gdzieś spod auta, bardziej z tyłu, niż z porzodu. Pojawia się podczas jazdy na równej nawierzchni, gdy przejadę jakiś odcinek z prędkością powyżej 60km i zaczynam zwalniać, nie używając hamulca. To samo stuknięcie pojawia się też, gdy po przejechaniu dłuższego odcinka zatrzymuję się na światłach, auto stoi na luzie, po czym po chwili słychać pojedyncze uderzenie dochodzące z podwozia, powiedziałbym nawet, że czasami wyczuwalne. Nie jest to dźwięk metaliczny, wyraźny, raczej głuchy, powiedziałbym 'gumowy' (aczkolwiek nie chcę nic tym sugerować), jakby coś się odprężało. Stuknięcie pojawia się ponownie dopiero po przejechaniu kolejnego odcinka drogi z większą prędkością.

Możliwe, że podczas jazy po nierównościach rówież jest ten objaw, ale zagłusza go praca zawieszenia. Jestem prawie pewien, że pojawiło się to wykonaniu pierwszego przeglądu rejestracyjnego (po 3 latach), który miałem w listopadzie 2015, aczkolwiek pojawiało się rzadko, a pierwszy raz zwróciłem na to uwagę właśnie gdy zatrzymywałem auto na światłach. Obecnie raz dziennie w drodze do pracy to minimum. W czasie przeglądu i poźniej jeździłem na zimówkach i myślałem, że to może z tym ma jakiś związek, niemniej parę dni temu zmieniłem na letnie i jest to samo.

Byłem w jednym aso we wro, ale jak na złość podczas jazdy nie pojawiło się nic, na warsztacie też nic nie znaleźli.

domin81
Przedszkolak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 05 mar 2016 19:58
Lokalizacja: lędziny
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Pojedyncze stuknięcie podczas jazdy lub po zatrzymaniu a

03 maja 2016 06:10

ja bym sprawdził dolną poduszkę silnika a następnie boczne
lub łącznik stabilizatora na stacji diagnostycznej powinni to zdiagnozowac za pare groszy 20zł

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Re: Pojedyncze stuknięcie podczas jazdy lub po zatrzymaniu a

03 maja 2016 08:22

Deevs, mam dokładnie to samo, łupnięcie jakby blacha sprężynowała, dochodzi z tyłu od podłogi, najczęsciej po zatrzymaniu auta.
Podejrzewam, ze to bak paliwa, jest niestety metalowy - lupnięcia są głosniejsze jak bak prawie pusty, po zatankowaniu rzadziej sie to zdarza i zdecydowanie cichszy dzwięk. Sprawdz te słynne opaski podtrzymujące bak, u mnie wyglądają ok, ale jak próbowałem naciskać bak od spodu, to ta blacha sprężynuje i może to być to.
Wkurza mnie to ale przyzwyczaiłem się i nie zwracam juz takiej uwagi na to... choć chętnie bym to wyeliminował, może ktos cos poradzi :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Pojedyncze stuknięcie podczas jazdy lub po zatrzymaniu a

03 maja 2016 21:23

Sebas_tian napisał(a):Deevs, mam dokładnie to samo, łupnięcie jakby blacha sprężynowała, dochodzi z tyłu od podłogi, najczęsciej po zatrzymaniu auta.

Identyczne objawy od nowości u mnie, głównie latem - jakby się butelka coli "wyprostowała" po wdmuchnięciu do niej powietrze,a tyle że metalowa.. :lol:
Od dłuższego czasu temat nieobserwowany, może faktycznie miało to związek z bakiem i opaskami, ale poczekam do lata.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Klaudiusz
 

Re: Pojedyncze stuknięcie podczas jazdy lub po zatrzymaniu a

04 maja 2016 06:20

Moje pierwsze wejście na to forum i od razu znajduje problem, który dotyczy i mojego auta B) Chętnie dowiem się, co może być przyczyną tego dziwnego stuku. Zdarzyło mi się pierwszy raz tuż po zakupie auta (fakt, prawie pusty bak był) i wtedy nieźle się przestraszyłem, że kupiłem auto z jakąś wadą.

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Pojedyncze stuknięcie podczas jazdy lub po zatrzymaniu a

04 maja 2016 16:45

Sprawdź mocowanie zbiornika paliwa. Trzeba wjechać na kanał lub podnośnik i spróbować zdecydowanie poruszyć zbiornikiem w pionie, na boki też nie zaszkodzi.

AUTOR WĄTKU
Klaudiusz
 

Re: Pojedyncze stuknięcie podczas jazdy lub po zatrzymaniu a

06 maja 2016 06:14

Dzięki, będę w weekend miał okazję wstawić na podnośnik to spróbuję to zbadać.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl