Przeguby - zamienniki czy jednak oryginały?

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jzpzs
 

Przeguby - zamienniki czy jednak oryginały?

15 gru 2015 12:12

Witam kolegów. Zakładam ten wątek bo nie znalazłem podobnego. Szukam informacji odnośnie przegubów zewnętrznych kół przednich . Mam na liczniku 130 tyś. i 10 tyś temu zmieniłem przeguby na niby bardzo dobre zamienniki NTY. Właśnie zaczynam je słyszeć ponownie, mimo że wymiana była niespełna rok temu. Trochę szybko się kończą ;). Szukam teraz oryginałów (braknie mi info gdzie można takie nabyć) lub sprawdzonych zamienników. Jakość jest dla mnie najważniejsza. Może ktoś mógłby mi coś polecić ?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przeguby - zamienniki czy jednak oryginały?

15 gru 2015 20:57

jzpzs napisał(a):Właśnie zaczynam je słyszeć ponownie, mimo że wymiana była niespełna rok temu

Bez jaj, to jakieś gówno jest.. Jeżeli kupiłeś je jako konsument i po 25.12.2014 to reklamowałbym z rękojmi konsumenckiej.


556[2] KC:
Jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego.

559 KC:
Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta lub wynikły z przyczyny tkwiącej w sprzedanym Produkcie w tej samej chwili.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Przeguby - zamienniki czy jednak oryginały?

16 gru 2015 07:18

Tak jak radzi płetwiasty - ja bym reklamował, 10 kkm to nie jest przebieg nawet na gorsze zamienniki, no chyba że upalałeś przed Barbórką na Narodowym. Oryginały kupisz w ASO, jeśli chcesz dobre zamienniki, to szukaj Blue Print.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
jzpzs
 

Re: Przeguby - zamienniki czy jednak oryginały?

27 gru 2015 21:41

No właśnie ... g..no. Nie sprawdzałem jak sprawa wyglada w serwisie ale jeszcze to zrobię. Póki co znalazłem zamiennik SKF i to na reklamowanym tu w nagłówku motocentrum. Pewnie te zakupie bo sprawdzają mi się w passku od paru lat.

AUTOR WĄTKU
iparts
 

Re: Przeguby - zamienniki czy jednak oryginały?

19 sty 2016 11:14

SKF robi dosyć dobre i wytrzymałe części zamienne - jak sam zresztą zauważyłeś - więc jeśli się na nie zdecydujesz to powinieneś być zadowolony, pod warunkiem że kupisz oryginalne części a nie podrabiane w mega okazyjnej cenie.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl