Blokowanie i skrzypienie prawej tylnej strony zawieszenia

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
chipoldo
 

Blokowanie i skrzypienie prawej tylnej strony zawieszenia

30 lis 2015 14:50

Hej,

nie jestem z zamiłowania pasjonatem motoryzacji, dlatego za wszelkie braki w wiedzy i pomyłki przepraszam :) Od jakiegoś czasu ruszając samochodem słyszałem delikatne skrzypienie. Okazało się że nie działa mi prawa strona hamulca ręcznego. Przy zmianie ogumienia tylnym lewym kołem kręce bez problemu (na podośniku), natomiast kiedy chce przekręcić piastę z prawej strony idzie to z oporem (w przód). Jeśli natomiast kręcę do tyłu idzie to z największym trudem i przy użyciu gigantycznej siły, a słaby nie jestem ;) W pewenym momecie słychać pisk głośny (nie zawsze). Co któryś obród w tył piasta się blokuje (jakby działała jakaś zapadnia..szczęki się blokują?...). Samochód normalnie użytkuje bo to skrzypienie było lekkie i nie sprawiało problemu, a pisk był sporadyczny i myślałem, ze to przez dłuższe zaciągnięcie hamulca ręcznego. Pytanie, czy ktoś miał cos podobnego, ewentualnie czy ktoś kojarzy podobny problem, co to może być? Nie mam zaufanego mechanika dlatego pytam, żebym nie wyszedł na idiotę w serwisie :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Blokowanie i skrzypienie prawej tylnej strony zawieszeni

30 lis 2015 15:02

Zacznij od czyszczenia/wymiany samoregulatorów szczęk hamulcowych.

AUTOR WĄTKU
chipoldo
 

Re: Blokowanie i skrzypienie prawej tylnej strony zawieszeni

30 lis 2015 15:33

szczur75 napisał(a):Zacznij od czyszczenia/wymiany samoregulatorów szczęk hamulcowych.

no tak, ale z moją wiedża to pewnie nie zawiele zdziałam i pewnie już nie złożę ;)

AUTOR WĄTKU
chipoldo
 

Re: Blokowanie i skrzypienie prawej tylnej strony zawieszeni

01 gru 2015 08:26

dzięki

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl