dziura a zawieszenie

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
luko
 

dziura a zawieszenie

17 lut 2015 08:38

Witam, mam kijankę nie całe dwa miesiące i na liczniku 13 000 km.
Przed wczoraj w drodze do pracy podczas mgły na wiosce, wjechałem w dużą dziurę.
Po dojechaniu do pracy oglądnąłem powierzchownie czy nic się nie stało. Felgi całe, opony całe.
Auto nie jest przechylone. Przy kręceniu kierownicy na postoju nic nie stuka, nic nie buja na boki.
Mimo tego (albo to jest moje przewrażliwienie) wydaje mi się że auto podczas jazdy zachowuje się inaczej niż parę dni wcześniej.
Dodam jeszcze że na prostej drodze przy puszczeniu kierownicy nic nie ściąga.
Pytanie czy warto jechać do aso żeby to sprawdzili czy to tylko moje przewrażliwienie ?

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: dziura a zawieszenie

17 lut 2015 08:52

Co rozumiesz przez stwierdzenie "zachowuje się inaczej"?

AUTOR WĄTKU
luko
 

Re: dziura a zawieszenie

17 lut 2015 09:08

No właśnie ciężko to opisać, wydawało mi się wcześniej że na małych nierównościach nie było kompletnie nic czuć. Teraz tak jak bym czuł każda nierówność. Ale zdaje sobie z tego sprawę że jest to moje pierwsze auto z salonu i mogę być przewrażliwiony

AUTOR WĄTKU
andRyou
 

Re: dziura a zawieszenie

17 lut 2015 13:47

Nie musisz jechać do ASO - podjedź do dowolnej stacji diagnostycznej. Przewrażliwienie czy nie - zawieszenie to poważna działka, więc chyba warto być spokojnym :good

AUTOR WĄTKU
luko
 

Re: dziura a zawieszenie

17 lut 2015 15:03

no tak tylko jak auto jest na gwarancji to szkoda nie podjechać do aso :)

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 07:40

Niby tak, ale gdyby coś się stało z zawieszeniem w wyniku wjechania w dziurę w jezdni, to gwarancja tego nie obejmuje.

AUTOR WĄTKU
luko
 

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 17:24

Jeszcze muszą udowodnić ze było wjechanie w dziurę a to nie jest proste. Samochód ma jeździć po polskich drogach bo na nie jest kupowany. Wiec zawieszenie jakiś czas powinno wytrzymać

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 17:26

Luko uzupełnij profil tak jak ma reszta :pałka
Gdzie kupowałeś auto ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 17:29

luko napisał(a):Jeszcze muszą udowodnić ze było wjechanie w dziurę a to nie jest proste. Samochód ma jeździć po polskich drogach bo na nie jest kupowany. Wiec zawieszenie jakiś czas powinno wytrzymać



Masz w tym dużo racji. Ale to nie zwalnia Cię od omijania dziur itepe.
Rozumiem, że w założeniu tych dziur na drodze być nie powinno.
Na ten przykład dzieci nie powinny wybiegać na drogę za piłką...a wbiegają...co wtedy? Kupisz znicza?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 18:30

luko napisał(a):Jeszcze muszą udowodnić ze było wjechanie w dziurę a to nie jest proste. Samochód ma jeździć po polskich drogach bo na nie jest kupowany. Wiec zawieszenie jakiś czas powinno wytrzymać


Wbrew pozorom jest to bardzo proste do udowodnienia a ludzka przyzwoitość wymagałaby przyznania się do tego faktu. Przerażają mnie Twoje teorie i punkt myślenia godny naszych polityków!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
luko
 

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 20:31

Od razu hejty ?. Masz racje dziury należy omijać, albo lepiej może w ogóle nie wyjeżdżać na drogi? . Nie każda dziurę da się wyminać bo czasami sytuacja na drodze na to nie pozwoli

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 20:48

luko napisał(a):Nie każda dziurę da się wyminać bo czasami sytuacja na drodze na to nie pozwoli


Jeśli nie umiesz zachować szczególnej ostrożności i ominąć dziurę lub przejechać przez nią ostrożnie i auto ulegnie uszkodzeniu to masz dwie opcje:

- skorzystać z ubezpieczenia
- przyjąć na klatę

Jeśli z powyższymi się nie potrafisz zgodzić to pozostaje Ci sprzedać cee'd i kupić np. Y61 ;)

Pamiętaj, że zawsze ojcem sytuacji jesteś Ty. Przynajmniej w jakiejś części jeśli nie w całości.

AUTOR WĄTKU
luko
 

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 20:56

Oczywiście czasami możesz ominąć dziurę i iść na czołówkę albo w nią wpaść. Wybór należy do ciebie. Czasami trzeba pomyśleć zanim się coś napisze. W pierwszym poście napisałem jak wyglądała sytuacja, więc przyznalem się jak sprawa wyglądała. Mimo wszystko uważam że nawet po wjechaniu w dziurę zawieszenie nowego samochodu powinno wytrzymać. To wszystko, a zrobił się z tego brazylijski serial ;)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 21:00

luko napisał(a):Oczywiście czasami możesz ominąć dziurę i iść na czołówkę albo w nią wpaść. Wybór należy do ciebie.



"Panie władzo jechałem szybko..bo ja...lubię zapierdalać" ;)
Nie wpadłeś na to co znaczy: "szczególna ostrożność" o której pisałem w poprzednim poście?

Jesteś potencjalnym zagrożeniem życia i zdrowia współuczestników ruchu drogowego. I tyle.

AUTOR WĄTKU
luko
 

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 21:08

Bo? Rozumiem ze ty jadąc 50 km/h widząc dziurę na drodze i auto z przeciwka, hamujesz awaryjnie mając gdzieś inne pojazdy za sobą? . I o mnie piszesz ze jestem zagrożeniem na drodze. Paranoja

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 21:58

Widzę, że zasady ruchu drogowego czytałeś podobnie jak moje posty. ;)
Warto czasem poczytać ze zrozumieniem.
Hasło "szczególna ostrożność" zawiera w sobie między innymi "dostosowanie prędkości do warunków na drodze".

Ja, mając siedmiocyfrowy wynik kilometrów na koncie, nie uszkodziłem nigdy zawieszenia podczas cywilnej jazdy na drodze.
Dlatego mając jakąś tam świadomość mam czelność uznać Twoje argumenty za śmieszne.

Droga hamowania z prędkości 50kph wynosi (przy prawidłowej reakcji - zmienna zależna od kierowcy) 11-12 metrów.
Bezpieczny odstęp między pojazdami w ruchu to odległość którą pojazd przebywa w czasie 2 sek przy prędkości jaką się porusza. Dla 50kph wynosi około 25 metrów.

Wniosek: albo masz w dooopie bezpieczeństwo ruchu drogowego, albo masz za mało dioptriów albo też kupiłeś prawko i po prostu nie masz zielonego pojęcia o zasadach ruchu.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 22:20

Jeszcze raz:

Ryba4 napisał(a):Luko uzupełnij profil tak jak ma reszta
Gdzie kupowałeś auto ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: dziura a zawieszenie

18 lut 2015 22:57

luko napisał(a):widząc dziurę na drodze

szczur75 napisał(a): ominąć dziurę

szczur75 napisał(a):omijania dziur


http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,rowerzysta-twarza-w-kaluzy-zdm-to-nie-dziura-to-wykruszenie,140263.html :fiu
Nie dziura ( dziura jest na wylot ) a wykruszenie!!!! :pałka :good ;) :lol:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
luko
 

Re: dziura a zawieszenie

19 lut 2015 05:59

Ryba4 RM Filipowicz. Szczur tobie tez radzę przeczytać mój pierwszy post ze zrozumieniem.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: dziura a zawieszenie

19 lut 2015 07:02

Czytałem. Nie dostosowałeś prędkości do warunków na drodze.
To jakiś powód do dumy?


Twoje podejście pokazuje jedno: racja jest jak dooopa, kazdy ma swoją.
Nie mam misji nawracania, ale taka ignorancja jaką prezentujesz jest załamująca.

Z całego serca życzę Ci aby żadne dziecko nie wybiegło Ci przed auto we mgle.
Bardzo smutne by to było dla rodziców tego dziecka.
Dla Ciebie zapewne wina była by po stronie mgły.
Dalej idąc to wyszłoby, że to wina ...Tuska? ;)

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl