[C1 i C1FL] kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: EPS się zaświeciło

30 gru 2012 23:17

Sobieski napisał(a):ESP

:?? :?? :?? :?? :?? :?? :??
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: EPS się zaświeciło

31 gru 2012 00:01

Sobieski napisał(a):Na stronie 4/35 instrukcji w lewym górnym rogu masz napisane co trzeba zrobić po wymianie (lub rozładowaniu) akumulatora.
"Uchwyt" to nic innego jak kierownica (feler w tłumaczeniu).
Zawsze jak coś grzebie przy aku to lampka ESP (żółta) się zapala - to norma.



Czyli po prostu po odłączeniu akumulatora należy uruchomić silnik
by zaczęło działać elektryczne wspomaganie kierownicy i pokręcić kierownicą trochę w lewo i w prawo.
Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika lampka EPS nie będzie świecić.

Chyba tylko ciekawostka:
Po całkowitym rozładowaniu akumulatora żarówką w lusterku uruchomiłem silnik "na kable"
z akumulatora sąsiada, wykonałem powyższe czynności (a może same się wykonały w czasie jazdy z postojami)
i bez problemów jeździłem ze trzy lata.
Na kolejnym przeglądzie w ASO mechanikowi przyszło do głowy podłączyć serwisowy komputer
i znalazł w pamięci mojego komputera silnikowego (ECU) ten stary błąd zaniku prądu.
Stwierdził, że trzeba wykonać "kalibrację wspomagania" (albo układu kierowniczego) i pokręcił
kierownicą od oporu do oporu, potem ustawił ją na środek, coś kliknął w swoim kompie i błąd się skasował.
Nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy po tej "kalibracji" więc sądzę, że w przypadku rozładowania /
odłączenia akumulatora należy zgasić lampkę EPS opisanym wyżej sposobem
i nie przejmować się jakimiś błędami zapisanymi w ECU.
Ostatnio edytowano 11 mar 2014 19:13 przez mziutek, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: EPS się zaświeciło

31 gru 2012 09:09

Ale wy piszecie o ESP. a kolega imation rozpoczął wątek o EPS - to są zupełnie dwie różne sprawy.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: EPS lub ESP się zaświeciło

31 gru 2012 10:54

pioter napisał(a):Ale wy piszecie o ESP. a kolega imation rozpoczął wątek o EPS - to są zupełnie dwie różne sprawy.



Oba problemy są związane z układem kierowniczm.
Może dopisać ESP w tytule wątku?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: EPS się zaświeciło

31 gru 2012 13:22

mziutek napisał(a):Może dopisać ESP w tytule wątku?

imation napisał(a):EPS napewno

Po co mącić :!! :!! :!! :!! :!! jednoznacznie jest wyjaśnione w 3i poście ...a inni dodają ESP od czapki :pałka
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: EPS się zaświeciło

31 gru 2012 15:34

Imation – prawdopodobnie masz do wymiany kolumnę kierowniczą (zaznaczam prawdopodobnie). Udaj się do ASO i niech odczytają DCT to jedyne wyjście. Jak będziemy dyskutować to do niczego nie dojdziemy a kolega potrzebuje pomocy.

gisio
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
imation
 

Re: EPS się zaświeciło

04 sty 2013 21:45

Dzisiaj byłem u znajomego i podłaczył kompa po mojego ceeda.
Komp zanalazł 3 błędy:
bład nieokreśklony oraz 2xbłąd czujnika skrętu.
To może wystarczy wymienić te czujniki.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: EPS się zaświeciło

05 sty 2013 12:59

Imation – chyba się nie rozumiemy DTC – to są kody błędów np. P1690, B2505 itp. Do takich kodów instrukcja napraw przewiduje procedurę sprawdzenia i naprawy poszczególnych elementów. Opis „błąd czujnika skrętu” nic nie mówi ponieważ sam czujnik może generować około 7-miu różnych DTC i w zależności od nich może to być tylko kalibracja układu wspomagania a czasem nawet wymiana tego czy innego podzespołu.

Dlatego proszę spytaj swojego znajomego jakie kody DTC mu się wyświetliły na „kompie” (symbole a nie ich opis) – szczególnie ten nieokreślony jest ważny!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
tomek9288
 

Kontrolka Eps, brak możliwośći kręcenia kierowicą

19 kwi 2013 16:36

Witam wszystkich,

W dniu dzisiejszym podczas postoju na światłach, zapaliła mi się kontrolka EPS. Po zaświeceniu się kontrolki, niemam możliwości kręcenia kierownicą ani w prawo ani w lewo, jest całkowicie nieruchoma- jedynie skręt jest tylko przy bardzo mocnym skręcaniu kierownicą ale minimalny. Wezwałem lawetę i zawiezli mnie do ASO.
I tu się pojawia mój problem, Panowie z ASO poinforowali mnie że może być uszkodzony moduł od wspomagania,cenna około 8 000zł :| :| :|
Mają jeszcze dokładnie sprawdzić i w poniedziałek do mnie zadzwonić.

Czy ktoś z was miał taki problem?

AUTOR WĄTKU
banan134
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

14 lis 2013 11:55

Witam,

niestety nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na usterkę w moim ceedzie. Mianowicie dziś rano po odpaleniu zapaliła mi się kontrolka EPS i nie bylo wspomagania. Odrazu pojechałem do ASO i tammi powiedzieli że uszkodzeniu uległ czujnik położenia kierownicy oraz silniczek od wspomagania,trzeba wymienić cała kolumne koszt około 8k. Radził sobie ktoś z takim problemem? Bardzp dziękuje za wskazówki.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

14 lis 2013 17:56

kubiec1 napisał(a):Mam KIA Vengę i podobny problem. Opiszę go szerzej i proszę o info, jeżeli spotkał się z podobnym problemem w swojej KIA.
Jestem kolejnym niezadowolonym posiadaczem Vengi benzyna 1,4l. Po 3 miesiącach od zakupu zablokował się wyświetlacz LCD pokazujący godzinę i temperaturę. Na zewnątrz 3 st. C a na termometrze elektronicznym +27. Odwiedziłem 2 krotnie serwis, wgrywali jakieś oprogramowanie za każdym razem pomagała na 2 tygodnie. W końcu wyświetlacz zdechł (przestał w ogóle cokolwiek wyświetlać). Kolejna wizyta w serwisie i wymiana wyświetlacza. Wreszcie pomogło. Po kolejnym miesiąc wyświetlił się błąd EPS i przestało działać wspomaganie. Wizyta w serwisie i diagnoza, że jest uszkodzony czujnik wspomagania, a koszt części to 20 tyś zł.Naprawa potrwa 3 tygodnie, a samochodu zastępczego nie dadzą. Po stanowczej rozmowie z kierownikiem salonu znalazł się samochód zastępczy. Po tygodniu telefon, że auto naprawione. Wg serwisu obyło się bez wymiany kolumny kierowniczej błąd był w EPROMie. Odbieram samochód i proszę o uzupełnienie wpisów w książce gwarancyjnej. Serwis odmawia, tłumacząc, że mogą wpisać tylko te naprawy, przy których były wymieniane części. Tłumaczę więc, że był wymieniony wyświetlacz, na co pracownik serwisu sprawdza w kompie i mówi, że żadnej wymiany nie było. Na pytanie jakim cudem wyświetlacz zaczął działąć serwisant nie umie odpowiedzieć. Wyjeżdżam lekko zirytowany i po 2 tygodniach dzwonię ponownie do serwisu. Powtórka z rozrywki: świeci czujnik EPS i nie działa wspomaganie kierownicy. Umawiam się na serwis i proszę o przygotowanie samochodu zastępczego. Nazajutrz kolejna wizyta w serwisie i informacja, że naprawa będzie trwała 3 tygodnie. Kategorycznie żądam uzupenienia książki gwarancyjnej i pokazuję zapis, że muszą być odnotowane wszelkie czynności serwisowe. "Mięknie rura" serwisantowi i uzupełnia wcześniej wykonane naprawy. Po 2 tygodniach od zostawienia auta w serwisie otrzymuję telefon, że Kia Motors Polska odmówiła wykonania naprawy gwarancyjnej. To sku...y Samochód ma 10 miesięcy, 4 naprawę i jeszcze próbują wyszarpać kasę za naprwę. Argumentacja, samochód ma zamontowaną instalację LPG. Kontaktuję się z niezależnym ekspertem. O mało się nie popłakał ze śmiechu słysząc argumentację KIA. Nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego między pracą LPG a wspomaganiem kierownicy. W chwili obecnej przygotowuję pozew do sądu przeciwko KIA i skończy się pewnie wymianą za 2 lata samochodu na nowy (nie zamierzam odbierać swojej Vengi, dopóki nie będzie naprawiona). Czy może cię to nie przeraża i myślisz o zakupie Vengi. Ja przestrzegam. Jeżeli ktoś uważa, że jestem z konkurencji to chętnie opublikuję całość zgromadzonej dokumentacji, łącznie z wpisami w książce gwarancyjnej, umowami użyczenia samochodu na czas naprawy, itd. Jeżdżę samochodami od 89 roku, ale takiego G.... jak Venga to jeszcze nie miałem.


Powiem tak, wg mnie takie zachowanie serwisu (jestem przekonany, że takie załatwianie sprawy zależy w dużej mierze od nich) jest zupełnie niezrozumiały. KMP odpowiada na reklamacje po zgłoszeniach z ASO opatrzonych komentarzem samego serwisu. Tak żenujący poziom obsługi sprawia że zła renoma szybko się rozchodzi. Samo zachowanie kierownika serwisu przypomina mi jeden z warszawskich a raczej podwarszawskich serwisów. Napisz może w jakim mieście tak się użerasz bo profil masz nieuzupełniony

Ja na Twoim miejscu wziął bym opinię tego rzeczoznawcy i podpiął ją pod pismo z Kancelarii Adwokackiej w którym wzywasz KMP do wywiązania się z Umowy - często takie pismo pomaga, choć oczywiście nie przesądza o finale sprawy. Natomiast wydaje mi się, że warto najpierw spróbować tych najtańszych i najszybszych rozwiazań, bo - jak sam napisałeś - sprawa w Sądzie może się ciągnąć bardzo długo.

Powodzenia w walce o swoje :twisted:

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

20 gru 2013 06:58

Mi też padło wspomaganie serwis zażądał15 tys za wymianę silnika elektrycznego komplet z przekładnią kierowniczą wiec pojechałem do elektromechanika stwierdził że silniczek jest sprawny tylko jakiś moduł wmontowany w silnik żle działa a tego się nie naprawia za dużo zabawy. Zamówił używany silniczek z allegro za 300zł wymiana silniczka i kalibracja czujnika skrętu kosztowała 200 zł . I na razie działa już 5 miesiąc . Więc za 500 zł można to naprawić jeśli nie jest na gwarancji tych silników na allegro jest masa myślę że to chyba z rozbitych.http://allegro.pl/listing/listing.php?string=KIA+CEED+WSPOMAGANIE+ELEKTRYCZNE+KOMPLETNE&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

AUTOR WĄTKU
Maciej69
 

Re: EPS się zaświeciło

08 mar 2014 19:45

sorry :|
Ostatnio edytowano 15 mar 2014 09:53 przez Maciej69, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: EPS się zaświeciło

09 mar 2014 00:48

acieslin napisał(a):
nisiia napisał(a):u mnie wszystkie kontrolki znaczą to samo - zadzwoń do chłopaka ;)

eee - tylko te czerwone, z żółtymi da się jechać... :)


Ze świecącą kontrolką od wspomagania to Pudzianowski dałby radę jechać - kobieta raczej nie .
Proponuję poczytać w moim wątku od: "Po roku sam sobie odpowiem":
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=45&t=2214&p=139413&hilit=wspomaganie#p139413

Aha, od wymiany akumulatora wszystko OK.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: EPS się zaświeciło

11 mar 2014 17:26

Zacznijmy od tego, żeby kolega rozróżnił EPS od ESP i pisał w odpowiednim temacie :!! :pałka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: EPS się zaświeciło

11 mar 2014 19:23

Ryba4 napisał(a):Zacznijmy od tego, żeby kolega rozróżnił EPS od ESP i pisał w odpowiednim temacie :!! :pałka


To do mnie?
Rozróżniam.
Moje wszystkie teksty dotyczyły układu elektrycznego wspomagania kierownicy - Electric Power Steering.
"Czeski błąd" w starym wątku poprawiłem.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: EPS się zaświeciło

11 mar 2014 20:01

mziutku drogi nie, do kolegi:
Maciej69 napisał(a):witam forumowiczów mam taki oto problem z ESP. Po zakupie Kia ceed 2008 r i po przejechaniu kawałka zapaliła się kontrolka ESP OFF i nie dawała się skasować. Zdiagnozowano że akumulator jest winien więc go wymieniłem. Kontrolka nadal się paliła Ale po dwóch dniach jazdy wszystko wróciło do normy, ale po trzech dniach postoju na parkingu znowu po ruszeniu kontrolka się zapaliła. Pytanie czy ktoś z forumowiczów mija już coś takiego?

friendss
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
wul89
 

kontrolka EPS

27 lis 2014 20:27

Witam!
Mam problem od dłuższego czasu w swojej Kia Ceed.
Mianowicie dosyć często załączał mi się problem z EPS co uniemożliwiało jazdę z powodu braku wspomagania.
Parę razy byłem w ASO Kia i przeważnie usuwali mi błąd oraz raz zaktualizowali mi sterownik. Jednak po pewnym czasie znowu wystąpił ten błąd i tym razem stwierdzili, że sterownik nie daje się skalibrować oraz podali cenę naprawy która wynosi ok 6 tys gdyż, trzeba wymienić według nich całą kolumnę kierownicy gdyż oni nie wymieniają samych sterowników. Pan w serwisie podał mi numer sterownika, ale szukają na allegro nie znalazłem tego numeru.
Mam ogromną prośbę o pomoc mianowicie w odpowiedzeniu na 2 pytania:
1. Czy jeżeli kupię inny sterownik tzn. o innym numerze czy będzie pasował?
2. Czy kupić całą pompę wraz ze sterownikiem?
Mój numer sterownika to 563-001-h500. na allegro widziałem podobny ale z końcówka h100 też od kia ceed.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Rafał!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: EPS

27 lis 2014 22:41

Jakbyś chociaż rocznik napisał w profilu to byłoby nam łatwiej pomóc...
Pomijając fakt, ze miło ze wpadłeś i się przywitałeś itd.. tradycja.. ;) A także to, że o EPS jest kilka tematów, ale ty musiałeś założyć nowy..
Gwarancji nie masz ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
wul89
 

Re: EPS

27 lis 2014 22:51

Witaj!
dziękuje za odpowiedź.
Naprawiłem swój błąd i przywitałem się mam nadzieję, że mi wybaczycie.
Kia Ceed 1.6 CRDI z 2009 r. niestety nie mam już gwarancji, Pan od którego kupiłem nie serwisował w ASO co według mnie był wielki błąd ale cóż, ja bynajmniej to robię.
Przeglądałem tematy z EPS nie zauważyłem, więc przepraszam za zaczynanie nowego postu. Chciałem tylko uzyskać informacji na ten temat.
Pozdrawiam Cie Ryba4 ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl