[C1 i C1FL] kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: EPS

27 lis 2014 23:18

Jeśli po skasowaniu błędów albo wyłączeniu/włączeniu silnika wspomaganie "ożywa" to sprawdź w jakim stanie masz akumulator.
Przy słabowitej baterii może się wyłączać wspomaganie, bo kolumna pobiera bardzo duży prąd, rzędu 80A a przy małych obrotach alternator ma za małą wydajność - prąd musi być dostarczony z akumulatora.
Jeśli akumulator masz jeszcze "fabryczny", kilkuletni, to kup nowy, w porównaniu do kosztu całej przekładni wydatek pomijalny.
Jeśli jesteś bardzo oszczędny - pożycz akumulator tylko na pewno musi być sprawny.
Parametry akumulatora sprawdzisz w sklepach/serwisach akumulatorów.
Jeśli wymiana nie pomoże to mimo teoretycznie braku gwarancji, spróbuj wysłać maila do
Kia Motor Poland - może w ramach tzw. Dobrej Woli wymienią całą kolumnę, szczególnie że teraz korzystasz z ASO.
Mnie się udało. clapping.

AUTOR WĄTKU
wul89
 

Re: EPS

27 lis 2014 23:48

Witaj.
Jeżeli chodzi o akumulator to jest nowy tzn. 3-4 miesiące. W październiku naprawiałem alternator dokładnie szczotki oraz koło pasowe. Mechanik już sprawdzał napięcie akumulatora i było dobrze, więc nie jest to problem akumulatora. W ASO powiedzieli, że sterownik nie odpowiada na komendy i nie da się go skalibrować.
Więc problem leży w sterowniku który muszę nabyć ale nie wiem czy mogę go zastąpić innym tzn. inny numer na sterowniku.
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam !

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: EPS

28 lis 2014 00:03

Zanim KIA wykazała Dobrą Wolę to już byłem umówiony na regenerację

http://allegro.pl/kolumna-kierownicza-p ... 72792.html

Poszukaj jeszcze, najlepiej na Allegro hasło KOLUMNA CEED,
Ostatnio edytowano 28 cze 2015 22:23 przez mziutek, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
wul89
 

Re: EPS

28 lis 2014 00:31

Te allegro maja końcówkę h100 a u mnie h500.
Myślisz, że nie będzie problemu z tym?

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: EPS

28 lis 2014 00:49

wul89 napisał(a):Te allegro maja końcówkę h100 a u mnie h500.
Myślisz, że nie będzie problemu z tym?


Ja nie mam pojęcia, sam bym tego nie robił.
Teraz znalazłem taką ofertę:

http://allegro.pl/wspomaganie-elektrycz ... 72183.html

Wiedza kosztuje :he

Powodzenia! :good

AUTOR WĄTKU
andromeda9
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

26 cze 2015 09:11

Ten sam problem występuje we wszystkich koreańskich samochodach. Producentem elektrycznego wspomagania kierownicy jest koreańska firma Mobis.
KMP utrzymuje, że wspomaganie kierownicy może wyłączyć się tylko na postoju. Nie jest to prawda !!!
Wspomaganie kierownicy może wyłączyć się podczas jazdy !!! JEST TO BARDZO GROŹNE.
KMP i ASO nie rozwiązują problemu. Poziom usług jest żenujący.
Jeżeli ktoś zna wyspecjalizowane warsztaty to bardzo proszę o informacje.
Ze swojej wysyłam link do strony:
http://hyundai-wspomaganie.pl/

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

26 cze 2015 09:56

Za wklejanie tego samego posta w 4-ech tematach i bezczelną reklamę powinieneś dostać bana, ale niech będzie tylko ostrzeżenie, bo może rzeczywiście strona się komuś przyda.
Ja tylko słyszałem, że naprawa faktycznie wadliwej kolumny w Ceedzie polega na wymianie jakiejś tam plastikowej części za 0,5$, więc może rzeczywiście jak ktoś dobrze rozkminił temat to naprawia to 60x taniej niż ASO, ale to tylko słyszałem :fiu
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
andromeda9
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

26 cze 2015 10:20

Dziękuje za uwagę. Nic nie reklamuję.
Wkleiłem posta w Awaryjność raporty z eksploatacji, Silnik i skrzynia biegów i przede wszystkim Bezpieczeństwo.
Wspomaganie może wyłączyć się podczas skrętu i jazdy z prędkością np. 15 km/h. Proszę sobie wyobrazić czym to może grozić.
KMP I ASO opowiadają, że wspomaganie może wyłączyć się tylko na zatrzymanym pojeździe i odmawia jakichkolwiek napraw.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

26 cze 2015 20:53

andromeda9 napisał(a):Wspomaganie może wyłączyć się podczas skrętu i jazdy z prędkością np. 15 km/h


A Tobie przy jakiej prędkości się wyłączyło?

andromeda9 napisał(a):KMP I ASO opowiadają, (...) odmawia jakichkolwiek napraw


Łoj. Nowość jakaś. Jakich napraw Tobie odmówili?

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

28 cze 2015 20:04

ja na Waszym miejscu oddałbym sprawę do Turbo Kamery albo innych podobnych programów. Często nagłe pojawienie sie tv rozwiązuje "nierozwiązywalne" spory
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

28 cze 2015 21:15

szczur75 napisał(a):A Tobie przy jakiej prędkości się wyłączyło?


Przy różnych prędkościach.
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=7612#p156190

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

28 cze 2015 21:42

mziutek napisał(a):
szczur75 napisał(a):A Tobie przy jakiej prędkości się wyłączyło?


Przy różnych prędkościach.
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=7612#p156190


I co? Ty też jesteś taką ciotą drogową, że nagłe wyłączenie wspomagania było powodem wypadku? Czy jednak potrafiłeś tą sytuację okiełznać?

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

28 cze 2015 22:33

szczur75 napisał(a):I co? Ty też jesteś taką ciotą drogową, że nagłe wyłączenie wspomagania było powodem wypadku? Czy jednak potrafiłeś tą sytuację okiełznać?



Gdybyś zamiast prób obrażania przeczytał ten post i inne na ten temat np.
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=41&t=7726&hilit=+wspomaganie#p154500
to może zauważyłbyś że awarie przytrafiły się kobiecie za kierownicą - dała sobie radę,
mimo że potrzeba znacznej siły by kierować z zepsutym elektrycznym wspomaganiem.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

29 cze 2015 00:02

mziutek napisał(a):zauważyłbyś że awarie przytrafiły się kobiecie za kierownicą - dała sobie radę, mimo że potrzeba znacznej siły by kierować z zepsutym elektrycznym wspomaganiem



Serio? Kobietom też się to zdarza? A to przepraszam...



Mimo wszystko, warto w przypadku takiej awarii, usunąć usterkę. Pisanie na forum tego nie da. Raczej wizyta w serwisie.
I nie widzę żadnej różnicy czy zdarzy się to kobiecie czy mężczyźnie czy też innemu genderowi.
Cóż? Czasami tak jest, że coś się psuje. Od hejtingu na forum się nie naprawi.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

29 cze 2015 17:13

andromeda9 napisał(a):Ten sam problem występuje we wszystkich koreańskich samochodach. Producentem elektrycznego wspomagania kierownicy jest koreańska firma Mobis.
KMP utrzymuje, że wspomaganie kierownicy może wyłączyć się tylko na postoju. Nie jest to prawda !!!
Wspomaganie kierownicy może wyłączyć się podczas jazdy !!! JEST TO BARDZO GROŹNE.
KMP i ASO nie rozwiązują problemu. Poziom usług jest żenujący.
Jeżeli ktoś zna wyspecjalizowane warsztaty to bardzo proszę o informacje.
Ze swojej wysyłam link do strony:
http://hyundai-wspomaganie.pl/


Kolego andromeda to może ja trochę głębiej rozgrzebię ten temat. Powiedz mi jaki powód podało ASO, że odmówiło CI gwarancyjnej naprawy wspomagania ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
andromeda9
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

30 cze 2015 08:17

Usterka zdarzyła się dwukrotnie. Pierwszym razem na zatrzymanym pojeździe w czasie obowiązywania 5-letniej gwarancji. ASO nie wymieniło przekładni, a jedynie przeczyściło styki - prosiłem o wymianę przekładni. Za drugim razem przy prędkości około 15 km/h po upływie obowiązywania 5-letniej gwarancji. Powody odmowy KMP są dwa: pierwszy, iż za pierwszym razem odebrałem samochód bez zastrzeżeń, drugi powód to, że nie wykonałem przeglądu w ASO po upływie 5-letniej gwarancji.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

30 cze 2015 10:43

A w czasie trwania 5-letniej gwarancji wykonywałeś wszystkie przeglądy w ASO ? Którym ? I Które odmówiło gwarancyjnej wymiany ?
Bo wiesz, coś mi tu śmierdzi...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

30 cze 2015 18:03

andromeda9 napisał(a):Za drugim razem przy prędkości około 15 km/h po upływie obowiązywania 5-letniej gwarancji. Powody odmowy KMP są dwa: pierwszy, iż za pierwszym razem odebrałem samochód bez zastrzeżeń, drugi powód to, że nie wykonałem przeglądu w ASO po upływie 5-letniej gwarancji.


Jeśli Twoje auto miało gwarancję podstawową 5 lat (i się skończyła), to powyższe powody były na pewno dodatkowymi, a nie podstawowymi.
Aczkolwiek, gdybyś wykonywał regularną obsługę w ASO, jakaś szansa była by.
A tak to kopnąłeś gołą stopą w głaz i płaczesz, że boli. Dziwne.

AUTOR WĄTKU
DRG
 

Wyłączające sie wspomaganie.

16 kwi 2016 13:12

Witam,
Posiadam Kia Ceed 2009 1.6 CRDI 115 km. Od pewnego czasu wyłącza się wspomaganie w aucie oraz zapala się czerwona kontrolka EPS. Dzieje się to przeważnie przy niewielkich prędkościach, oraz przy zatrzymaniu w miejscu, raz zdarzyło się podczas jazdy na trasie. Komputer diagnostyczny podał następujące błędy:
-C1259 - Czujnik kąta skręgu - usterka elektryczna.
-C1290 - Główny czujnik momentu obrotowego - usterka sygnału.
Spotkaliście się z czymś podobnym? ASO sugeruje tylko wymianę przekładni kierowniczej.
Proszę o szybką pomoc, auto potrzebne mi jest do pracy. Póki co auto stało w jednym warsztacie ale także sugerowali wymianę przekładni.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Wyłączające sie wspomaganie.

16 kwi 2016 15:06

DRG napisał(a):Witam,
Posiadam Kia Ceed 2009 1.6 CRDI 115 km. Od pewnego czasu wyłącza się wspomaganie w aucie oraz zapala się czerwona kontrolka EPS. Dzieje się to przeważnie przy niewielkich prędkościach,


Ile lat ma akumulator? W jakim jest stanie?
Wspomaganie pobiera bardzo duży prąd, ponad 70A - bezpiecznik jest 80A.
Przy powolnej jeździe, na niskich obrotach silnika (np przy skręcie w wąską uliczkę na trzecim biegu),
alternator nie jest w stanie dostarczyć takiego prądu i wspomaganie usiłuje ten prąd pobierać z akumulatora.
Słaby akumulator też nie potrafi dostarczyć wymaganego prądu, spada chwilowe napięcie
i układ wspomagania blokuje się, wraca do życia po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika.
Radzę zacząć od sprawdzenia akumulatora, może pożyczyć skądś sprawny albo nawet zdecydować
się na kupno nowego, jeśli w aucie jest jeszcze fabryczny siedmioletni.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl