[C1 i C1FL] kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
clout
 

[C1 i C1FL] kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

01 kwi 2010 18:18

Jadę sobie dzisiaj na prostej spokojnie, nie szybciej niż 60km/h ... i nagle ! ciach ! kontrolka EPS zapaliła się na czerwono ( innego koloru i tak chyba nie ma :-) )
no i wspomaganie przestało ZUPEŁNIE działać. Lekko się przestraszyłem bo z początku myślałem że wcale nie mogę ruszać kierownicą, ale to były nerwy oczywiście ... Zwolniłem, zjechałem na chodnik i wyłączyłem silnik. Po odpaleniu wszystko wróciło do normy. Strach pomyśleć co by się stało gdyby takie jaja pojawiły się w trakcie jakiegoś manewru przy większej prędkości ...

Co szanowni koledzy na takie coś ?
Ostatnio edytowano 01 kwi 2010 21:24 przez clout, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

01 kwi 2010 20:40

kontrolka EPS a nie ESP - zmień tekst i pojedz do serwisu, moze komputer coś wyłapał

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
clout
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

01 kwi 2010 21:26

Zmieniłem tekst ... Do serwisu podjadę.
Przy okazji napiszę jak przyjmą mnie w nowym serwisie Szczecińskim - Kia Polmotor :)

AUTOR WĄTKU
clout
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

02 kwi 2010 15:33

Już po wizycie w Polmotorze ... powiedzieli że wykonali kalibrację wspomagania bo się rozkalibrowało - cokolwiek to znaczy ...
Obiecali też wymianę zagłówka który się rozklekotał ... Transbud proponował naprawę nienaprawialnego zagłówka ...
Ogólnie wrażania z Polmotoru pozytywne, ale napiszę coś więcej we właściwym dziale ...

AUTOR WĄTKU
migland
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

20 lip 2011 19:47

witam ja mam identyczny problem z tym ze teraz swieci sie caly czas, nawet po wylaczeniu i wlaczeniu stacyjki. Kilka razy wczesniej zdarzylo mi sie ze zaswiecilo sie i przestalo dzialac wspomaganie ale po wylaczeniu i wlaczeniu wszystko wracalo do normy, tym razem nie chce. Tez juz mialem raz kalibrowane wspomaganie. O co chodzi? czy to normalne ze co chwile trzeba wspomaganie kalibrowac?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

20 lip 2011 22:51

Nie, nie normalne. Masz ESP?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
migland
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

21 lip 2011 06:46

nie, nie mam esp, mam zalozony lpg ale mysle ze na prace wspomagania nie powinno miec to wplywu

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

21 lip 2011 07:32

No to raz zapisane wartości skrajne z diod kierownicy nie powinny być zapominane przez EPS. Stawiam jednak na problem z samym EPS lub jego sterownikiem. Wg mnie domaga się wymiany.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
kubiec1
 

Re: EPS - lekko się przestraszyłem

17 sie 2011 18:01

Mam KIA Vengę i podobny problem. Opiszę go szerzej i proszę o info, jeżeli spotkał się z podobnym problemem w swojej KIA.
Jestem kolejnym niezadowolonym posiadaczem Vengi benzyna 1,4l. Po 3 miesiącach od zakupu zablokował się wyświetlacz LCD pokazujący godzinę i temperaturę. Na zewnątrz 3 st. C a na termometrze elektronicznym +27. Odwiedziłem 2 krotnie serwis, wgrywali jakieś oprogramowanie za każdym razem pomagała na 2 tygodnie. W końcu wyświetlacz zdechł (przestał w ogóle cokolwiek wyświetlać). Kolejna wizyta w serwisie i wymiana wyświetlacza. Wreszcie pomogło. Po kolejnym miesiąc wyświetlił się błąd EPS i przestało działać wspomaganie. Wizyta w serwisie i diagnoza, że jest uszkodzony czujnik wspomagania, a koszt części to 20 tyś zł.Naprawa potrwa 3 tygodnie, a samochodu zastępczego nie dadzą. Po stanowczej rozmowie z kierownikiem salonu znalazł się samochód zastępczy. Po tygodniu telefon, że auto naprawione. Wg serwisu obyło się bez wymiany kolumny kierowniczej błąd był w EPROMie. Odbieram samochód i proszę o uzupełnienie wpisów w książce gwarancyjnej. Serwis odmawia, tłumacząc, że mogą wpisać tylko te naprawy, przy których były wymieniane części. Tłumaczę więc, że był wymieniony wyświetlacz, na co pracownik serwisu sprawdza w kompie i mówi, że żadnej wymiany nie było. Na pytanie jakim cudem wyświetlacz zaczął działąć serwisant nie umie odpowiedzieć. Wyjeżdżam lekko zirytowany i po 2 tygodniach dzwonię ponownie do serwisu. Powtórka z rozrywki: świeci czujnik EPS i nie działa wspomaganie kierownicy. Umawiam się na serwis i proszę o przygotowanie samochodu zastępczego. Nazajutrz kolejna wizyta w serwisie i informacja, że naprawa będzie trwała 3 tygodnie. Kategorycznie żądam uzupenienia książki gwarancyjnej i pokazuję zapis, że muszą być odnotowane wszelkie czynności serwisowe. "Mięknie rura" serwisantowi i uzupełnia wcześniej wykonane naprawy. Po 2 tygodniach od zostawienia auta w serwisie otrzymuję telefon, że Kia Motors Polska odmówiła wykonania naprawy gwarancyjnej. To sku...y Samochód ma 10 miesięcy, 4 naprawę i jeszcze próbują wyszarpać kasę za naprwę. Argumentacja, samochód ma zamontowaną instalację LPG. Kontaktuję się z niezależnym ekspertem. O mało się nie popłakał ze śmiechu słysząc argumentację KIA. Nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego między pracą LPG a wspomaganiem kierownicy. W chwili obecnej przygotowuję pozew do sądu przeciwko KIA i skończy się pewnie wymianą za 2 lata samochodu na nowy (nie zamierzam odbierać swojej Vengi, dopóki nie będzie naprawiona). Czy może cię to nie przeraża i myślisz o zakupie Vengi. Ja przestrzegam. Jeżeli ktoś uważa, że jestem z konkurencji to chętnie opublikuję całość zgromadzonej dokumentacji, łącznie z wpisami w książce gwarancyjnej, umowami użyczenia samochodu na czas naprawy, itd. Jeżdżę samochodami od 89 roku, ale takiego G.... jak Venga to jeszcze nie miałem.

AUTOR WĄTKU
imation
 

EPS się zaświeciło

27 gru 2012 21:05

Może ktoś wie i pomoże co z tym robić.
Jakieś 2 tygodnie temu zaświeciła mi się kontrolka eps.
W tym czasie akumulator 2x zdechł.Zauważyłem, że gdy wyłaczam silnik wspomaganie w dalszym ciągu działa. Może ktoś posiada schemat elektryki ceed sw 1,6crdi 2008r, to sam zabadam powód świcącej kontrolki EPS. Trochę mnie denerwują ewentualne skutki. Bo jak te wspomaganie cały czas działa aż do wyładowania akumulatora to jeszcze się co tam uszkodzi, jakiś element odpowiadający za to wspomaganie.
Ostatnio edytowano 28 gru 2012 08:21 przez pioter, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin pkt 2 ppkt i

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: EPS się zaświeciło

27 gru 2012 21:46

EPS? Czy może chodzi Ci o ESP? Jak ESP, to odpal silnik i przekręć kilka razy kierownice w lewo i prawo. Powinno pomóc.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
imation
 

Re: EPS się zaświeciło

27 gru 2012 21:53

EPS napewno. Mój ceed nie jest wyposażony ESP. Dzięki sprawdzę. Jak nie pomoże to napiszę.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: EPS się zaświeciło

28 gru 2012 08:40

W EPS to seryjnie wyposażony jest każdy cee'd - to układ elektrycznego wspomagania układu kierowniczego, ale kontrolka jest tylko opcjonalnie w dieslach, Jak świeci to wg instrukcji znaczy, że aku jest rozładowany (sprawdź, może aku dożył swoich dni i pada pod obciążeniem), zrób też to to, co poleca awer. Jak nie pomoże to serwis, który w sumie polecam już teraz, bo jest niestety prawdopodobna opcja, że powodem padnięcia aku jest uszkodzenie wspomagania, które działa cały czas i dlatego bateria zostaje wyładowana. Jak wspomaganie i aku okaże się OK to powodem świecenia kontrolki może być też to, że komp zarejestrował błąd i do czasu jego wykasowania będzie go sygnalizować.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
nisiia
 

Re: EPS się zaświeciło

28 gru 2012 11:14

nie mam diesla, a dam sobie obie ręce uciąć, że mam kontrolkę EPS - nawet ostatnio pytałam lubego, czym się różni ESP od EPS ;-)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: EPS się zaświeciło

28 gru 2012 15:43

Kontrolka EPS zaświeca się przy przekręceniu kluczyka w pozycje ON po ok 3-5 sek gaśnie ( podobnie jak inne kontrolki )
A jest umiejscowiona pod wskaźnikiem temperatury ( model przed FL'em)
Obrazek
PS: fotka i wskaźniki stuningowane przez topic'a
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
nisiia
 

Re: EPS się zaświeciło

28 gru 2012 17:19

u mnie wszystkie kontrolki znaczą to samo - zadzwoń do chłopaka ;)

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: EPS się zaświeciło

28 gru 2012 21:00

nisiia napisał(a):u mnie wszystkie kontrolki znaczą to samo - zadzwoń do chłopaka ;)

eee - tylko te czerwone, z żółtymi da się jechać... :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: EPS się zaświeciło

28 gru 2012 21:02

acieslin napisał(a):
nisiia napisał(a):u mnie wszystkie kontrolki znaczą to samo - zadzwoń do chłopaka ;)

eee - tylko te czerwone, z żółtymi da się jechać... :)


nie przesiadłaś się jeszcze? ;)

AUTOR WĄTKU
nisiia
 

Re: EPS się zaświeciło

29 gru 2012 06:04

acieslin napisał(a):eee - tylko te czerwone, z żółtymi da się jechać... :)


Ale zadzwonić trzeba. Że mi się tzw "lampka alladyna" zaświeciła ;) Ratunku :)

AUTOR WĄTKU
Sobieski
 

Re: EPS się zaświeciło

30 gru 2012 22:57

imation napisał(a):Może ktoś wie i pomoże co z tym robić.
Jakieś 2 tygodnie temu zaświeciła mi się kontrolka eps.
W tym czasie akumulator 2x zdechł.Zauważyłem, że gdy wyłaczam silnik wspomaganie w dalszym ciągu działa. Może ktoś posiada schemat elektryki ceed sw 1,6crdi 2008r, to sam zabadam powód świcącej kontrolki EPS. Trochę mnie denerwują ewentualne skutki. Bo jak te wspomaganie cały czas działa aż do wyładowania akumulatora to jeszcze się co tam uszkodzi, jakiś element odpowiadający za to wspomaganie.

Witam.
Na stronie 4/35 instrukcji w lewym górnym rogu masz napisane co trzeba zrobić po wymianie (lub rozładowaniu) akumulatora.
"Uchwyt" to nic innego jak kierownica (feler w tłumaczeniu).
Zawsze jak coś grzebie przy aku to lampka ESP (żółta) się zapala - to norma.

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl