[C1 i C1FL] kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

12 maja 2019 02:22

Ja mam teraz taka sytuację, że nie wyłącza mi się wspomaganie, ogólnie mam uszkodzoną taśme/zwijak kierownicy obstawiam, że to jest przyczyną. Gdy juz wymienię zwijak i dokonam kalibracji sprawdzę czy wspomaganie będzie się wyłączało po wyjęciu kluczyka i zgaszeniu silnika.

EDIT (może komuś się przyda)
No i udało się, taśmę wymieniłem sam, ponownej kalibracji dokonalismy ze znajomym korzystając z interfesu Delphi, kontrolka wspomagania EPS juz się nie pali, wspomaganie wyłącza się po wyłączeniu silnika ;-)

AUTOR WĄTKU
mak58
 

Re: kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

01 lis 2019 21:12

Witam.
Po wymianie GWIAZDKI ŁĄCZNIKA ELASTYCZNEGO KOLUMNY KIEROWNICZEJ / FLEXIBLE COUPLING / Hyundai Kia z powodu hałasów jakie powstawały w czasie manewrowania na postoju została lekko przesunięta w lewa stronę kolumna kierownicy. Czy to może być przyczyną zapalenia się kontroli EPS? Dziękuje za informację. :swerve:
https://www.fox.rzeszow.pl/img/medium/19295/.jpg

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

01 lis 2019 23:56

Obstawiam, że po wymianie gwiazdki krzyżak łączący kolumnę kierownicy z przekładnią nie został zamontowany w takiej samej pozycji (przerabiałem to u siebie własnymi rękami) stąd własnie lekko przekręcone koło kierownicy, możesz albo jeszcze raz rozkręcić i próbować wyprostować koło kierownicy i następnie założyć krzyzak ponownie. Jeśli nie jest to duże przesunięcie to możesz zrobić korektę ustawiając zbieżność.
Kwestia kontrolki EPS - podpięcie po interfejs i skalibrowanie czujnika kąta koła kierownicy powinno załatwić sprawę, chyba że podczas wymiany uszkodzony został ten czujnik a w zasadzie zerwana w nim taśma, wtedy wymiana i potem kalibracja.

pawdedi
Kierownik zmiany
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 mar 2018 22:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb 90KM
2012

Re: kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

02 lis 2019 07:27

Gdzieś czytałem że ESP, można skalibrować na postoju bez delphi czy innego gds.

Zaraz poszukam.

Po ponownym podłączeniu lub
doładowaniu wyczerpanego
akumulatora zapalić się może
wskaźnik ESP OFF. W takim
przypadku należy obrócić uchwyt o
pół obrotu w lewo i w prawo przy
wyłączniku zapłonu znajdującym
się w położeniu ON. Następnie po
wyłączeniu zapłonu należy
ponownie uruchomić silnik.
Wskaźnik ESP OFF możne zgasnąć.
Jeśli jednak nie zgaśnie, układ
powinien zostać jak najszybciej
sprawdzony przez autoryzowanego
sprzedawcę KIA.

AUTOR WĄTKU
mak58
 

Re: kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

03 lis 2019 21:35

Witam.
Dziękuje za informacje. Po naprawie przedstawię sytuację. :spoko:

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: kontrolka EPS - wspomaganie kierownicy

04 lis 2019 02:00

Pawdedi
To co napisałeś to się zgadza, tylko ja odniosłem się do układu EPS czyli wspomagania kierownicy, natomiast ty napisałeś procedurę kalibracji układu ESP czyli kontroli trakcji ;-)

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl