hamulce - problem

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lukjan
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 05 paź 2014 07:24
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska

hamulce - problem

05 paź 2014 07:33

Witam
Mam pewien problem z hamulcami w swoim i30, podczas hamowania po zdjęciu nogi z hamulca auto dalej hamuje, raz to się dzieje a raz nie, czyżby pompa mi się kończyła? Jeśli tak to gdzie kupić nowa za rozsądne pieniądze, a może kupić używkę na alledrogo, celem sprawdzenia?
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: hamulce - problem

05 paź 2014 12:11

Żartujesz chyba, zakładać do auta używaną pompę hamulcową? Ty masz tym autem jeździć, czy Twój wróg :twisted:
Sprawdzałeś zaciski hamulcowe, kiedy były czyszczone?

AUTOR WĄTKU
lukjan
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 05 paź 2014 07:24
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska

Re: hamulce - problem

05 paź 2014 12:27

chodziło mi bardziej o sprawdzenie czy to pompa siedzi, niedawno miałem wymieniany tarcze i klocki (przód i tył) i wszystko było czyszczone. Używana pompa to ok 50 zł.

roberto
 

Re: hamulce - problem

06 paź 2014 04:50

a gwarancji już nie masz? mojemu koledze w ceedzie dwa razy wymieniali ;-)

AUTOR WĄTKU
lukjan
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 05 paź 2014 07:24
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska

Re: hamulce - problem

06 paź 2014 15:57

No co ty ja mam I30 i gwarancja już się skończyła - rocznik 2007

Roman5
 

Re: hamulce - problem

06 paź 2014 19:12

A czasami wezyki hamulcowe ci nie spuchly w srodku i masz zamkniety przelot.Sprawdz zaciski czy tloczki nie sa zapieczone.

AUTOR WĄTKU
lukjan
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 05 paź 2014 07:24
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska

Re: hamulce - problem

14 sty 2015 21:09

Problem częściowo zniknął po wymianie włącznika STOP i wymianie płynu hamulcowego. Przy wymianie płynu zauważyłem dziwne działanie hamulców a mianowicie przy odpowietrzaniu prawej strony pedał pomimo pompowania był wyraźnie bardziej miękki jak przy odpowietrzaniu strony lewej. Po wymianie płynu, przy hamowaniu nic nie ściąga wydaje się, że hamulce są ok, ale pierwszy raz spotkałem się z takimi objawami. Czyżby to koniec pompy hamulcowej lub pompy ABS?

lysy8702
 

Re: hamulce - problem

03 mar 2015 22:18

u mnie w ceedzie , też 2007 r , było tak że po wymianie klocków też tak było . Co się okazało trzeba było podpiłować klocki , które się w prowadnicy zacinały bo był za ciasne i 1 zacisk stanął bo zardzewiał tłoczek i wymiana płynu nie pomogła no to zdemontowałem to , wyjąłem tłoczek i przeczyściłem go papierem ściernym , poskładałem . 2 lata już jeździ i dobrze więc polecam to sprawdzić w pierwszej kolejności

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl