Nienaturalne, irytujące szumy w kołach

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wrusek
 

Nienaturalne, irytujące szumy w kołach

19 kwi 2014 14:44

Witajcie forowicze,
Mam pytanie, tak się składa że jestem posiadaczem ceed'a 1,4 100KM i wszystko było by w porządku gdyby nie pewna irytująca wada. Otóż od momentu odbioru fabrycznie nowego samochodu z salonu, nie mogę się pozbyć uporczywego szumu, a właściwie pojawiających się w zakresie prędkości od 55km/h do 85km/h nierównomiernych jęków pochodzących gdzieś od kół/może układu napędowego. Przy pokonywaniu niewielkich codziennych odcinków do pracy to jeszcze da się wytrzymać, jednak gdy trzeba pokonać kilkaset km zgodnie z przepisami to naprawdę można oszaleć.
Kupując fabrycznie nowy samochód z salony, chyba mam prawo oczekiwać cichej i przyjemnej jazdy.
Kilkukrotnie, wciągu 14 miesięcy eksploatacji i przejechaniu ponad 10 000 km, zgłaszałem do serwisu powyższy problem, jednak po wnikliwych przeglądach i jazdach testowy, nie uzyskałem nic poza stwierdzeniem że "widocznie te typy tak maja".
Czy jest może pośród użytkowników podobnych samochodów osoba która mogła by pomóc mi w rozwiązaniu tego uciążliwego problemu?
Nadmieniam że opony, łożyska, kołpaki - zostały wykluczone jako źródło tego wibrującego hałasu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Wojciech - użytkownik rocznego ceed'a.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Nienaturalne, irytujące szumy w kołach

19 kwi 2014 17:43

Na zimowych i letnich oponach tak masz?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
amigo
 

Re: Nienaturalne, irytujące szumy w kołach

20 kwi 2014 06:08

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum. Też jestem (od niedawna) posiadaczem cee`d SW 1,4 100KM. Podobny przypadek miałem w poprzednim samochodzie po kupieniu nowych opon. Przy pewnych prędkościach i pustym samochodzie wpadały w rezonans z układem zawieszenia. Pomogła kontrola na dobrym manometrze i nieznaczna redukcja ciśnienia w oponach z tyłu.
Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
wrusek
 

Re: Nienaturalne, irytujące szumy w kołach

22 kwi 2014 07:57

Tak, bez znaczenia jest czy na letnich, czy na zimowych, z kołpakami czy bez - nawet zamieniałem koła miejscami przód z tyłem - bez zmian.
nie ma większego znaczenia obciążenie samochodu - oscylujący, uciążliwy szum pojawia się w tym zakresie prędkości i nikt nie może dociec dlaczego.

Wojtek

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Nienaturalne, irytujące szumy w kołach

22 kwi 2014 14:19

A jesteś pewien, że to z układu napędowego? Piszesz że od 55 do 85 km/h, czy "częstotliwość" tego hałasu się zmienia, czy jest stała, chodzi mi o to że przy 85 km/h koła kręcą się szybciej niż przy 55 km/h więc jeśli związane to jest z obracaniem się kół to hałas też powinien się nieco zmieniać. Czy tylko jak jedziesz prosto tak jest czy np. na łuku drogi znika? Czy bardziej słychać w kabinie, czy jak np. otworzysz okno to bardziej? Z tyłu czy raczej z przodu, z lewej z prawej? A jak przyhamujesz z 85 km/h do 55 km/h to podczas hamowania też jest ten hałas czy nie?
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Twoje-Dywaniki_pl
 

Re: Nienaturalne, irytujące szumy w kołach

22 kwi 2014 15:48

A samo ciśnienie? Moze to kwestia tego,że jest go za mało lub za dużo,sprawdzałeś jakie masz po wymianie/ U kumpla był podobny problem i właśnie przyczyną okazało się zbyt mało ciśnienia w prawej przedniej oponie,stad taki szum.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl