Tylne zawieszenie - Problem !!

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
nowaczek91
 

Tylne zawieszenie - Problem !!

30 mar 2014 21:53

Witam Wszystkich !

Od dłuższego czasu mam pewien problem z tylnym zawieszeniem.
A mianowicie z miesiąc temu z okolic tylnego koła prawego wydobywało się stukanie.. Pojechałem na stacje diagnostyczną rzekomo nigdzie luzów nie było.. nie dawało mi to spokoju pojechałem na inną stację też nic nie znaleźli amortyzatory w porządku około 80%, nigdzie luzów nie ma. więc pojechałem do ASO zostawiłem im samochód stwierdzili padnięty łącznik wahacza. Wymieniłem i nie powiem ten stuk to już przeszłość.
Ale mimo wszystko nadal słysze jakies tym razem głuche pukanie (jakby pułka w bagażniku się obijała). Objawia się to tylko na większych dziurach lub na łączeniu asfaltu (gdy jest jakis lekki uskok) z kolei na śpiącym policjancie tego nie słychać.
Odrazu można wyeliminować półkę gdyż bez półki czy nawet z otwartym bagażnikiem jest to samo.
Wymieniłem z tyłu gumy stabilizatora oraz łączniki problem nadal występuje..

Takie głuche stuki pojedyńcze raczej (jakby półka obijała się) Ma ktoś jakiś pomysł ? Niby luzów nie ma amorki wporządku..

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

30 mar 2014 22:28

Sprawdź wahacze do regulacji zbieżności. Ciężko diagnozować ich luzy.

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

31 mar 2014 07:27

Mi stukała o zderzak końcówka wydechu. Były to właśnie takie pojedyncze puki - stuki. Wydech potrafi się przesunąć na zaczepach i rura trafia wtedy w zderzak i na wybojach objawia się pukaniem.

AUTOR WĄTKU
nowaczek91
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

31 mar 2014 20:21

Dzięki za zainteresowanie!

Jeśli chodzi o wahacz do regulacji zbieżności to jeśli dobrze się rozumiemy to tą właśnie część jak wczęsniej pisalem mi wymienili i te głowne stuki ustały (ta cześc wedlug katalogu 552501H000) ale te głuche pojedyńcze stuki głównie na jakis zapadnietych kanalikach itp zostały..

Sprawdze jutro ten tłumik

Na postoju podczas bujania autem nic nie slychać zadnych stuków itp.
\
A może to poduszki amortyzatora ? Da się to jakoś samemu sprawdzić ?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

01 kwi 2014 16:31

Gdybyś dokładniej wypełnił profil i wiedzielibyśmy jakie masz auto (to nie Mercedes SLS, że jest jeden i kropka) może byłoby nam łatwiej, bo różne modele miały swoje przypadłości jak np zatrzask kanapy..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
nowaczek91
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

01 kwi 2014 19:00

Kia ceed 1.4 109KM HB 2007r Comfort +

Sprawdzałem tłumik niestety to nie to..

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

01 kwi 2014 19:15

Ryba4 napisał(a):Gdybyś dokładniej wypełnił profil ... jak np zatrzask kanapy..

nowaczek91 napisał(a):Sprawdzałem tłumik niestety to nie to..

Hmm :pick_priv
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Twoje-Dywaniki_pl
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

22 kwi 2014 15:55

Sprawdź poduszki amortyzatora skoro jak piszesz- słyszysz taki pusty dźwięk i na postoju nie ma stoków to może być właśnie to ale głowy nie dam. W ASO niczego więcej nie stwierdzili?

AUTOR WĄTKU
mak58
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem

09 sie 2014 06:54

Witam.
W mojej Kia cee'd 1,6 benzyna od dłuższego czasu mam problem z tylnym zawieszeniem.W czasie przejazdu przez nierówności w okolic tylnego koła prawego słychać się stukanie na równej drodze jest ok. W ramach usunięcia tej usterki odwiedziłem dwie stacje diagnostyczne w celu sprawdzenia zawieszenia wszystko ok. Wymieniłem podporę amortyzatora bo wyglądało to jak by z tego miejsca i nic jest tak jak było, sprawdziłem czy tłumik gdzieś nie uderza ale jest dobrze, bagażnik też jest sprowadzony i nadal to samo. Może ma ktoś pomysł gdzie szukać rozwiązania tego problemu. Dziękuję za odpowiedz.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

09 sie 2014 07:19

Często (sam tak miałem w dwóch poprzednich ceedach) łacznik stabilizatora daje takie efekty dźwiękowe, że wydaje się, że tylne zawieszenie siada (stukanie z tyłu). Po wizycie w ASO stwierdzono wybicie łącznika z przodu i po wymianie pomogło.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Twoje-Dywaniki_pl
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

28 sie 2014 11:48

Dlatego też najlepsza opcja to udać się do ASO w celu sprawdzenia i ewentualnej wymiany,wtedy może problem ustąpi,było już przecież co najmniej kilka podobnych wątków na forum.

AUTOR WĄTKU
pajuj
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

04 wrz 2014 16:15

Za nowaczek91"
"A mianowicie z miesiąc temu z okolic tylnego koła prawego wydobywało się stukanie.. Pojechałem na stacje diagnostyczną rzekomo nigdzie luzów nie było.. nie dawało mi to spokoju pojechałem na inną stację też nic nie znaleźli amortyzatory w porządku około 80%, nigdzie luzów nie ma. więc pojechałem do ASO zostawiłem im samochód stwierdzili padnięty łącznik wahacza. Wymieniłem i nie powiem ten stuk to już przeszłość.
Ale mimo wszystko nadal słysze jakies tym razem głuche pukanie (jakby pułka w bagażniku się obijała). Objawia się to tylko na większych dziurach lub na łączeniu asfaltu (gdy jest jakis lekki uskok) z kolei na śpiącym policjancie tego nie słychać.
Wymieniłem z tyłu gumy stabilizatora oraz łączniki problem nadal występuje.".

Nowaczek, jakbym to ja pisał ten post
No mam to samo.
W lipcu wymieniłem WSZYSTKO co związane w wahaczem tylnym i a tera (po przejechaniu 6 tys km) sprawa występuje od nowa i to zwłaszcza na łączeniach asfaltu i łatach na drodze

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

04 wrz 2014 17:24

Jak wszystko sprawdziliście zawieszenie z tyłu i jest okey, tak samo powyciągaliście koło zapasowe, gaśnicę, roletę, a klapa bagażnika jest wyregulowana odpowiednio- pozostają wam amortyzatory. Wyżej pisaliście że mają sprawność 80%. W moim ceedzie było dokładnie tak samo, tylne amortyzatory miały niecałe 80% sprawności, wszystko z zawszeniem okey, a okazało się że to właśnie one tak stukały, przy czym najbardziej gdy auto postało sobie z jeden dzień, przez pierwsze km, potem trochę uciszały się. Po wymianie amortyzatorów ( jeden na gwarancji przy 27 tys. km , drugi 10k km później bo zaczęło dziać się to samo z drugim kołem) wszystko wróciło do normy.
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
pajuj
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

07 wrz 2014 11:11

no nie wiem czy to amortyzatory, skoro po wymianie wahacza w lipcu wszystko ustało. Wakacje jakoś przejeździłem i po zrobieniu 5 tysięcy wszystko zaczyna się od nowa. Ja wiem, że mam ceed'ka już wyjeżdżonego (156 tys) ale jakoś nie widzi mi się, żeby to były amortyzatory.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

07 wrz 2014 11:20

pajuj napisał(a):W lipcu wymieniłem WSZYSTKO co związane w wahaczem tylnym i a tera (po przejechaniu 6 tys km) sprawa występuje od nowa i to zwłaszcza na łączeniach asfaltu i łatach na drodze


Wymieniłeś jeden czy obydwa wahacze? (L+P)

AUTOR WĄTKU
grzegorz70
 

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

06 lut 2015 09:23

Umnie jest problem podobny jadać usłyszałem głośny strzał w tylnej lewej stronie i zauważalnym opadniętą lewa stronę auta na stacji diagnostycznej nic nie stwierdzono ,jak włożę worki 25kg do sprawdzenia jak mocno opadniety to opona ociera o nadkole

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

06 lut 2015 10:34

grzegorz70 napisał(a): ...strzał....zauważalnym opadniętą lewa stronę auta na stacji diagnostycznej nic nie stwierdzono...

Dziwna ta stacja. Może sprężyna pękła ?

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Odp: Tylne zawieszenie - Problem !!

06 lut 2015 10:51

Dokładnie sprężyna Ci pękła miałem tak samo ale z przodu ;-)

Obrazek
Powered by MI2S
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

06 lut 2015 18:12

Podbije do tematu. Odnoszę wrażenie po postoju 2-3 dniowym auta i ruszeniu w tył czy przód, że auto sobie delikatnie jak by z jednej strony podskakiwało, bujało :lol: ?
Miał ktoś coś takiego ? Czy u was tarcze też zachodzą rudym nalotem po kilku dniach postoju?
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Tylne zawieszenie - Problem !!

06 lut 2015 18:26

Nie problem i nie wada fabryczna :D
Wilgoć osiadająca na klockach i tarczy, bardzo szybko powoduje powstanie nalotu z rdzy.
Czasami nawet po jednodniowym postoju, przy dużej wilgotności, rdza potrafi dobrze skleić klocki z tarczą.

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl