Pukanie przy kręceniu kierownicą.

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Zuzka
 

Pukanie przy kręceniu kierownicą.

05 mar 2014 20:55

Witam,
Może ktoś pomoże…. Mam samochód KIA CEED benzyn,a 2007 r; kupiony 2 tygodnie temu. Jak kręcę szybko kierownicą – lewo, prawo (jak auto stoi) słychać dziwne pukanie. Wymieniłam końcówki drążków, niby trochę ciszej – ale dalej puka. Co to może jeszcze być? Mechanik powiedział, że „może” należy wykonać regenerację maglownicy – koszt jednak jest bardzo duży. Boje się, że może się okazać, że jednak to nie jest to. :/

Z góry dziękuję za pomocne odp. :ok
Pozdrawiam friendss

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

05 mar 2014 21:07

Koszt regeneracji maglownicy nie jest duży w stosunku do kosztu wymiany MDPS (modułu wspomagania elektrycznego).
Ciężko po tak lakonicznym opisie jednoznacznie wywnioskować. Natomiast obstawiam: luz na krzyżaku kolumny kierowniczej, pęknięte mocowanie MDPS, uszkodzony MDPS.
Łatwiej by było diagnozować namacalnie... auto... ;)

AUTOR WĄTKU
Zuzka
 

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

06 mar 2014 12:27

A mógłby Pan polecić kogoś z Łodzi kto by to ocenił :??

AUTOR WĄTKU
alanek1982
 

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

04 kwi 2014 08:40

siemka ja mam to samo tylko jak krece w lewo.wymieniłem maglownice i nic krzyżak jest ok.jak jad po bruku czy nierównosciach to strasznie cos z lewej strony puka wali taki metaliczny dzwiek.nie wiem co robic mechanik rokłada rece koncówki drazki swożen wachacza wymieniony i nic .pomocy .

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

04 kwi 2014 10:04

Jeśli to jest tylko przy kręceniu kierą to obstawiam pęknięte mocowanie mdps pod deską.
Stuki/luzy zawieszenia jest dość łatwo zweryfikować.
Jest jeszcze jedna rzecz: była akcja serwisowa na wymianę łącznika mdps, taką podkładkę gwiaździstą się wkładało przy mdps...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

04 kwi 2014 11:21

szczur75 napisał(a):taką podkładkę gwiaździstą się wkładało przy mdps...


Przychodzi klient do Kia InterSrałto w Krakowie:

- Dzień dobry, w moim Ceedzie coś mi strasznie łupie w zawieszeniu przy kręceniu kierownicą i wolnej jeździe po np. kostce brukowej.
- bry... a tak tak, to standardowy temat, MDPS..
- M.. co...?
- MDPS
- a co to znaczy?
- Mamy w Dupie Pański Samochód :aloha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
alanek1982
 

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

06 kwi 2014 14:12

jutro jade do serwisu stwierdzili ze te pukanie to gdzies na kolumnie kierowniczej koszt 400zł mam nadzieje ze to to .a cha to jest ten mdps po w temacie kia jestem zielony to pierwszy samochód kia w życiu i pierwszy tak ciężki problem zawsze były koncówki łączniki amorki standart.czy może mnie tu jeszcze cos zaskoczyc.pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

06 kwi 2014 16:48

alanek, włącz autokorektę w przeglądarce, skoro nie ogarniasz. Łatwiej będzie Cię zrozumieć.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

06 kwi 2014 16:59

Jak mnie pamięć nie myli, na stukanie przy skręcaniu był swego czasu chyba TSB ?, dokręcali jakąś śrubę w kolumnie.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

07 kwi 2014 23:49

Renegade napisał(a):Jak mnie pamięć nie myli, na stukanie przy skręcaniu był swego czasu chyba TSB ?, dokręcali jakąś śrubę w kolumnie.

Mnie w ramach tej akcji wymienili tłumik drgań w kolumnie kierowniczej tzw."słoneczko".

AUTOR WĄTKU
Twoje-Dywaniki_pl
 

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

22 kwi 2014 15:51

W takim razie koniecznie daj znać jak będziesz już po wizycie co dokładnie się okazało oraz ile wyniosły ostateczne koszty 400zł czy tez więcej. Czekamy na Twoją odpowiedź.

AUTOR WĄTKU
alanek1982
 

Re: Pukanie przy kręceniu kierownicą.

07 maja 2014 20:27

u mnie dorecili cos w kolumnie i wymienili jakis badziew i nic padła przekładnia wali jak cholera na bruku i nierownosciach

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl