hamulce - dziwny problem

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: hamulce - dziwny problem

06 mar 2014 06:17

Masz fl wiec się nie łapie.

Wysłane z NOKIA Lumia 800 za pomocą Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: hamulce - dziwny problem

06 mar 2014 08:05

U mnie ostatnio wszystkie felgi parzyły...

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: hamulce - dziwny problem

06 mar 2014 16:41

Andrzejsp napisał(a):U mnie ostatnio wszystkie felgi parzyły...


mam to samo w Soulu czasem jak mi się spieszy :twisted: niestety hamulce w Kijankach nie są najwydajniejsze ;(

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: hamulce - dziwny problem

06 mar 2014 19:09

U mnie to usterka bo jechałem bez szaleństw i aż muliło auto. W najbliższych dniach może będę wiedział więcej :-)

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: hamulce - dziwny problem

29 mar 2014 15:13

Pompa wymieniona (udało się kupić oryginał za 650 z przesyłką). Jednak nawet po wymianie "złapało" mi koła. Konieczna okazała się też regulacja siły hamowania. Na warsztacie powiedzieli, ze stara pompa na bank nie była idealna bo ledwo mogli odpowietrzyć układ. A przy tej nowej poszło im łatwo. Od tygodnia jeżdżę bez niespodzianek. Zawsze jak wracam do domu sprawdzam jaka jest temperatura felg. Jeśli są ciepławe to ledwo co, aby prawy przód ma tendencję, ze czasem robi się ciepły (chyba jak więcej przejadę z większą częstotliwością używania hamulca). To ciepło jest chyba najbardziej odczuwalne chwilę po zatrzymaniu auta jak układ oddaje ciepło i nie ma juz chłodzenia w czasie jazdy. Odpukać nic złego się nie dzieje. Poprzedni właściciel(e) najpierw wymieniał klocki a po roku tarcze, które są rzeczywiście świeżutkie. Więc nieco większą temperaturą (czasem) jednego z kół biorę jako docieranie się tego wszystkiego. Zobaczę co będzie na przestrzeni kilku miesięcy użytkowania auta, jeśli jedna z felg co jakiś czas będzie cieplejsza od innych to przy jakiejś innej okazji na warsztacie każe zajrzeć do tego jednego koła (w kontekście brudu itp). Będę obserwował i mam nadzieję, że sensacji już nie będzie. Dziękuję wszystkim za rady.No i wreszcie jeżdżę bez stresu...

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl