sportowe zawieszenie

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
rosetka
Przedszkolak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 mar 2013 13:55
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum+

sportowe zawieszenie

31 gru 2013 07:18

Witam Proszę o poradę - kilka miesięcy temu kupiłam cee'da. Jako, że był używany, wstawiłam do ASO, by odpowiednio go obejrzeli. Wszystkie klocki, płyny i filtry zostały wymienione (oczywiście za niemałą opłatą). Reszta sprawdzona. Okazało sie jednak, że jednej rzeczy sprawdzić nie można - stanu amortyzatorów. Auto ma sportowe sprężyny i jest zbyt niskie, by ich stan można było zbadać na specjalnym urządzeniu - ono po prostu tego nie wyłapie. Nie lubię jeżdzić czymś, o czym nie mam pewności, że jest sprawne, tym bardziej, że kijanka jest naprawdę niska - muszę uważać na wyższe progi, krawężniki, że nie wspomnę o przejeździe polną drogą, bo zaraz trze o podłoże. Do tego auto jest diabelsko twarde - jazda wszystkim oprócz autostrad to czysta adrenalina. Miałam już kijankę i wiem, że do miękkich to nie należą, jednak ta to już przesada. Zastanawiam się, czy spowodowane jest to tylko sportowymi sprężynami, czy może świadczy o ich zużyciu. Podpowiedzcie proszę czy i gdzie mogę sprawdzić ich stan (jestem z Poznania). Dodam, że jeśli nie będę zmuszona, nie chcę wymieniać sprężyn na tradycyjne - do umiarkowanego trzęsienia można sie przyzwyczaić :) Autko jest z 2008 1,6 w dieslu i 91000 na liczniku.
Pozdrawiam
Aga

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: sportowe zawieszenie

31 gru 2013 09:47

Skoro masz wstawiony "usportowiony" zawias to nic dziwnego, że jest twardo i nisko - bo takie są właśnie cechy tego typu zawieszeń. Skoro masz kłopoty z jazdą w normalnym ruchu, to ja bym rozważał jednak wymianę zestawu na "cywilny" - jeśli nie jeździsz w sportowym stylu na co dzień, to katowanie się takim ustawieniem auta nie ma sensu. Taki zawias oczywiście lepiej trzyma drogi, ale podczas sportowej, dynamicznej jazdy na krawędzi, w zwykłym, miejskim ruchu jest zupełnie bezużyteczny, a nawet wręcz pogarsza bezpieczeństwo jazdy. Tak jest np. po założeniu przez mało kumatych zacisków sportowych z wyczynowymi klockami - szpan jest, ale nie wiedzą, że ten zestaw, aby działać, muszą dojść do określonej, wysokiej temperatury, której w jeździe "cywilnej" się nie osiąga, przez co auto hamuje wyraźnie gorzej. No i podejrzewam, że razem ze sprężyną, skoro nastąpiło tak wyraźne zmniejszenie prześwitu, są też założone inne, dopasowane amorki, więc podczas ewentualnej wymiany czeka Cię zakup i sprężyn, i amortyzatorów.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

roberto
 

Re: sportowe zawieszenie

01 sty 2014 11:00

pioter napisał(a):. Tak jest np. po założeniu przez mało kumatych zacisków sportowych z wyczynowymi klockami - szpan jest, ale nie wiedzą, że ten zestaw, aby działać, muszą dojść do określonej, wysokiej temperatury, której w jeździe "cywilnej" się nie osiąga, przez co auto hamuje wyraźnie gorzej.

no to już wiem co jest mi potrzebne do służbowego Soul'a :ha Klocki zazwyczaj wytrzymują ok.20-25kkm a tarcze 45-50kkm B) i zawsze są przegrzane :fiu

Twoje-Dywaniki_pl
 

Re: sportowe zawieszenie

14 sty 2014 14:12

Nie wiem czy sportowe zawieszenie to dobry pomysł na nasze drogi- z doświadczenia odradzam,chociaż nikomu niczego zabronić nie można. Jestem generalnie przeciwnikiem takich praktyk,szkoda nerwów i samochodu.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: sportowe zawieszenie

14 sty 2014 17:04

Pomijając fakt, że tak Ci wytłucze nadwozie że wszystko się będzie telepało i piszczało..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

dziober
 

Re: sportowe zawieszenie

04 cze 2014 18:35

czesc. ma kos namiar na taki sklep co sprzedaje amortyzatory i sprężyny sportowe do ceed`a sw 200 sw ?

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: sportowe zawieszenie

04 cze 2014 19:40

dziober ...Aga /rosetka/ pewnie niebawem będzie się swoich pozbywała więc się dogadacie .... może jakiś barterek :)??

A swoją drogą Aga ... skoro teraz w ASO ( domniemuję, że mają rolki na wyposażeniu stacji ) nie są w stanie sprawdzić Twoich amorów to zastanawiam się jak poradzą sobie magicy na stacji diagnostycznej podczas corocznego badania technicznego ....oby nie kazali Ci na czas badania założyć "cywilnych gratków " ..... 8)
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Sklep-Kia_pl
 

Re: sportowe zawieszenie

15 lip 2014 14:33

Jeżeli chodzi o części również zawieszenie- do KIA,to tak się składa że będę w stanie pomóc,napisz na PW i postaramy się doradzić.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl