Przewody elastyczne (hamulcowe) - blokujące sie koło.

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
qba1992
 

Przewody elastyczne (hamulcowe) - blokujące sie koło.

25 lis 2013 22:30

Witam.

Posiadam Kię Ceed (hatchback) z 2007 roku, 1.4B.
Od paru dni mam problem blokującego się koła przez "niepuszczające" klocki. Winą tego według mechanika jest zniszczony przewód elastyczny który nie jest w stanie cofnąć płynu hamulcowego po tym jak się rozgrzeje i zwiększy swoją objętość (koło blokuje się tylko kiedy trochę pojeżdżę - rozgrzeją się hamulce).

Szukam w internecie takiego przewodu (zamierzam wymienić tez w drugim przednim kole) ale coś nie bardzo mogę znaleźć. Głównie występują do tylnej osi, a do przedniej jakoś brak. I tu moje pytanie, czym różnią się te przewody jeśli do każdego koła, z tego co widzę po opisach na stronach internetowych, jest inny przewód? Czy takie przewody pasowałyby może z innych modeli (Hyundai i30) ? Będę jeszcze dzwonił do ASO ile przewody kosztowałyby u nich ale nie jestem dobrze nastawiony bo zamienniki oscylują w okolicach 60-100zł za sztukę.


Pozdrawiam. Jakub

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Przewody elastyczne (hamulcowe) - blokujące sie koło.

25 lis 2013 22:57

A czy ten mechanik sprawdził pracę zacisków? Czy prowadnice dobrze pracują?
Które koło Ci blokuje?

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Przewody elastyczne (hamulcowe) - blokujące sie koło.

25 lis 2013 23:27

Jak poszukujesz części to proponuję byś w pierwszej kolejności sprawdził u naszych partnerów. U nich masz upusty i mogą ci wysłać części do domu. Masz linka viewforum.php?f=64
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
qba1992
 

Re: Przewody elastyczne (hamulcowe) - blokujące sie koło.

26 lis 2013 10:23

szczur75, tłoczki prowadnice itp. były sprawdzone i wyczyszczone dokładnie wcześniej, ale nic to nie dało. blokuje mi sie przednie lewe.

Dzięki za link !

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Przewody elastyczne (hamulcowe) - blokujące sie koło.

26 lis 2013 17:07

Sprawdź czy nie blokuje również (choć trochę) tylne prawe koło. Tzn. czy po wciśnięciu pedału hamulca i odpuszczeniu obydwa tylne koła kręcą się z takim samym oporem. Na podnośniku oczywiście.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl