Odgłos tarcia/szurania/chrobotania po nocnym postoju

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gonzolot
 

Odgłos tarcia/szurania/chrobotania po nocnym postoju

16 lis 2013 23:33

Witam serdecznie,
to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałem się zapytać czy u Was też jest podobnie, bo wg serwisu ASO tak mają wszystkie KIA Ceed :->

Otóż, po nocnym postoju gdy rano ruszam autem (czym dłużej stoi niejeżdżony tym głośniej słychać) podczas kilku pierwszych hamowań słychać głośne szzzzzzz jakby coś naprawdę mocno przycierało. W poprzednich autach nie zauważyłem takiej przypadłości, jednakże Ceed jest najcichszym jakie miałem, więc może po prostu też wydawały takie dźwięki tarcia tylko ja ich nie słyszałem, bo zagłuszał je dźwięk silnika :/

A druga rzecz, to ruszanie (tak samo rano po nocy) z zaciągniętym elektrycznym ręcznym powoduje początkowo głośny huk, tak jakby coś trzymało i z dużym oporem puściło, też we wcześniejszych autach nie miałem takiego efektu choć to pomimo głośnego silnika dałoby się usłyszeć.

Serwis tłumaczy, że to przez materiały jakie stosuje KIA i tak ma każde auto od nich.

Napiszcie proszę czy tak niestety kijanki już mają?

Pozdrawiam!



Właśnie doczytałem pobieżnie posty z tego działu do końca i widzę, że pytanie o hałas podczas hamowania już było i jednak jest to normalne :(

A co powiecie o głośnym stuku jakby się coś urywało, podczas zwalniania ręcznego?
Ostatnio edytowano 17 lis 2013 01:05 przez George, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zalecam edycję postów zamiast pisać jeden pod drugim.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Odgłos tarcia/szurania/chrobotania po nocnym postoju

17 lis 2013 01:02

Normalny objaw po wilgotnej nocy.
Klocki "sklejają się" z tarczą.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Odgłos tarcia/szurania/chrobotania po nocnym postoju

17 lis 2013 10:09

Chyba już najwyższa pora, aby przestać zaciągać ręczny na długich, nocnych postojach. Jak zaczną się przymrozki, to klocki mogą za mocno skleić się z tarczą :D
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: Odgłos tarcia/szurania/chrobotania po nocnym postoju

17 lis 2013 10:55

gonzolot napisał(a):Witam serdecznie,
to mój pierwszy post na tym forum.
A druga rzecz, to ruszanie (tak samo rano po nocy) z zaciągniętym elektrycznym ręcznym powoduje początkowo głośny huk, tak jakby coś trzymało i z dużym oporem puściło, też we wcześniejszych autach nie miałem takiego efektu choć to pomimo głośnego silnika dałoby się usłyszeć.
...
A co powiecie o głośnym stuku jakby się coś urywało, podczas zwalniania ręcznego?

miałem coś podobnego z normalnym ręcznym w corolli, po kilkugodzinnym postoju na ręcznym ułamek sekundy po ruszeniu auta jakby kto młotkiem łupnął w jedną z felg; niestety, przy zmianie tarcz+klocków i spryskaniem/przeczyszczeniem zacisku linki okolic niewiele pomogło. Generalnie jednak nic się nie działo w czasie jadzdy, nic nie ocierało/hamowało bo klocki zużywały się tak samo obie strony.
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Odgłos tarcia/szurania/chrobotania po nocnym postoju

17 lis 2013 13:11

waski napisał(a):Chyba już najwyższa pora, aby przestać zaciągać ręczny na długich, nocnych postojach. Jak zaczną się przymrozki, to klocki mogą za mocno skleić się z tarczą :D

W cee'dzie hamulec pomocniczy, zwany potocznie ręcznym, jest na szczękach a nie na klockach.
Ale to prawda, w niemłodych autach lepiej na noc i na dłuższy postój, nie zaciągać "łapy".

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odgłos tarcia/szurania/chrobotania po nocnym postoju

22 lis 2013 10:21

U mnie od zawsze są te same objawy co wyżej, normalne. Ręcznego prawie nie używam, tylko tyle żeby nie zanikł jako nieużywany narząd ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl