stalowe felgi i elektryczny hamulec

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: stalowe felgi i elektryczny hamulec

23 lis 2013 21:57

I o kołpakach i o nakrętkach była mowa, poczytałbyś nasze posty byś był przygotowany na to ;)
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Idaho
 

Re: stalowe felgi i elektryczny hamulec

23 lis 2013 22:04

Czytałem, zaryzykowałem, nie wyszło. Miałem nadzieję, że będą pasować, porównywałem fotki i wydawało mi się, że będzie ok. Mój błąd, moja strata :ha

AUTOR WĄTKU
jtb
 

Re: stalowe felgi i elektryczny hamulec

24 lis 2013 14:34

Otrzymując odpowiedź z ASO na temat odpłatności za usługę wymiany kół na zimę (wartość lekko kosmiczna), dowiedziałem się także, że na podstawie VIN-u, ASO nie jest w stanie stwierdzić czy felgi stalowe 16" będą pasować do mojego auta, ponieważ "...dokumentacja nowych modeli Ceed-a nie jest ścisła.... Prawdopodobnie jest jakiś błąd w dokumentacji" i bez przymiarek ani rusz. Lekko mnie to rozbawiło i postanowiłem dzięki wiedzy zdobytej na tym forum nie wchodzić w stalówki. Udało mi się nabyć po okazyjnej cenie nowe oryginalne alufelgi 6Jx16 w cenie kompletu stalowego zamiennika (kołpak+śruby). Zgodnie z info podanym na forum - pasują jak ulał.
Myślę, że przy doborze felg baczniejszą uwagę należy zwrócić na wielkość zacisków hamulca kół przednich, niż na domniemany problem z hamulcem elektrycznym.

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: stalowe felgi i elektryczny hamulec

24 lis 2013 17:03

Ile sobie policzyli za wymianę kół i co było w tej kwocie?

AUTOR WĄTKU
jtb
 

Re: stalowe felgi i elektryczny hamulec

24 lis 2013 18:16

Oferta, o którą poprosiłem ASO przedstawiała się następująco:
- felga stalowa (zamiennik) ok. 300 PLN/szt., oryginał ponad 400 PLN/szt.,
- opona klasy średniej najtańsza z pięciu, o wycenę których prosiłem - ponad 340 PLN,
- wymiana gratis.

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: stalowe felgi i elektryczny hamulec

24 lis 2013 23:19

No to się nie dziwię, że zrobiłeś jak zrobiłeś :)

Ja za komplet ENZO H 6,50x16 5x114,30 ET45,00 zapłaciłem 1356zł za komplet (339zł za sztukę) z darmową wysyłką, a za Conti TS850 205/55R16 91T 1489zł za komplet (ok. 372zł za sztukę), więc wyszło mnie minimalnie drożej niż to, co Ci proponowali, ale wyglądowo i jakościowo o wiele lepiej :)

Co ciekawe za komplet Enzo po super zniżce, ASO chciało ode mnie ok. 1600zł :)

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl