Przycinanie się koła kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 gru 2014 09:40

U mnie wymieniali i smarowali co się dało. Dopiero wymiana kolumny dala efekt.

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Riko1
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 gru 2014 13:28

A jaka część kolumny jest odpowiedzialna za to przycinanie? Może tzw. słoneczko przy silniczku? Taka kolumna cała nowa kosztuje z pół samochodu.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 gru 2014 14:03

Riko1 napisał(a):A jaka część kolumny jest odpowiedzialna za to przycinanie?.

Niestety ta która:
Riko1 napisał(a): ... kosztuje z pół samochodu.

Notabene w innych markach równie droga :(
Riko1 napisał(a): ... Może tzw. słoneczko przy silniczku? ...

W przypadku "słoneczka" objawem są stuki podczas energicznego poruszania kierownicą w lewo - prawo a nie jej zacinanie się.

Jak serwisowałeś auto w ASO możesz liczyć na pomoc KMP w usunięciu usterki.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Riko1
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 gru 2014 16:44

Niestety ja mam ceeda sprowadzonego z niemiec więc żadne Aso mi nie pomoże.
Zapytam jeszcze czy warto kupować kolumne na allegro, jeden gościu ma niby nową i regenerowaną, nowa 1700 zł , regenerowana 1200 zł. Każe najpierw wysłać starą kolumnę do niego bo on musi do nowej adaptację zrobić o co tu chodzi, pchać się na takie coś? Bo nie wydam 6 tys. na kolumnę w sklepie kia.
Może ktoś wie jak to się montuje, czy ze starej kolumny zabiera się stacyjkę i zakłada na nową kolumnę, później adaptacja i kalibracja?
Ma ktoś może jakieś schematy albo zdjęci i opis do wyciągania kolumny. Sorki za tyle pytań na raz, ale jakoś mnie to zainteresowało.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 gru 2014 21:16

Riko1 napisał(a):Niestety ja mam ceeda sprowadzonego z niemiec więc żadne Aso mi nie pomoże.

To, że masz auto z Niemiec nie ma znaczenia, ważne, żeby było serwisowane w ASO zgodnie z harmonogramem producenta.
Riko1 napisał(a): … Zapytam jeszcze czy warto kupować kolumne na allegro, jeden gościu ma niby nową i regenerowaną, nowa 1700 zł , regenerowana 1200 zł. Każe najpierw wysłać starą kolumnę do niego bo on musi do nowej adaptację zrobić o co tu chodzi, pchać się na takie coś? Bo nie wydam 6 tys. na kolumnę w sklepie kia.

Odnośnie tego co oferuje jakiś Pan na allegro powinieneś wiedzieć, że zgodnie z ustawą z 2003 roku montaż regenerowanych/używanych części odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niedopuszczalne. Ciekawostka ustawa nic nie mówi o handlu takimi częściami więc wszystkimi skutkami prawnymi obciąża tego kto taką część zamontował a nie ją sprzedał.
Twoja stara kolumna jest potrzebna sprzedającemu w celu jej regeneracji i dalszej odsprzedaży. Oczywiście ostateczna decyzja co do zakupu należy do Ciebie.
Riko1 napisał(a): … Może ktoś wie jak to się montuje, czy ze starej kolumny zabiera się stacyjkę i zakłada na nową kolumnę, później adaptacja i kalibracja?
Ma ktoś może jakieś schematy albo zdjęci i opis do wyciągania kolumny. Sorki za tyle pytań na raz, ale jakoś mnie to zainteresowało.

Ze starej kolumny przekłada się wszystkie elementy włącznie ze stacyjką. Uwaga na zwijacz poduszki powietrznej można go w łatwy sposób uszkodzić a to kolejne wydatki.

Na koniec kilka uwag - owszem trochę pytań zadajesz jak na „Dopiero co …” ale nie oczekuj, że ktoś bez Twojego czynnego udziału rozwiąże problem. Do tego nie przedstawiłeś się nam w odpowiednim wątku i masz szczęście, że Ryba Cię nie dopadł. Masz również nieuzupełniony profil dotyczący auta – za rok czy dwa nikt nie będzie wracał do Twoich pierwszych postów tylko po to by poznać rodzaj silnika i rok produkcji Twojego auta.

W sumie to mam jeszcze jeden pomysł – jak zrobisz porządny przegląd w ASO Kia to taką kolumnę dostaniesz w gratisie włącznie z jej wymianą. Daj mi marchewkę a ja zrobię z niej porządną surówkę ;)

Dawno się tyle nie napisałem.
Pozdrawiam: gisio
Ostatnio edytowano 28 gru 2014 08:50 przez gisio, łącznie edytowano 1 raz
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Riko1
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 gru 2014 21:36

Czyli gościu tylko chce moją starą kolumnę? Jakbym się decydował to wysyłać mu ze stacyjką czy bez? jak wymontuję starą kolumnę i założę nową ze starą stacyjką to tylko mi zostaje ustawienie na komputerze u autoelektryka? Czy jakieś inne niespodzianki mnie czekają i koszty oprócz poduszki itp.?

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1607
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 gru 2014 21:38

Riko1 napisz do gisio na PW, nie pozalujesz :-)
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 gru 2014 21:55

Riko1, poczytaj uważnie co gisio do Ciebie pisze:

gisio napisał(a):W sumie to mam jeszcze jeden pomysł – jak zrobisz porządny przegląd w ASO Kia to taką kolumnę dostaniesz w gratisie włącznie z jej wymianą


Posłuchaj chłopa, pewnie drugi raz nie dostaniesz takowej propozycji.
Zastanów się, czy chcesz zakładać coś niewiadomo co, czy OEM w ASO.
Przy czym to niewiadomo co jest droższe.

Riko1
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

28 gru 2014 11:48

ok zgłoszę się do ASO i zobaczę co będą mówić, zrobię u nich przegląd, ale pewnie tak zaspiewają kupę kasy za kolumnę plus robocizna. Dzięki wszystkim za informacje.

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

28 gru 2014 12:24

Riko1, przestań się mazać...;)

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

28 gru 2014 18:08

Zauważyłem przed świętami podobną przypadłość u siebie przy 12k kilometrów przebiegu. Po kilku testach doszedłem do wniosku, że działo się tak z powodu mocnego wiatru. Dzisiaj jechałem w bezwietrzny dzień i nie zauważyłem podobnych objawów. W najbliższym czasie muszę bardziej zwracać na to uwagę i w razie ewentualnych dalszych problemów ASO.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Przycinanie się koła kierownicy

28 gru 2014 21:41

Byłem ostatnio w serwisie w innej sprawie (gisio dzięki :ha , drinkss ) i poprosiłem o ponowną kalibrację kolumny kierowniczej, niewiele to pomogło. U mnie ster przycina się przy jeździe na wprost więc za specjalnie mi to nie przeszkadza. Ale jak dostałem jako zastępczego też kombiaka ale niestety kaszlaka, to odczułem różnicę. Tam ster chodził bez najmniejszego zarzutu. Umówiłem się, że przy najbliższej wizycie w ASO zrobimy taki sam manewr z kierownikiem ASO bo mi nie wierzy, że mi się ster zacina. Zobaczymy :pałka
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Przycinanie się koła kierownicy

28 gru 2014 22:07

U mnie to się udało stwierdzić na podnośniku. Różnica jest ogromna.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Matikes
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 14 lis 2014 15:29
Lokalizacja: Zory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Przycinanie się koła kierownicy

28 gru 2014 22:22

Witam i ja sie dołącze do tematu z ciekawości jak moge najprościej sprawdzić czy moje autko tez trapi ta awaria pozdrawiam
Deawo Matiz
Mazda 6
Kia Pro Ceed 1,6 DOHC 126 km Optimum Plus 2009r
Obrazek

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

28 gru 2014 22:38

Matikes, a czy przypadkiem nie jesteś hipochondrykiem?

Avatar użytkownika
Matikes
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 14 lis 2014 15:29
Lokalizacja: Zory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Przycinanie się koła kierownicy

28 gru 2014 22:50

Szczur75 niestety nie stwierdzono u mnie tej choroby, nie odbijając od tematu, poprostu zabralem glos z ciekawosci bo jestem ciekawy życia, a jak to sie też mówi kto pyta nie błądzi ;)wybacz już się nie odzywam ;)
Deawo Matiz
Mazda 6
Kia Pro Ceed 1,6 DOHC 126 km Optimum Plus 2009r
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Przycinanie się koła kierownicy

29 gru 2014 21:53

Jak to masz to nie da się nie zauważyć. Przy korygowaniu toru jazdy na wprost musisz użyć innej siły (większej) niż w każdym innym położeniu. Wyczuwalny jest wtedy charakterystyczny skok. Wprost nie da się nie zauważyć...

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

31 gru 2014 09:59

zelu napisał(a): nie narazisz się Rybie

Ktoś wołał :?? B) Komu :pałka :?? :ha
Ten temat wraca jak bumerang, albo ebola.. Jak dobrze pamiętam, to największe przeboje z tym miał chyba Ruszok i na pewno TTTnieM.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Riko1
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

08 sty 2015 19:07

Jestem po wymianie kolumny, teraz super się prowadzi samochód. Serwis się spisał bardzo dobrze. pozdrawiam.

mietus
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

17 sty 2015 18:39

Witam
wszystkich jeszcze raz. Mojego ceeda posiadam od ponad roku, równo rok temu z powodu przycinającej się kierownicy przy jeździe na wprost po nielekkiej walce z ASO KIA w ramach gwarancji została wymieniona kolumna kierownicza. Niestety znowu po roku i przejechaniu 11000tyś/km pojawiło się owe przycinanie,tym razem pojawia się to po każdorazowym przejechaniu ok. 30 km. Podejrzewam że problem zaczyna się rozwijać. Mam pytanie do bardziej zorientowanych oraz doświadczonych, w listopadzie byłem na przeglądzie tylko nadwozia i wiem że straciłem gwarancję mechaniczną, czy jednak mogę liczyć na ASO Kia czy działać na własną rękę podpowiedzcie.
pozdrawiam

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl