Przycinanie się koła kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: famas15
szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

17 sty 2015 18:50

mietus napisał(a):Mam pytanie do bardziej zorientowanych oraz doświadczonych, w listopadzie byłem na przeglądzie tylko nadwozia i wiem że straciłem gwarancję mechaniczną, czy jednak mogę liczyć na ASO Kia czy działać na własną rękę podpowiedzcie.



Problemy gwarancyjne zgłasza się w ASO a nie na forum.



Ciekawe jakby się zachował doradca serwisowy odrzucający Twoje zgłoszenie gwarancyjne, jakbyś swoje racje poparł tym, że "na forum pisali, że uznacie"... ;)

mietus
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

18 sty 2015 14:10

No właśnie chodzi o to czy jeszcze jest to problem gwarancyjny. Z tego co ja wyczytałem w książce gwarancyjnej to na wymienione części tylko nie wiem czy na wymienione w ramach gwarancji jest dwa lata gwarancji. Do ASO się wybieram ale dopiero w przyszłym tygodniu, choroba nie wybiera.

Avatar użytkownika
Matikes
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 14 lis 2014 15:29
Lokalizacja: Zory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Przycinanie się koła kierownicy

18 sty 2015 14:18

Ja jak wymieniałem sprzegło na gwarancji, to serwis man powiedział mi ze mam 2 lata gwarancji, mysle ze na układ kierowniczy też tyle jest.
Deawo Matiz
Mazda 6
Kia Pro Ceed 1,6 DOHC 126 km Optimum Plus 2009r
Obrazek

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

18 sty 2015 14:31

mietus napisał(a): Z tego co ja wyczytałem w książce gwarancyjnej to na wymienione części tylko nie wiem czy na wymienione w ramach gwarancji jest dwa lata gwarancji.



Poczytaj dokładnie.

mietus
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

18 sty 2015 20:47

Według mnie nie mam co liczyć na gwarancje ale pojadę do ASO.

mietus
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

02 lut 2015 22:50

Witam
byłem dzisiaj w serwisie zrobili kalibracje EPS za 280zł drogo i miało być po problemie, mowy o wymianie kolumny w ramach dwu letniej gwarancji na części wymienione na gwarancji nie było nie należy się. Niestety przed samym domem pojawiło się owe przycinanie kierownicy do tego po zgaszeniu silnika ale nie wyjęciu kluczyka wspomaganie dalej działało. Czy to może być przyczyna rozładowania akumulatora? bo w zeszłym tygodniu przez dwie godziny sprzątałem samochód był włożony kluczyk do stacyjki nie przekręcony, żadna lampka oświetlenia kabinie się nie paliła bo zgasiłem, radio wyłączone i już nie mogłem odpalić silnika. Jak ktoś może mi doradzić to proszę o sugestie swoją drogą przez cztery lata zostawiłem w serwisie 4300zł i co z tą dobrą wolą ASO KIA.

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

02 lut 2015 23:18

mietus napisał(a): mowy o wymianie kolumny w ramach dwu letniej gwarancji na części wymienione na gwarancji nie było


Jak mogła być mowa, skoro gwarancję masz na auto? A ta zdaje się skończyła.
Miałbyś dwa lata gwarancji na część jeśli byś ją zakupił, a to w tym wypadku nie miało miejsca.

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

02 lut 2015 23:55

Myślałem, że ta dolegliwość jest przypisany do starszych cee'dów ale w C2 też tak mam ....
Przy większych prędkościach (od 90km/h) jadąc na wprost przycina się i trzeba go prowadzać ... Na dłuższych trasach bolą ręce.
Mój ma ponad 2 lata i 45tys km więc muszę becalować ? W ASO będą pod koniec tygodnia ale może ktoś mądrzejszy mnie już poinstruuje :?

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

03 lut 2015 07:40

1.
Kozak_Barabasz napisał(a):Myślałem, że ta dolegliwość jest przypisany do starszych cee'dów ale w C2 też tak mam ....


Za dużo czytasz forum...;)

2.
Kozak_Barabasz napisał(a):Mój ma ponad 2 lata i 45tys km więc muszę becalować ?


Patrz odp. do pkt. 1.

Jeśli jednak pkt. 1 się potwierdzi (a nie spotkałem sie z tym w JD) to
Kozak_Barabasz napisał(a):Mój ma ponad 2 lata i 45tys km

nie ma żadnego znaczenia.

Potwierdza to tylko, że nie czytałeś wnikliwie warunków gwarancji a opierasz się tylko na wyrywkowym czytaniu forum.
Warunki gwarancji na Twoje auto są opisane w Twojej KG, nie tu na forumie.

Powodzenia.

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

03 lut 2015 10:59

Moja książka jest po niemiecku a ja z Niemca byłem zawsze AS (pradziadek byłby dumny) :mrgreen:
Dlatego chciałem zasięgnąć najpierw informacji na forum a potem toczyć batalię z serwisem....

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

03 lut 2015 12:02

Kozak_Barabasz napisał(a):Moja książka jest po niemiecku


Aaaaa, to inna para gaci. Wiążące są zapisy w KG. Nieważne w jakim kraju wykonywana jest naprawa.
Gwarantem na to auto jest niemiecki importer KIA. Warunki gwarancji na tamtejszym rynku mogły się różnić od PL.
Jakie różnice? Nie wiem.

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

03 lut 2015 12:20

szczur75 napisał(a):Gwarantem na to auto jest niemiecki importer KIA

Gwarantem jest KIA w całej Europie i w PL normalnie też mogę skorzystać z gwarancji.

Pytanie było skierowane do osób mających C2, które mają/miały taki problem jak ja i jak został rozwiązany.

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

03 lut 2015 12:25

Kozak_Barabasz napisał(a):
szczur75 napisał(a):Gwarantem na to auto jest niemiecki importer KIA

Gwarantem jest KIA w całej Europie i w PL normalnie też mogę skorzystać z gwarancji.

Pytanie było skierowane do osób mających C2, które mają/miały taki problem jak ja i jak został rozwiązany.



Oczywiście, że możesz w PL skorzystać z gwarancji. Natomiast gwarantem nie jest producent, a dystrybutor. A dla tego auta jest to niemiecki dystrybutor.

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

05 mar 2015 17:48

Pecha mają Ci, co mają elektryczne wspomaganie (tak jak ja).
Niestety we wszystkich nowych modelach występuje ten problem i wymiana czegokolwiek nic nie da. Jeździłem nówką sztuką i też tak ma z tym przycinaniem ...
diabloo

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

05 mar 2015 20:06

Dokładnie obserwuje jak to wygląda u mnie i wydaje mi się, że znalazłem pewną prawidłowość. Najczęściej jeżdżę 2-3 tygodnie tylko po mieście trasy do 10KM i 1-2 razy w miesiącu trasę 100km + 40km + 100km. Przy jeździe po mieście nie zauważam problemów bo pojawiają się powyżej 80km/h. Jak po kilku tygodniach miasta jadę 100km ciągiem to po wyjechaniu z miasta i rozgrzaniu się samochodu pojawia się przycinanie i trwa przez całą drogę. Dojeżdżam na miejsce wyłączam samochód i gdy po paru godzinach jadę 40km to problem już się nie pojawia, kolejna przerwa i kolejne 100km też bez przycinania. Może wspomaganie kalibruje się jakoś do jazdy miejskiej i po wyjechaniu z miasta głupieje przy zupełnie innych prędkościach. Auto obecnie w ASO na wymianie zderzaka po drobnej stłuczce ;( . Przy okazji zgłosiłem problem przycinania się kierownicy i obiecali sprawdzić.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Przycinanie się koła kierownicy

05 mar 2015 22:17

U mnie także występuje takie przycinanie. Teraz, po poście argo, myślę, że masz rację. Te przycinanie nie jest zawsze. Faktycznie, u mnie także występuje przy prędkościach powyżej 80-90 km/h. W mieście, jadąc mniejszymi prędkościami jeszcze tego nie uświadczyłem. Ale także jadąc dłuższą i szybszą trasę nie zawsze to występuje.

Niestety, u mnie ostatnio pojawił się trochę inny objaw. Przy zapalaniu słyszę stuki w kolumnie kierownicy. Nie przy każdym i nie potrafię znaleźć zależności. Czasami bywa to po zimnej nocy, czasem podjeżdżam pod sklep, robię zakupy kilkanaście minut i wracając z powrotem do domu przy zapalaniu słychać stuki. Zdarzyło mi się także, że stuki wystąpiły w momencie przyduszenia silniki podczas ruszania. Wyszło niechcący i jakoś ciężko mi to powtórzyć. Ktoś ma jakiś pomysł? Kolumna się epła? :evil:
Obrazek

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

05 mar 2015 23:03

Kozak_Barabasz napisał(a):Pecha mają Ci, co mają elektryczne wspomaganie (tak jak ja).
Niestety we wszystkich nowych modelach występuje ten problem i wymiana czegokolwiek nic nie da. Jeździłem nówką sztuką i też tak ma z tym przycinaniem ...
diabloo



:lol:

Jakoś brak mi słów na opisanie mojego rozbawienia po przeczytaniu tych bzdur.

mziutek
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

05 mar 2015 23:55

szczur75 napisał(a):
Kozak_Barabasz napisał(a):
szczur75 napisał(a):Gwarantem na to auto jest niemiecki importer KIA

Gwarantem jest KIA w całej Europie i w PL normalnie też mogę skorzystać z gwarancji.

Pytanie było skierowane do osób mających C2, które mają/miały taki problem jak ja i jak został rozwiązany.



Oczywiście, że możesz w PL skorzystać z gwarancji. Natomiast gwarantem nie jest producent, a dystrybutor. A dla tego auta jest to niemiecki dystrybutor.


Swojego CEED'a SW kupiłem w 2008r w salonie w Szwecji i przywiozłem do Polski.
W ciągu tych paru lat kilka niedużych napraw wykonywała mi w ramach gwarancji polska ASO.
W ubiegłym roku, mimo że przegapiłem o kilka miesięcy ostatni przegląd, w ramach tzw. Dobrej Woli KMP
wymieniono mi za darmo całą kolumnę kierowniczą z elektrycznym wspomaganiem.
Bez gwarancji musiałbym płacić ok. 8000zł

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

06 mar 2015 01:04

No proszę, kolejny przykłąd na to że opłaca się robić przeglądy w ASO :good
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

06 mar 2015 15:39

szczur75 napisał(a): :lol:
Jakoś brak mi słów na opisanie mojego rozbawienia po przeczytaniu tych bzdur.

Czyli rozumiem wydaje mi się, że przycina się koło kierownicy w moim jak i w nowych modelach ?
Bo dla mnie to zabawne nie jest ....

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl